GÜLLÜ VE YILDIRIM’DAN MUHTEŞEM DÜET

O Ses Türkiye 2015 Finalisti Emrah Güllü ile genç yetenek Anıl Yıldırım "Giderim" ismini verdikleri bir şarkı yaptı.

30 Kasım 2017 Perşembe 21:51 < GÜNDEM
 
O Ses Türkiye 2015 Finalisti Emrah Güllü ile genç yetenek Anıl Yıldırım "Giderim" ismini verdikleri bir şarkı yaptı. Giderim isimli şarkıda buluşan iki Elazığlı şarkıya kendi tarzlarında eşlik ettiler. Şarkının Rap kısmını Anıl Yıldırım kendisi yazarken, nakarat kısmı ise Yusuf Hayaloğlu'na ait... Parçanın alt yapısında ise işin mutfağından gelen Erzincanlı müzik öğretmeni Uğur Ataş'ın imzası bulunuyor.
 
Emrah Güllü kimdir?
1987 Elazığ doğumlu, evli ve 1 çocuk babası... Elazığ Fırat üniversitesi Devlet Konservatuvarında Öğretim Elemanı olarak görev yapmakta. Müziğe daha çocuk yaşlarda ilkokuldaki yıl sonu etkinlikleri ve özel günlerdeki kutlamalarda yapılan etkinliklerde hocalarının farkındalığı ile şarkı söyleyerek başladı. Daha sonra yavaş yavaş müzisyenler ile müzik ortamlarına katılarak bu yeteneğinin şekillenmesine katkı sağlamak amacı ile çeşitli ses yarışmalarına katıldı. Çeşitli dallarda dereceler aldı. Türkiye 3.’lüğü 2.’liği ve 1.’liklerine sahip oldu. Çeşitli mekanlarda yıllarca sahne aldı ve konservatuvar sınavına girip kazandı, okulu bitirdi... Yine kendi okulunda hoca olarak göreve başladı. Artık bildiklerini öğretmekle yükümlü olduğunu bir hayata devam etmekteyiz diyor Güllü...
 
Anıl Yıldırım Kimdir?
1993 Elazığ doğumlu. İlkokulu Elazığ'da tamamladıktan sonra Tunceli'nin Pertek ilçesine taşınmak zorunda kaldı. Liseyi Pertek Mustafa Kemal Lisesinde, önlisans eğitimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde tamamladı. Lisans eğitimine ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi 4. sınıfta devam etmekte... Rap müziğe olan hevesim 2006 yılında başladı. İki sene dinleyici olarak devam ettikten sonra kendi yazdığı sözleri evine kurduğu stüdyoda 2008 yılında şarkıya dönüştürdü. "Temmuz" adını verdiği bir albüm yapıp itunes, spotify, deezer gibi dijital platformlara yükledi. Müziğin her dalını çok sevdiğini belirten Yıldırım kulağa güzel gelen her türlü müziği dinlediğini söylüyor.
 
İşte merak edilen o şarkı…
 

O.G.
 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:06
Güneş 06:28
Öğle 12:14
İkindi 15:18
Akşam 17:49
Yatsı 19:05
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 223,567