FÜ. İLE İŞKUR ARASINDA PROTOKOL

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Elazığ İşkur Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

16 Ocak 2014 Perşembe 23:20 < YAŞAM-SAĞLIK

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İşkur İl Müdürü Tahir Cevher, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı ile İşkur İş Güvenliği uzmanları katıldı.

    İmzalanan Protokolun amacı, Rehberlik ve danışmanlık faaliyetlerinin etkinliğini ve ulaşılabilirliği ile kurumun tanınırlığının artırılması, işbirliği kültürünün geliştirilmesi amaçlarıyla Fırat Üniversitesi’nde, bireysel ve grup halinde öğrencilere yüz yüze danışmanlık verilebilmesini sağlamak üzere İşkur İrtibat Bürosu Noktası açılması ve Kurum İş ve Meslek Danışmanlarının bu yerlerde görev alarak öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri geliştirilmesi gibi konularda bilgilendirilme faaliyetlerinde bulunulmasını öngörüyor.

    Elazığ İşkur Müdürü Tahir cevher yaptığı açıklamada, Fırat Üniversitesi ile hizmet noktası protokolü imzaladıklarını belirterek, protokol gereği üniversite öğrencilerine İşkur olarak her konuda yardımcı olacaklarını söyledi.

    Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, İşkur irtibat bürosu ile ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade ederek, irtibat bürosunun Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda açılacağını söyledi.

    Bu protokolü topluma hizmet noktasında bir çalışma olarak gördüklerini belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, bu irtibat bürosunun öğrencilere fayda sağlayacağını, emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.    

 

 

 
 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ BÜNYESİNDE BÖBREK NAKLİ MERKEZİ KURULDU… 

 

Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Böbrek Nakli Merkezi kuruldu.   

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, kurulum aşaması yeni tamamlanan Böbrek Nakli Merkezi ile ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat onayı alındığını belirterek, bu konuda bölgeye hizmet vereceklerini söyledi.   

       Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Böbrek nakli ruhsatı almak üzere yaptığımız başvuru sonrasında, hastanemiz 13.01.2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilmiş ve Böbrek nakli merkezimiz ruhsatlandırılmıştır. Bu ruhsatlandırmanın, hastanemiz, üniversitemiz, ilimiz ve bölgemiz açısından oldukça önemli olduğu kanaatindeyiz” dedi.   

        Fırat Üniversitesi Hastanesi Böbrek Nakli Merkezi’nde, 1 mesul müdür, 2 sorumlu öğretim üyesi, 2 tane sorumlu uzman yardımcısı ve 1 organ nakli koordinatörünün görev yapacağını belirten Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen ise, “Merkezin hizmete girmesini, bölge halkı için önemli bir açılım olarak görüyoruz. Hastanemizde Kornea Nakli ve Karaciğer nakli yapılması yanında, artık böbrek nakli de yapılacaktır.” diye konuştu.

EG. 

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8080     EURO 6.6160     IMKB 95182     ALTIN 264,293    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:01
Güneş 04:52
Öğle 12:30
İkindi 16:25
Akşam 19:59
Yatsı 21:41