TEŞKİLATLAR: ERBAKAN'IN TARAFINDAYIZ

Saadet Partisi'nde Erbakan'a rağmen kongreye gitmeyerek tabanda çeşitli huzursuzluklara neden olan Kurtulmuş ve ekibine il teşkilatlarından da tepki artarak devam ediyor.

27 Eylül 2010 Pazartesi 15:18 < MİLLİ GÖRÜŞ

Engin Çelik'in Özel Haberi / Ajans5.com ÖZEL HABER

Saadet Partisi'nde Erbakan'a rağmen kongreye gitmeyerek tabanda çeşitli huzursuzluklara neden olan Kurtulmuş ve Ekibi'ne il teşkilatlarından da tepki artarak devam ediyor.

Her fırsatta teşkilatların arkasında olduğunu iddia eden Kurtulmuş'un bu sözü iddiadan öteye gitmiyor.


Her geçen gün bir il teşkilatından hem sözlü hem yazılı tepkiyle karşılaşan Kurtulmuş ve ekibinin umutları artık tükeniyor.

Son olarak ferdi bir kararla ataması yapılarak kongrede seçilen ve seçildiğinin ertesi gün bütün il teşkilatını karşısına alan Ankara İl Başkanı Mustafa Çetin'in yaptığı Kurtulmuş'a destek açıklamasına İl teşkilatı tam kadro olarak karşı çıktı.

Çetin'e yaptıkları açıklamayla sert bir cevap veren Ankara Saadet Partisi İl Teşkilatı, Çetin'in yaptığı açıklamayı reddederek, Ankara'lı Saadet Partililer, dün olduğu gibi bugünde Liderleri, Milli görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın destekçisi olmuştur ve olacaktır.'dedi.

İşte Ankara İl Teşkilatının yaptığı o açıklama:

KAMUYONU DUYURULUR

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Mustafa Çetin’in 25 Eylül 2010 tarihinde (bugün) biz aşağıda ismi bulunan Ankara İl Başkanlık Divanı, İl Yönetim Kurulu ve İl Disiplin Kurulu üyelerinin bilgisi ve görüşü dışında Genel Merkez’in önünde basına bir açıklama yapmış olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Mustafa Çetin yaptığı açıklamada, “Gelinen bu noktanın yeni ve hayırlı bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz. Biz bu süreçte, İl Başkanları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız” ifadelerini kullanmıştır. Kameraların karşısına geçip Ankara İl Teşkilatı’nın adına böyle bir açıklama yapılmasını reddediyoruz. Yapılan açıklama adımıza yapılmış talihsiz bir beyanattır. Mustafa Çetin, farklı düşündüğümüzü bildiği halde hiçbir istişare yapmadan, olur almadan, şahsi düşünce ve duygularını teşkilat adına basına duyurmuştur. 11 Temmuz 2010’da yapılan Olağanüstü Kongre’den bugüne kadar Ankara İl Teşkilatı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Olağanüstü Kongre çağrısının destekçisi olmuştur. Üstelik İl Yönetim Kurulu toplantılarında da bu kararlılığını ortaya koymuştur. Bu kararlılık karşısında Sayın İl Başkanı Mustafa Çetin kendisi de Olağanüstü Kongre’de GİK listesinde yer aldığı için zorda kalmış ve İl Yönetim toplantılarını bir süreliğine iptal etmek zorunda kalmıştır.

Mustafa Çetin’in “Bundan sonra çalışmalarımızı Genel Başkanımızın öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız” ifadeleri Saadet Partimizin Ankara İl Teşkilatını değil, sadece ve sadece şahsını bağlamaktadır. Mustafa Çetin olarak Numan Bey’in yanında yer alması ve bundan sonraki süreçte de kendisiyle birlikte hareket edecek olması elbette şahsi tercihidir. Bu tercihe saygı duymakla beraber, sanki Ankara İl Teşkilatı’nın da bu şahsi kararının arkasındaymış havasını yansıtması politik bir adımdan ibarettir. Böylesi bir politik adıma ve böylesi bir manevraya Ankara İl Başkanlığımızın alet edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Saadet Partisi Ankara il Yöneticileri olarak hiçbir ilkesizliğe onay vermiyoruz.

Saadet Partisi Ankara İl Teşkilatı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Milli Görüş’ün yıkılmaz ilkelerine sadık kalacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Milli Görüş’ü temel esaslarından ve temel uygulama esaslarından ve büyük hedeflerinden sapmaya neden olabilecek hiçbir girişimin yanında olmayacağımızı Ankara İl Teşkilatı olarak bütün kamuoyuna duyururuz.

