ERZURUM’DAN ELAZIĞSPOR’A DOSTLUK ELİ-ELAZIĞSPOR’DAN FAİR-PLAY AÇIKLAMASI

Elazığspor’a yardım eli kardeş Kulüp BŞB Erzurumspor ve Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den geldi. Elazığspor’dan fırsat avcısı kulüplere önemli bir mesaj verildi…

18 Temmuz 2018 Çarşamba 21:41 < SPOR
 

ELAZIĞSPOR’A DOSTLUK ELİ

Hesapta olmayan yönetim krizleri yaşadığı için sezon öncesi çok zor durumlara düşen Elazığspor’a yardım eli kardeş Kulüp BŞB Erzurumspor ve Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den geldi…

Zeki Dağ’ın Girişimleri Sonuç Verdi

Erzurum kampında sıkıntılar yaşayan Elazığspor’un tüm kamp giderlerini Erzurum Bş. Belediye Başkanı Mehmet Sekmen karşılayacak.

Elazığspor Eski Yöneticisi Zeki Dağ’ın girişimleri neticesinde bordo beyazlı ekibimiz uygun görüldüğü takdirde 3 Ağustos tarihine kadar kampına devam edecek.

 Elazığspor eski yöneticilerinden Kartal Orhantepe muhtarı hemşehrimiz Zeki Dağ’ın girişimleriyle bordo beyazlı ekibimiz uygun görüldüğü takdirde 3 Ağustos’a kadar Erzurum kampına devam edebilecek.

Elazığspor eski yöneticisi Zeki Dağ; Erzurum Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Sekmen’le uzun yıllara dayanan bir dostluğunun olduğunu ve kardeş kulüp olarak ilan ettikleri Elazığspor için her türlü desteği verdiğini ifade etti.

“Yaşanan Gecikmeden Dolayı Gerçekleşmedi”

Zeki Dağ yaptığı açıklamada: “Daha önce Elazığspor’u Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait Palandöken’deki otellerinde ağırlayacaklarının planlarını yapan Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin, bordo beyazlı kulüpteki belirsizlikten dolayı yaşanan gecikmeyle bunun gerçekleşmediğini ifade etti.

“40 Bin TL Maddi Destek”

Daha önce planlanan ve kendi otellerinde Elazığspor’un her türlü hizmet ve giderlerini karşılayacak olan Erzurum Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Sekmen’in ayrıca 40 bin TL de harcanmak üzere maddi destekte bulunduğunu ifade eden Zeki Dağ, zaman aşımının ardından Büyükşehir belediyesine ait otelin dolduğunu ve bu nedenle de kulübün bir tur firmasıyla anlaşarak şu anki konakladığı otelde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

“Mehmet Sekmen Tarafından Karşılanacak”

Tur firması vasıtasıyla otele verilen 40 bin tl paradan geçmiş yıla ait 11 bin tl ödemenin kesildiği ve kalan parayla da Elazığspor’un konaklama giderlerinin tamamlandığını ifade eden Elazığspor eski yöneticisi Zeki Dağ, Erzurum Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Sekmen’le yaptığı görüşme neticesinde yaklaşık 200 bin TL tutacak Elazığspor’un kamp giderleri ile geçen yıldan kalan 11 tl borcun başkan Sekmen tarafından karşılanacağını belirtti.

“Başarılı Günlerine Geri Döneceğine İnanıyorum”

11 Temmuz’da başlayan kampın istenildiği takdirde 3 Ağustos’a kadar devam ettirilebileceğini ifade eden Zeki Dağ:
“Elazığspor’a zor dönemde maddi-manevi destek olan Erzurum Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Sekmen ve tüm Belediye yöneticilerine sonsuz teşekkürlerini iletirken, başkan Sekmen’in; zor günler geçiren kardeş takım Elazığspor’a her zaman destek olmaya hazır olduklarını ve en kısa zamanda da toparlanarak başarılı günlerine geri döneceğine inanıyorum.” Dedi.

ELAZIĞSPOR’DAN TEK ÇALIŞMA

Elazığspor, sezon başı Erzurum Palandöken’de hazırlık kampını sürdürüyor…

11 Temmuz’dan buyana 2. Dönem hazırlık kampını Erzurum Palandöken’de yapan Elazığspor, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

6 kişilik kadrosuyla hızılıklarını sürdüren Bordo-beyazlı temsilcimiz bu kapsamda günü gerçekleştirdiği tek çalışma ile tamamladı.

Günün tek antrenmanı saat 10.30’da yapıldı. Yaklaşık 1 saat 45 dakika süren çalışmada taktik ağırlıklı pas çalışması gerçekleştirildi.

Erzurum Yüskek İrtifa Kamp Merkezi K8 nolu antrenman sahasında Teknik Direktör Orhan Kaynak ve yardımcılarının kontrolündeki antrenmana idmana sakatlıkları bulunan ElmarBjarnason, Selim Enes Özeren ve Ömer Yıldız katılmadı.

Antrenman öncesinde futbolcular ile kısa bir toplantı yapan Teknik direktör Orhan Kaynak, antrenmanda ise futbolculara yapacakları konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Öte yandan Bordo-Beyazlı temsilcimiz Elazığspor, yarın akşam saat 17.30’da ise Hatayspor ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

ELAZIĞSPOR’DAN FAİR-PLAY ÇAĞRISI

Yeni sezon öncesi göreve gelen ancak ömürleri uzun sürmeyen 2 yönetimin istifa etmesiyle zor duruma düşen Elazığspor’dan fırsat avcısı kulüplere önemli bir mesaj verildi…

Kulüpten yapılan açıklamada; maddi sorunlar ve yönetimsizlik nedeniyle mevcut futbolcularının başka kulüpler tarafından transfer edilmesinin etik olmadığı açıklandı.

Elazığspor Resmi hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulübümüzü içinde bulunduğu sıkıntıları fırsat bilip oyuncularımızı ayartan ve transfer eden kulüplerin davranışları etik olmamakla birlikte fair-play ölçülerinde de iyi bir davranış değildir.

Geçtiğimiz sezon yayınladığımız açıklamayla transfer tahtası kapalı olan ve zor günler yaşayan kulüplerden, oyuncular kulübümüze gelmeye sıcak bakmalarına rağmen, transfer yapmayacağımızı belirttik ve buna da sadık kaldık.

Yaşadığımız sıkıntılardan dolayı aynı hassasiyeti diğer kulüplerimizden de bekliyor ve destek istiyoruz.
Unutulmasın ki; bizim yaşadığımız sıkıntıları geçmişte bir çok kulübün yaşadığını hatırlatır, bugün bizim yaşadıklarımızı yarın sizlerin de yaşayabileceğinizi belirtmek isteriz.”
 
 ELAZIĞSPOR BAŞKAN ADAYINI YANILMAZ AÇIKLADI - TIKLAYIN  
 
Etiketlerelazığspor yönetimi elazığpor hazırlık kampı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0785     EURO 6.7844     IMKB 85499     ALTIN 249,248    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16