FKA GENEL SEKRETERİ ABDULVAHAP YOĞUNLU: “ELAZIĞ’IN PROJESİ BAŞARILI BULUNDU”

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin ‘Elazığ OSB Endüstriyel Atık Su Arıtma Fizibilitesi' projesi 08.09.2018 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında başarılı bulunarak onaylandı...

08 Ekim 2018 Pazartesi 19:48 < GÜNDEM


Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2018 Yılı Fizibilite Desteği başvuru sonuçları açıklandı...

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin ‘Elazığ OSB Endüstriyel Atık Su Arıtma Fizibilitesi' projesi 08.09.2018 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında başarılı bulunarak onaylandı.

YOĞUNLU: HEM BÖLGEMİZE HEM DE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Fizibilite Desteği Başvuru sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu:

“TRB1 Bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygulanan fizibilite destek projelerinin hem bölgemize hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YOĞUNLU: SOSYO EKONOMİK KALKINMASINA KATKI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ

Yoğunlu, destekleyecekleri projelerle TRB1 Bölgesinde büyük ölçekli yatırımlara öncülük edecek projelerin fizibilite raporlarını ve teknik raporlarını hazırlayarak yatırım sürecinin daha hızlı hayata geçirilmesinde öncülük yapacaklarını ifade ederek, “Yeni yapılacak yatırımlarla bölgemizin sosyo ekonomik kalkınmasına katkı sağlamış olacağız. Sunulacak projeler için asgari 20 bin TL, azami 150 bin TL destek tutarı ile asgari yüzde 25 azami yüzde destek oranı ile destek sağlanacağını kaydetti.

FKA: BAŞARILI BAŞVURU SAHİPLERİNİN 7 GÜN İÇERİSİNDE MÜRACAAT ETMESİ GEREKİYOR

Öte yandan FKA’dan yapılan açıklamada, başarılı başvuru sahiplerinin 7 gün içerisinde sözleşme için gerekli evrakları ajansa teslim etmeleri gerektiği belirtilerek:

“Başvuru sahibinin sözleşmeye davet yazısının kendisine tebliğinden itibaren en geç 15 gün içerisinde sözleşme imzalamak üzere Fırat Kalkınma Ajansına müracaat etmesi gerekmektedir. Süresi içerisinde sözleşme imzalamaya gelmeyen kurum ve kuruluşlar haklarından feragat etmiş sayılırlar” denildi.

BAŞARILI BULUNAN PROJELER:

08.09.2018 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında onaylanarak başarılı bulunan projeler şunlar:

Açıklanan sonuçlara göre, Pertek ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ‘Pertek Kalesi Turizm Fizibilite’, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin ‘Elazığ OSB Endüstriyel Atık Su Arıtma Fizibilite’, Bingöl Belediyesinin ‘Bingöl Belediyesi Gülbahar Barajının Turizme Kazandırılması Fizibilite’, Arapgir Belediye Başkanlığının ‘Arapgir Eskişehir Vadisi Kültür ve Doğa Turizmi Fizibilitesi ve Kozluk Vadisi Kamp Alanı Çevre Düzenlemesi’, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının ‘Elektrikli Küçük Ev Aletleri, Çelik Mutfak Eşyası, Tekstil, Çelik Kapı, Ayakkabı Yatırımına İlişkin Somut Fizibilite Çalışması’ ve Keban Belediyesinin ‘Keban’da Eko Turizmin Geliştirilmesi’
 
M.T


 
 
Etiketlerfırat kalkınma ajansı yatırım
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1048     EURO 6.8129     IMKB 83675     ALTIN 249,773    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16