SN ADI SOYADI Hizmet Görevi

1 MEHMET EROĞLU        MALİ İŞL.BAŞKANI
2 Mahmut AKINCI            DIŞ İLŞ.BAŞKANI
3 Yusuf ŞİRİN                  SEÇİM İŞL. BŞK.
4 RECEP ACUN               TANITMA BAŞKANI
5 HÜSEYİN AKEKMEK    HALKLA İLŞ.BŞK.
6 Siyami BİLAL               MAHALLİ İDR.BŞK.
7 AKİF BARSBAY           EKO.İŞL.BAŞKANI
8 Abdulhamit ADAK       İL SEKRETERİ
9 CEMAL SERTKAYA    STK SOR.BAŞKANI
10 ÖMER ALEMDAR     G.KOOR.BAŞKANI
11 MEHMET ÖZÇELİK  İstişare Kur.Bşk.
12 S.MEHMET KARAGÜLLE İL GENÇLİK BŞK.
13 HACI DOĞAN           DOKÜMAN VE ARŞ.SOR.
14 MUSTAFA BAŞPEHLİVAN PERSONEL BAŞKANI
15 Abdullah ŞAHAN     HANIM KOM.SOR.
16 MEHMET MERMER   İDARE AMİRİ
17 RAMAZAN BUSUN    BİLGİ İŞL.SOR.
18 AHMET ÖZTÜRK      SİYASİ İŞL.BŞK.YARD
19 İLHAMİ SABAN      SEÇİM İŞL.BŞK.YRD.
20 NECİP ERANIL       TANITMA BŞK.YRD.
21 BURHAN KIRMAN TANITMA BŞK.YRD.
22 ŞEFİK BUDAK        TANITMA BŞK.YRD.
23 H.HASAN TÜZÜN   HALKLA İLŞ.BŞK YRD.
24 MUAMMER GÜLALP Mah.idar.Bşk.Yard.
25 Mehmet Emin EROL MALİ İŞL.BŞK.YRD.
26 ESMAN COŞKUN    MALİ İŞL.BŞK.YRD.
27 YUNUS UYAR         SOSYAL İŞL.BŞK.YRD.
28 FARUK BELCİ        SOSYAL İŞL.BŞK.YRD.
29 BURHAN GÜMRÜKCÜ STK SOR.YARD.
30 ERDAL ULUTAŞ     STK SOR.YARD.
31 GALİP YILDIZ         STK SOR.YARD.
32 MUZAFFER SARIHAN KARARGAH BŞK.YRD.
33 BAKİ YAZICI          KARARGAH BŞK.YRD.
34 SALİM CÜCEN      İstişare Kur.Bşk.Yard.
35 SELÇUK AYDIN    YÖN.KUR.ÜYESİ
36 ALİ KOÇAK          TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
37 MUSTAFA AKGÜMÜŞ TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
38 LATİF GÜL           TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
39 GÜRSEL ERCAN TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
40 AHMET EMİROĞLU Disiplin Kurulu Bşk.
41 H.HACIABDULLAHOĞLU Disiplin Kur.Sekreter
42 YILMAZ BÖLÜKBAŞI  Disiplin Kurulu Üy.
43 MUSTAFA KURDAŞ    Disiplin Kurulu Üy.
44 AHMET ÇAM               Disiplin Kurulu Üy.
45 İLHAMİ ZİYAFET          Disiplin Kurulu Üy.
46 ÖMER İREZ                  Disiplin Kurulu Üy.
47 İSMET KİREMİTCİ       Disiplin Kurulu Üy.
48 FİKRET ÇITAK             GİK Üyesi (Yedek)

49 Orhan Tatlı                 İl Yönetim Kurulu Üyesi

BİR TEPKİ DE ORDU’DAN

Basına ve Kamuoyuna…!

23.09.2010 tarihli gazetelerde yer alan haberlerde, Saadet Partisi Ordu İl Başkanı olduğunu iddia eden Mustafa Kemal Şahin isimli şahıs tarafından açıklama yapıldığı ve Ordu Teşkilatları olarak genel başkan Numan Kurtulmuş’un yanında olduklarını beyan etmiştir.

