Anasayfa » Gündem
İL ÖZEL İDARESİ BİLİM MERKEZİNDEN ÖĞRENCİLERE YARIYIL ETKİNLİKLERİ
Elazığ İl Özel İdaresi Bilim Merkezi yarıyıl tatilinde öğrencileri bilimsel faaliyetler ve etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.
Katar’a ihracat 1 milyar doları aştı
Suudi Arabistan’ın başını çektiği Arap ülkelerinin ablukası altındaki Katar, 2018 yılında ihtiyaç duyduğu her şeyi Türkiye’den aldı. Türkiye’nin Katar’a ihracatı 2018 yılında yüzde 62’lik sıçrama ile 630 milyon dolardan 1 milyar 18 milyon dolara yükseldi.
UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 GÖZALTI
İl Emniyet ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yürüttüğü ortak bir operasyonla 5 kilo 300 gram esrar ele geçirildi 4 kişi gözaltına alındı.
Elazığ'da Geleneksel Okçuluk Turnuvası düzenlenecek
Elazığ Harput Belek Gazi Spor Kulübü öncülüğünde ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ev sahipliğinde İlimizde “Elazığ-Diyarbakır-Malatya-Tunceli-Bingöl ve Kahramanmaraş” illerini kapsayan Elazığ Bölge Geleneksel Okçuluk Turnuvası düzenlenecek.
YENİ BİR DÜNYA VE ADİL DÜZEN KURULMASI SÜRECİNİ YAŞAMAKTAYIZ
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…
LC WAİKİKİ’DEN500 KİŞİYE İSTİHDAMSAĞLAYACAK YATIRIM
Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tanınmış hazır giyim mağazası LC Waikiki’nin ilimizde yatırım yapacağını duyurdu.
Endüstriyel Tasarım, Prototip ve İnovasyon Merkezi İçin Toplantı Yapıldı
Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen Elazığ OSB Endüstriyel Tasarım, Prototip ve İnovasyon Merkezi Projesi”nin uygulama sürecine dair Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde bir toplantı yapıldı.
AKKUYU İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE POZİTİF KATKI YAPACAK
Giderek artan küresel ısınmaya karşı, nükleer enerji seçeneği tartışılıyor. Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Mehmet Türkmen, Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM tarafından yapılan Akkuyu Nükleer Santrali’nin en büyük katkılarından birinin de iklim değişikliğiyle mücadeleye olacağını belirtti.
Dünya sofralarının baharatı Türkiye’den
Büyük bölümü doğadan toplanarak ekonomiye kazandırılan Türk baharatları dünya yemeklerine lezzet katarken, insanlığa şifa kaynağı oluyor. Türkiye, 2018 yılında 143 ülkeye 178 milyon dolarlık baharat ihraç etti.
Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından ilimizde yapılacak olan 30 bin metrekarelik Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42