FIRAT ÜNİVERSİTESİ2. MİLLİ SAVUNMA SANAYİİ VE ALT SİSTEMLER TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ’NE EV SAHİPLİĞİ

Fırat Üniversitesi, 2. Milli Savunma Sanayii ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak…

21 Şubat 2018 Çarşamba 21:50 < GÜNDEM


Fırat Üniversitesi en önemli öğrenci topluluğu organizasyonu olan 2. Milli Savunma Sanayii ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak…

6-7 Mart 2018 tarihlerinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın destekleri ve Kara Kuvvetleri 8’inci Kolordu Komutanlığı, THY Teknik, Tümosan, Otokar, Aspilsan Enerji, BMC, Figes A.Ş, Kale Ar-Ge ve Tei’nin katılımı ile Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu ev sahipliğinde Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Fırat Üniversitesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Ülkemizde ki üniversitelerde hazırlanan etkinlikler arasında gerek dinleyici kitlesi, gerekse katılımcı firmaları ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde alanında gerçekleştirilen ''İlk ve Tek Etkinlik” olma özelliğini taşımaktadır. 

Etkinliğimizin temel amacı; ülke gençlerinin savunma sanayisinin gelecekten beklentileri hakkında bilgi edinmesi ve yurt içinde gerçekleştirilen nitelikli Ar-Ge çalışmaları ile yerli teknoloji tabanlı savunma sanayi ürünlerinden haberdar olmasıdır.

Bunun yanı sıra üniversite-sanayi işbirliğini destekleyerek sektöre ilgi duyan ve savunma sanayi alanında çalışmaları olan akademisyen, öğrenci ve firmaları bir araya getirmektir. İlgi duyan herkesi bekliyoruz.’’

M.T

 
Etiketlerfırat üniversitesi teknoloji milli silah
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:38
Güneş 06:01
Öğle 12:23
İkindi 15:50
Akşam 18:34
Yatsı 19:51
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2046     EURO 7.2854     IMKB 96121     ALTIN 240,476