Daha önce kamuoyuna açıkladığımız üzere Mustafa Kemal Şahin isimli şahıs Saadet Partisinin il başkanı filan değildir. Sadece kendisi öyle zannetmektedir. Bu ülkede yürürlükte olan Siyasi Partiler Kanunu ve Saadet Partisinin tüzüğü vardır. Siyasi Partiler Kanunu ve Saadet Partisi Tüzüğünün amir hükümlerine, kongrede seçilen bir il başkanı ve il yönetim kurulunun görevden alınmasından sonra atanan il başkanının, 45 gün içinde il kongresini toplaması gerekir. İl Kongresi toplanamadığı takdirde atanan il başkanının görevi sona erer. 23 Haziran 2010 tarihinde atanan Mustafa Kemal Şahin’in görevi 07 Ağustos 2010 tarihinde sona ermiştir. Bu tarih itibariyle Saadet Partisinin Ordu’da il başkanı yoktur.

Mustafa Kemal Şahin tarafından yapılan açıklama sadece kendisini bağlar, Saadet Partisi Ordu teşkilatlarını bağlamaz. Numan Kurtulmuş yönetiminin Ordu’da, görevi düşen Mustafa Kemal Şahin haricinde tek bir muhatabı dahi yoktur. Zira Mustafa Kemal Şahin, geçen 3 aylık sürede yanına ikinci bir kişiyi dahi bulamamış, yönetim oluşturamamıştır. Böyle bir aciz iradenin Saadet Partisi Ordu teşkilatlarını temsil etmesi düşünülemez, yapılan açıklamalar kabul edilemez.

Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesinin, 22.09.2010 tarihinde vermiş olduğu, olağanüstü büyük kongrenin toplanması için kayyum tayin edilmesi kararı üzerine, Numan Kurtulmuş yönetimi tarafından görevden alınan il yöneticileri ve 18 ilçe başkanı ile 23.09.2010 akşamı yapılan istişare neticesinde, Ordu Saadet Partililer olarak Milli Görüş davamızın lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın yolunda ve emrinde Saadet Partisinin bayrağını iktidara taşımak için var gücümüzle çalışma kararı almış bulunuyoruz.

Milli Görüş düşmanı kartel medyası tarafından Saadet Partisini yıpratmak için uydurulan haberlerin tamamı yalandır. Ordu teşkilatları olarak bu haberleri yapanları kınıyoruz ve şu gerçekleri kamuoyu ile paylaşma gereği görüyoruz;
1- Teşkilatların karşı çıkmasına rağmen bir çok ilde despot bir anlayış ile il başkanlarını görevden alan, Milli Görüş kadrolarını tasfiye etmeye çalışan Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

2- Teşkilatların karşı çıkmasına rağmen gereksiz yere 11 Temmuz 2010 tarihinde olağanüstü büyük kongreyi toplayarak teşkilatları hiçe sayan, Milli Görüş ile alakası olmayan kişileri partinin üst yönetimine taşıyan Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

3- Olağanüstü kongrede Prof Dr. Sacit Günbey, Prof Dr. Latif Öztek, Prof Dr. Mete Gündoğan, Prof Dr Mustafa Kamalak gibi Milli Görüş’ün beyin kadrosunu partinin genel merkez yönetiminden tasfiye eden Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

4- Şevket Kazan’ın Önder Sav ile yaptığı ve parti teşkilatını bağlamayan özel bir görüşmeyi, yalanlarla zenginleştirerek kendini mağdur durumda göstermeye çalışan Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

5- Milli Görüş davasının lideri Prof Dr Necmettin Erbakan hocamızı yok sayan, dışlayan Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

6- Partiyi temel esaslarından uzaklaştırarak ne idiğü belirsiz bir takım söylemleri ifade etmeye başlayan, D-8 ve İslam Birliği’inden bahsetmeyen, Adil Ekonomik ve Sosyal Düzen programını terk eden, Milli Görüş davasının varlık sebebi olan, uygulandığı dönemlerde milletimize refah getiren programları terk eden Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

7- Saadet Partisinin kayıtlı 1250 büyük kongre delegesinin sadece çeyreğinin yani 310’unun oyunu alarak zorla seçilmesine, teşkilatların karşı çıkmasına rağmen genel başkanlık koltuğunu işgal eden, 650 delegenin olağanüstü kongre talebini, Siyasi Partiler Kanununa aykırı olarak reddeden Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

8- Başta Ordu teşkilatı olmak üzere Sakarya, Manisa, Amasya, Yozgat, Sinop, Düzce ve İstanbul gibi 60’ın üzerinden il teşkilatının dağılmasına sebep olan Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

9- Televizyonlarda demokrasiden, millet iradesinden bahseden ancak parti teşkilatı içinde kendisine muhalif fikirlere sahip olan herkesi, genel başkanlık ve genel idare kurulu yetkilerini kullanarak, kanunları hiçe sayarak görevden alan Numan Kurtulmuş ve ekibi, bu gün gelinen noktanın tek sorumlusudur.

