ELAZIĞ'IN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ KİM?

İçişleri Bakanlığı tarafından bayramdan önce hazırlanan emniyet müdürleri kararnamesi ile 15 il emniyet müdürü merkeze çekildi.

07 Kasım 2011 Pazartesi 13:10 < GÜNDEM
İçişleri Bakanlığı tarafından bayramdan önce hazırlanan emniyet müdürleri kararnamesi ile 15 il emniyet müdürü merkeze çekildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı kararnamenin, Bayram sonrası Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından yürürlüğe gireceği öğrenildi.

Kararnameyle İzmir, Tekirdağ, Edirne, Kars, Niğde, Elazığ, Muş, Bursa, Bartın, Bolu il emniyet müdürleri merkeze alındı. İzmir'e ise Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay atandı.

Kararname ile Ergenekon ve Balyoz davalarına konu olan soruşturmalarda görev alan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder, Hâkkari Emniyet Müdürü olurken, İstanbul'dan birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Avni Usta Şırnak'a, Mehmet Likoğlu Şanlıurfa'ya, Ercan Çakmak Kars'a, Mehmet Altınok Bartın'a, Hayati Yılmaz, Tunceli'ye emniyet müdürü olarak atandı.

Kararname ile yerleri değiştirilen emniyet müdürleri şunlar: Şırnak Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ Niğde'ye, Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay İzmir'e, Hakkâri Emniyet Müdürü Ayhan Buran Elazığ'a, Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya Bursa'ya, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar Bolu'ya, Mardin Emniyet Müdürü Mustafa Aygün Malatya'ya, Tokat Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş Sakarya'ya, Kilis Emniyet Müdürü Cemil Ceylan Edirne'ye, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz Uşak'a, Karabük Emniyet Müdürü Ahmet Temel Aydın'a, Tunceli Emniyet Müdürü Ertan Yavaş Trabzon'a atandı.
05/08/2008 tarihli kararname ile Elazığ İl Emniyet Müdürü olarak ataması yapılan Fahrettin COŞKUN kaldığı süre içerisinde çok başarılı çalışmalar yaptı.
Peki yeni Emniyet Müdürü Ayhan Burhan kimdir?
 1964 yılında Ankara'nın Balâ ilçesinde doğdu. 1979 yılında Polis Koleji'ne girdi. 1983 yılında Polis Koleji'nden, 1987 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu.

 

    Mezuniyetinin ardından Komiser Yardımcısı olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başladı. Sırasıyla Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Malatya Polis Okulu ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde çalıştı. Son olarak Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

 

    1999-2000 yıllarında 1 yıl süreyle Birleşmiş Milletler Kosova misyonunda görev almıştır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yerel Yönetimleri ve Yerel Girişimcilik Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır.

 

    30 Haziran 2010 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Burhan  31.07.2010 tarihli kararname ile Hakkari İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştı.
Emniyet Müdürümüz Burhan'a yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:14
Güneş 04:58
Öğle 12:26
İkindi 16:18
Akşam 19:42
Yatsı 21:19
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7878     EURO 5.6116     IMKB 101090     ALTIN 200,828