Bu ve bunun gibi sayabileceğimiz onlarca sebepten dolayı, Saadet Partisinin içine sürüklendiği durumun sorumlusu Numan Kurtulmuş ve ekibidir. Ordulu hemşehrilerimiz, Numan Kurtulmuş ve ekibinin, 9 yıl boyunca Ordu’da Saadet Partisinin bayraktarlığını yapan cefakar ekibine yaktıklarını bilmektedir. Saadet Partisinin genel merkezinde yaşananlar, Ordu teşkilatlarına yapılanların bir benzerinin genel merkez yönetimine yapılmasından kaynaklanmaktadır. Numan Kurtulmuş ve ekibinin yaktığı hukuksuzlukların düzeltilmesi için adalete başvurulmuş ve yargı, yapılan bu başvuru haklı bularak kongre işlemlerinin yapılması için kayyum tayin etmiştir.
Numan Kurtulmuş ve ekibi, adaletin verdiği karar karşısında, yaptıkları hukuksuzluk ve despotlukların deşifre edilmesi karşısında, çaresizlikle yalanlara sarılmış, kendisini mağdur durumda göstermeye çalışmaktadır. Kendisini mağdur göstermek istemesinin en önemli sebebi ise içten içe Saadet Partisini bölmeye yönelik, yeni parti kurmaya yönelik olarak başlattıkları çalışma çerçevesinde, peşlerinden daha fazla insan kandırarak götürme çabasının, tribünlere oynama çalışmalarının örnekleridir.
Ordulu hemşehrilerimi bizleri çok iyi tanır. Bu güne kadar hemşehrilerimize hiçbir şekilde yalan söylemedik. Saadet Partisinde yaşananlar anlattığımız şekilde cereyan etmiştir. Milli Görüş düşmanı kartel medyasının yalan haberlerine değil, bizim açıkladığımız gerçeklere itibar edeceklerinden endişemiz yoktur.
Ordulu Saadet Partililer olarak kamuoyuna ilan ediyoruz ki; biz Milli Görüş erleri olarak liderimiz Prof Dr Necmettin Erbakan’ın emrinde, Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünyanın kurulması için çalışmaya devam edeceğiz.
Basınımızın ve kamuoyunun bilgilerine arz ederiz. 24.09.2010
Saadet Partisi Ordu İl Yönetim Kurulu Eski Üyeleri
Şerif Altundal Ahmet Tepe Üzeyir Demir Ferdi Eren İsmail Tok Erdal Yaşar Savaş Tomakin
İdris Palavar Muzaffer Günay Zekeriya Güher Erkan Temiz Hakan Özbütün Cemil Önbaş
İbrahim Altun İhsan Şen Hamza Kırış Kemal Cebeci Mustafa Demirkol
Muammer Ur Recep Erbaş Sabri Tepe Sinan Sivas Serkan Tomakin
Saadet Partisi İlçe Başkanları
Veysel İlhan İsmail Hakkı Ak Harun Akyazı Hasan Subaşı İsmet Çelik Aydın Yaşar
Osman Sesli Cihan Yalçınkaya Yunus Yaşar Sedat Yücel Ahmet Belci Mustafa Akyol
Özcan Şener Muzaffer Günaydın Dursun Şahinyılmaz

 

VE İSTANBUL…

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan'ın yaptığı açıklamalardan sonra İstanbul İl Yönetimi, ilçe başkanları ve diğer teşkilat  mensupları tepki göstererek sert bir açıklama yaptılar.
Kendi görüşlerini teşkilat mensuplarının da görüşleriymiş gibi yansıtan Erol Erdoğan ve ekibinin yönetimine karşı olağanüstü kongre çağrısında bulunan teşkilat mensupları ve delegelerin tepkileri giderek çoğalıyor.

İşte Saadet Partisi İstanbul  Teşkilatları Yöneticilerinin deklerasyonu:

SAADET PARTİSİ İSTANBUL TEŞKİLATLARINDAN KAMUOYUNA DUYURULUR

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sayın Erol Erdoğan 24 Eylül 2010 tarihinde Saadet Partisi Genel Merkezinde basına bir açıklama yaparak, “Gelinen bu noktada Numan Kurtulmuş’un arkasındayım, kongre derse kongre, ayrı parti derse ayrı parti, biz bu süreçte İstanbul teşkilatları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız” ifadelerini kullanmıştır.

Aşağıda isimleri ve ünvanları bulunan; İstanbul İl Başkanlık Divanı Üyeleri, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul İl Kadın kolları, İstanbul İl Gençlik kolları, İstanbul İlçe Başkanları, İstanbul İlçe Gençlik Kolları Başkanları, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanları ve tüm yönetimlerimiz olarak bu açıklamayı Sayın Erol Erdoğan’ın hiç bir teşkilatla istişare etmeden yapılan bir açıklama ve şahsi kararı olarak değerlendiriyoruz. Bu noktada Erol Erdoğan Bey ile aynı kanaatleri taşımadığımızı ifade etmek istiyoruz.

İstanbul İl Başkanı Sayın Erol Erdoğan’ın Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un yanında yer alması ve bundan sonraki süreçte de kendisiyle birlikte olacağını açıklaması, elbette kişisel tercihidir. Sayın il başkanının bu kişisel tercihine saygı duymakla beraber, basın açıklamasıyla sanki İstanbul İl Teşkilatlarının da Erol Erdoğan Bey’in bu şahsi kararının arkasındaymış havasını yansıtmasını kesinlikle doğru bulmadığımızı kamuoyunun dikkatlerine sunmak istiyoruz.

11 Temmuz 2010 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kongre’den bugüne kadar İstanbul İl Teşkilatları olarak bizler, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Olağanüstü Kongre çağrısının her platformda destekçisi olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Milli Görüşçüler olarak bizlerin, davanın Liderine karşı bir safta yer almamız düşünülemez.

İstanbul İl Teşkilatları olarak bizler; Milli Görüş’ün 40 yılda ortaya koyduğu temel dinamiklerinden, tarihi geleneklerinden, insanlık için ortaya koyduğu büyük hedeflerinden, hakka ve adalete dayanan yeni bir dünya kurma sevdasından sapmaya neden olabilecek veya bu tür endişelerin oluşmasına zemin hazırlayacak hiçbir girişimin yanında yer almayacağız.

Eğer amaç her ne şekilde olursa olsun iktidara gelmek olarak tanımlanacak ise, buradan bu hedefe ulaşmak için her türlü yolu mubah gören yaklaşımlar çıkar. Asıl olan hedef, şahısların değil ideallerin iktidara taşınmasıdır. Bir zamanlar liderlerinin yakınında bulunmaktan onur duyduğunu ifade edenlerin, bugünlerde Muhterem Hocamızın kongre öncesi ve sonrası yaptığı uyarıları görmezden gelmelerini anlamakta zorlandığımızın bilinmesini isteriz. Bu tarz hareketler içinde bulunanların, kendilerini siyasetin yeni aktörleri olarak sunmaya çalışmalarını, 40 yıllık mücadelemizde yeni bir kırılma noktası olarak değerlendiriyoruz.

Aslında bütün bu gerçekler Milli Görüş hareketinin ne kadar doğru bir hareket olduğunu ve Milli Görüş Liderinin ise ne kadar büyük bir lider olduğunu göstermektedir. Çünkü bu ülkede iktidara gelmek için ya Milli Görüş ilke ve ideallerine sıkı sıkıya bağlanıp çalışmanız ya da O’na karşı olduğunuz mesajını vermeniz gerekmektedir. Bütün milletimiz şunu iyi bilmelidirler ki; her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen bu millet gerçek Milli Görüş iktidarı ile buluşacak ve “Yaşanabilir Bir Türkiye” “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Yeni Bir Dünya” muhakkak kurulacaktır.

Yaşanan bütün bu sıkıntılı gelişmelerin, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAADET PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANLIK DİVANI VE İL YÖNETİMİ

   Halis Özdemir İl Müfettişi

1-Fahri Şahin         İl Başkan Yardımcısı - İl Sekreteri

2-Mustafa Kaya     İl Başkan Yardımcısı - Dış İlişkiler Başkanı

3- Ali İhsan Gündoğdu İl Başkan Yardımcısı - STK Başkanı

4- Ekrem Arıkan İl Başkan Yardımcısı - Ekonomik Konular Başkanı

5- Zafer Emanetoğlu İl Başkan Yardımcısı - Halkla İlişkiler Başkanı

6- Lütfi Kibiroğlu İl Başkan Yardımcısı Eminönü E.Bld.Bşk

7- Mehmet Bingöl İl Başkan Yardımcısı Ümraniye E.Bld.Bşk.

8- Ahmet Hamdi Küçük İl Yönetim Kurulu Üyesi

9- Ali Haydar Haksal İl Yönetim Kurulu Üyesi

10- Celal Ustacan İl Yönetim Kurulu Üyesi

11- Gürsel Demir İl Yönetim Kurulu Üyesi

12-İsmail Yılmaz İl Genel Meclisi Üyesi - İl Yönetim Kurulu Üyesi

13- Mehmet Akif Çeç İl Yönetim Kurulu Üyesi

14- Mehmet İpekçi İl Yönetim Kurulu Üyesi

15- Muhammed Yanmaz İl Yönetim Kurulu Üyesi

16- Osman Örnek İl Yönetim Kurulu Üyesi

17- Şahin Güngör İl Yönetim Kurulu Üyesi

18- Ömer Fuat Günday İl Yönetim Kurulu Üyesi

19- Sebahattin Yiğit Büyükşehir Meclis Üyesi -İl Yönetim Kurulu Üyesi

20- Süleyman Gökdemir İl Yönetim Kurulu Üyesi

21- Musa Sucu İl Yönetim Kurulu Üyesi

22- Numan Balcı İl Yönetim Kurulu Üyesi

23- Neşet Çevik İl Yönetim Kurulu Üyesi


SAADET PARTİSİ İSTANBUL HANIM KOLLARI İL YÖNETİMİ VE İLÇE BAŞKANLARI

SAADET PARTİSİ İL HANIM KOLLARI VE İLÇE HANIM KOLLARININ TAMAMI İTTİFAK HALİNDE BU METNİ ONAYLAMIŞLARDIR.

SAADET PARTİSİ İSTANBUL İLÇE- BAŞKANLARI

1- ADALAR Murat ALTAN

2- ATAŞEHİR Erdal UÇAR

3- BAHÇELİEVLER Şaban AYDIN

4- BAŞAKŞEHİR Yusuf GÜŞEN

5- BEŞİKTAŞ Salih ÖZKAN

6- BEYOĞLU Yaşar KANGEL

7- BÜYÜKÇEKMECE Orhan YİĞİT

8- ÇATALCA Ekrem DİNÇ

9- ÇEKMEKÖY Bedirhan ASLAN

10- EYÜP Cengiz ERTEKİN

11- FATİH Muzaffer SERENLİ

12- GAZİOSMANPAŞA Özbay YAĞMURKAYA

13- GÜNGÖREN Köksal ŞENEL

14- KADIKÖY Recep YILMAZ

15- KAĞITHANE Zeynel KESKİN

16- KARTAL ALİ İSMAİL KIZILGÖZ

17- MALTEPE Mustafa AKIN

18- PENDİK Ahmet TÜRKCAN

19- SARIYER Gazi KILIÇ

10- SİLİVRİ Kadir TOKALI

21- SULTANBEYLİ Halil İbrahim ARIKAN

22- SULTANGAZİ Hasan AKPINAR

23 -ŞİLE Engin KORO

24- ŞİŞLİ Recep UĞUR

25- TUZLA Hacı Bayram KILIÇ

26- ÜMRANİYE Hüseyin ORUÇ

27- ÜSKÜDAR Cihan TUFAN

28- ZEYTİNBURNU Y. Kemal HAYIRLIOĞLU

29-Arnavutköy, Hıfzı KEKEÇ İlçe Meclis Üyesi

30-Avcılar, Ender Esiner E.İlçe Başkanı

31-Bağcılar, Muhammet Balçık E.İlçe Bşk. Yrd.

32-Bakırköy, Talat Tuna İlçe Bşk. Yrd.

33-Bayrampaşa, Ayhan Pelister İlçe Bşk. Yrd.

34-Beylikdüzü, Alparslan Öz İlçe Bşk. Yrd.

35-Esenler, Tuğrul Yalçınkaya İlçe Meclis Üyesi

36-Küçükçekmece, Veli Tunç İlçe Bşk. Yrd.

37-Sancaktepe, Abdulkadir Arslan İlçe Bşk. Yrd.


SAADET PARTİSİ İSTANBUL GENÇLİK KOLLARI İL YÖNETİMİ

1- İSMAİL ACAR EĞİTİM BAŞKANI

2- OSMAN GÖKÇE AR-GE BAŞKANI

3- OSMAN UÇAR SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI

4- HAKAN TEVFİK ERDAĞI TEŞKİLATLANMA BŞK.YRD

5- ZEKAİ TATLI TEŞKİLATLANMA BŞK.YRD

6- OSMAN ARSLAN TEŞKİLATLANMA BŞK.YRD

7- NECİP FAZIL AKSOY TEŞKİLATLANMA BŞK.YRD

8- DAVUT ERDEM ŞARALDI TEŞKİLATLANMA BŞK.YRD

9- MURAT ALEMDAR YÖNETİM KURULU ÜYESİ

10- ENES UZAN SİYASİ İŞLER BŞK. YRD.

11- MEHMET ALİ ASLAN SİYASİ İŞLER BŞK. YRD.

12- HÜSEYİN ÇAKMAK SİYASİ İŞLER BŞK YRD.

13- ERCAN ŞİMŞEK SEÇİM İŞLERİ BŞK. YRD.

14- LOKMAN DEMİRCİ SEÇİM İŞLERİ BŞK. YRD.

15- CABİR SOYLU TANITMA BŞK. YRD.

16- ÖMER SÖNMEZGÜL HALKLA İLİŞKİLER BŞK. YRD.

17- ALİ TAŞKENT HALKLA İLİŞKİLER BŞK. YRD.

18- OKAN ÇALIŞKAN HALKLA İLİŞKİLER BŞK. YRD.

19- AHMET DOĞRU EĞİTİM BŞK. YRD.

20- FATİH AKGÜN EĞİTİM BŞK. YRD

21- MELİHCAN USTACAN SOSYAL KONULAR BŞK. YRD.

22- ŞAHİN SERT SOSYAL KONULAR BŞK. YRD.

23- MEHMET AKDAŞ EKONOMİK KONULAR BŞK.YRD.

24- MEHMET FATİH KİBİROĞLU DIŞ İLİŞKİLER BŞK.YRD

25- İSMAİL ŞANAL ARGE BAŞKAN YRD.

26- İBRAHİM SOMALI MALİ İŞLER BAŞKAN YRD.

2-7 SİNAN KILIÇ MALİ İŞLER BAŞKAN YRD.

28- HÜSEYİN ERİKÇİ MALİ İŞLER BAŞKAN YRD.


SAADET PARTİSİ İSTANBUL GENÇLİK KOLLARI İLÇE BAŞKANLARI

1. BÖLGE GENÇLİK İLÇE BAŞKANLARI

SN İLÇESİ İLÇE BAŞKANLARI

1- ADALAR ABDULLAH TANERCAN

2- ATAŞEHİR ADEM BOZ

3- BEYKOZ SELİM YAVUZ ÖKSÜZ

4- ÇEKMEKÖY MÜCAHİT AYAN

5- KADIKÖY ZAFER ŞAHİN

6- KARTAL M.ZAHİD KAHVECİ (SORUMLU)

7- MALTEPE FUAT GUGUK

8- PENDİK BEKİR BAYRAM

9- SANCAKTEPE SERDAR YEŞİLDAL

10- SULTANBEYLİ FETHULLAH BÜLBÜL

11- ŞİLE MEHMET YILMAZ

12- TUZLA SÖNMEZ AKMAN

13- ÜMRANİYE ABDULHALİM MEŞE

14- ÜSKÜDAR SAMİ BELEN

2. BÖLGE GENÇLİK İLÇE BAŞKANLARI

15- ARNAVUTKÖY GÜRKAN DURMUŞ

16- BAYRAMPAŞA EBUBEKİR ERTEM

17- BEŞİKTAŞ MEHMET UYSAL

18- BEYOĞLU İBRAHİM DEMİRTAŞ

19- EYÜP MEVLÜT KARSAVRAN

20- FATİH MEHMET EMİN ERTAŞ

21- GAZİOSMANPAŞA MUHAMMED ABDULLAH ERDAL

22- KÂĞITHANE UFUK YILDIRIM

23- SARIYER HAMZA ÇINAROĞLU

24- SULTANGAZİ OSMAN ATEŞ

25- ŞİŞLİ KADRİ ERES

3. BÖLGE GENÇLİK İLÇE BAŞKANLARI

26- AVCILAR FATİH KESKİNKILIÇ

27- BAĞCILAR ERSİN TÜRKMEN

28- BAHÇELİEVLER EYYÜP KALKAN

29- BAKIRKÖY RIDVAN BAŞLIĞ(SORUMLU)

30- BAŞAKŞEHİR AHMED MUHAMMED ŞENEL

31- BEYLİKDÜZÜ HAKAN KOL

32- ÇATALCA HÜSEYİN ÖZER

33- ESENLER İSA PARMAKSIZ(SORUMLU)

34- ESENYURT TACETTİN KORKUT

35- GÜNGÖREN YASİN YÜKSEL BAYDAROĞLU

36- SİLİVRİ HASAN KÜÇÜK

37- ZEYTİNBURNU BARIŞ ALTAŞ

AJANS5.COM

o.g.

YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Yusuf Erener - 30 Eylül 2010 Perşembe 10:25
  Bu dava sahipsiz değil... Bu davanın sahibi Erbakan'dır. Ve Numan'dan partiyi temizlemek için de düğmeye bizzat Erbakan basmıştır. Erbakan bir iş için düğmeye basmışsa o işi bitmiş saymak lazım... Ve bir davanın sahibi davasının yararını herkesten daha iyi düşünür. Parti bu kez teşkilatları ile hem ihanete karşı daha bağışıklı hem de daha şuurlu ve heyecanlı bir hale gelecektir.
 • Osman Altınbaş - 29 Eylül 2010 Çarşamba 15:36
  ÇOk ciddi yanlışların yapıldığı son olaylar karşısında tatmin eder türden açıklama Sayın ERBAKAN ve şürekası ile hala Milli Görüş geleneğine sıkı sıkıya bağlı olduklarını iddia eden ama kongre sırasında akıl almaz bir yanlışlığa sebebiyet veren Sayın Kurtulmuş arasındaki stratejik mücadele sonunda kesin bir ayrılığa yol açmış görünüyor.Erbakan'ın hemen yanında yer alan cadı kazanının kaynamasına yol açan başmüsebbip Kazan ve avanesi,ortaya çıkardıkları bu fitne ateşini nasıl söndüreceklerini düşünedursunlar,Kurtulmuş ve ekibi de fitne ateşine körükle yürüyor gibi.Fitne ateşinin sönmemesi durumunda,bu ateş sebebiyet verenleri yakmakla kalmayacak bu davaya samimiyetle gönül vermiş bağlılarınıda yakmaktan geri durmayacaktır.Herkes aklını başına almalı ve bu fitne ateşi söndürülmelidir.
 • murat türker - 28 Eylül 2010 Salı 16:30
  yukarıda kınadığım il başkanlarının numana bağlılık bildirisidir.bizim gibi yüzbinler ce milli görüşçüyü temsil etmiyor 66 il başkanı.numan dedi ya son seçimde yüzde yetmiş oy dışarıdan geldi,onları temsil edebilir.
 • mehmet soydan - 28 Eylül 2010 Salı 13:15
  61 il başkanı numana bağlılıklarını bildirdi,e o zaman genel başkanlık cepte keklik,buyur hemen aday ol,kongrede boyunun ölçüsünü görelim,ya da lütfen saadet partisi genel başkanı gibi yapmayı bırak,tıpkı atamayla getirip kendilerini il başkanı zanneden zavallılar gibi.vesselam.zafer inananlarındır ve pek yakındır,gerisi teferruattır
 • c.duman - 27 Eylül 2010 Pazartesi 22:01
  Tarihin her döneminde iyi ile kötünün mücadelesi olmuştur ve olacaktır da.nefsine uyanlar ile uymayanların mücadelesi..insan bazen nefsine uyup bazen de uymayabilir..bazen doğru bazen yanlış kararlar alabilir.karınca ibrahime su götürürken; safımız belli olsun.. misali bizlerde yaşarken nefse uyulan anlar ve bilerek günah işleyen kullar olsak da bazen İSTİKAMET çizgisinde safımız belli olmalıdırki HİDAYETTEN nasibimiz olsun..milli görüş partiyi araç olarak kullanır amaç yaradanın rızası ve peygamberleri taklit etme görüşüdür.korkarım ve eminimki şimdi millli görüşcü görünüp Erbakana destek verenlerinde maalesef 100/80 i ilerde saf değiştirecektir talut ve caluttaki gibi..ama yaradanın kimsenin ferasetine kuvvetine yardımına ihtiyacı yoktur.siyaset alemi yenen-yenilen fanatik futbolcu taraftarının ruh halini yansıtıyor halbuki siyaset peygamber mesleği ve cihadın en büyük aracıdır..
 • mehmet şafak - 27 Eylül 2010 Pazartesi 18:44
  Bütün İller'den ses gelirken ELAZIĞ NEYİ BEKEKLİYOR?
  İl Başkanı İlyas KESKİN'nin Kanal 23'te Erbakan'a ne dediğini hala duyan olmadı mı?
  Elazığ Saadet Partisi İl Teşkilatı bu adama tepki göstermek için daha ne kadar bekleyecek acaba YAZIK.
 • murat türker - 27 Eylül 2010 Pazartesi 16:23
  sadece istanbulmu,aha bende kebanı yazim,tüm yön kurulu üyeleri,bu bildiriyi lanetliyoruz,keben ilçe teşkilatı..
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:11
Güneş 04:56
Öğle 12:26
İkindi 16:19
Akşam 19:45
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7083     EURO 5.4926     IMKB 103200     ALTIN 196,867