BAYRAM BEKTAŞ ELAZIĞSPOR'DA KALACAK MI GİDECEK Mİ

Elazığspor'un başında 2’nci kez teknik direktör olarak görev yapan Bayram Kadir Bektaş, Kanal Fırat canlı yayınında veda edip etmeyeceğini cevaplandırdı…

15 Mayıs 2017 Pazartesi 22:43 < SPOR


Bordo Beyazlı takımın başında 2’nci kez teknik direktör olarak görev yapan Bayram Kadir Bektaş, Kanal Fırat canlı yayınında Elazığspor’a veda edip etmeyeceğini cevaplandırdı…

Kanal Fırat’ta yayınlanan ve Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” programının bu haftaki konuğu Elazığspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş oldu.

Teknik Direktör Bayram Bektaş programda Coşkun Kamaç ve Mustafa Aksu’nun Elazığspor’un gündemine ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Bektaş, Elazığspor'a geldiği tarihi karıştırdı!

11’inci hafta öncesinde Ogün Temizkanoğlu’ndan boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturduğu halde göreve başladığı tarihi karıştıran ve 14’ncü haftada göreve başladığını ifade eden Bektaş, Elazığspor’da öncelikli olarak günü kurtarmak istediğini söyledi.

“Futbolcuların boykotuna destek vermem doğru bir davranış!”
Yönetimin kulübü nasıl bir yükle devraldığını ve sıkıntıları aşmak için elinden gelen her şeyi yaptığına bizzat şahit olduğunu ifade eden Bektaş, yine yönetimin en sıkıştığı dönemde futbolcuların antreman boykotu konusunda söyledikleri ile çelişkiye düştü.

31. haftada oynanan Gaziantep BŞB maçı öncesi futbolcuların antreman boykotu yapması konusunda sosyal medya ile gazete ve internet sitesiyle 20 yıldır Elazığspor’un haberlerini okuyucusuna en doğru şekilde aktarmaya gayret eden El-Aziz spor servisi tarafından yapılan haberi karıştıran ve bir hayli içerlemiş olan Bektaş, kendisinin de futbolcularla birlikte hareket etmesini eleştiren habere dikkat çekerek, futbolcularla birlikte hareket etmesinin doğru bir davranış olduğunu savundu.

Bektaş şunları söyledi: “Şöyle yazmışlar, işte teknik direktör futbolculara uydu ve takım idmana çıkmadı yani böyle basit şeyler. Tabi ki ben futbolcuma futbolcum da bana uyacak…”

Bektaş aslında; “Takım hep birlikte hareket etti. Ben de her zaman takımın arkasındayım, Hiçbir futbolcumu ateşe atmam çünkü birlikte bir karar alınıyorsa önce sorumlusu benim” diyerek haberimizi doğrularken, haberi okumadan yorum yaptığını ise haberimizde geçen o cümleyi vererek kendisine hatırlatalım.

“Aldığımız duyumlar teknik direktör Bayram Bektaş’ın da futbolcuları ikna etmek yerine onlarla birlikte hareket ettiği yönünde.”

Haberin tümünü okumak için tıklayın

Bu arada Bayram Bektaş’ın Gaziantep BŞB maçı öncesi yapılan boykotu Denizli maçı öncesi diyerek karıştırması ise dikkatlerden kaçmadı.

“İç transfer görüşmeleri henüz başlamadı”

İç transferde Yönetimin henüz harekete geçmediğini açıklayan teknik direktör Bayram Bektaş şöyle konuştu:

“Şimdi şunu da söylemem lazım. Yani şunu da sorabilirsiniz neden bu kadar geç kalındı, daha hiç kimseyle imza atılmadı ve son maç. Onu da söyleyeyim, yani o kadar sıkıntıdalar ki paraları ödeyememekten. Kimseyi çağırıp konuşamıyorlar yani. Birkaç futbolcuyu çağırdılar anlaşalım diye. Ama futbolcular diyor ki önce benim geçmiş paramı ver sonra oturalım. Dolayısıyla böyle geç kalındı biraz. Önümüzdeki senenin planlarını daha sağlıklı yapma adına bunlar çoktan aşılacak şeylerdi. Son maçımızı Ş. Urfa ile oynayacağız ve futbolcular tatil için dağılacaklar. Futbolcuların tatile kafalarının rahat gitmesi lazım. Başkanlarımız kulübe gelip Urfa’ya gitmeden bu işi çözeceklerini söylediler ve futbolcularımız inandılar bekliyorlar.”

“Futbolcu oynamadığı zaman tabi üzülecek kızacak”

Altınordu maçı öncesi sakatlık geçirdikten ve 4-5 haftalık bir iyileşme sürecinden sonra hazır olduğunu ve görev beklediğini birkaç kez kamuoyuna açıklayan ancak taraftarın da bütün isteklerine rağmen emektar futbolcuyu hep uzatma dakikalarında oyuna sokan Bektaş bu konu ile ilgilide ilginç açıklamalar yaptı.

Bektaş: “Taraftar Kayalı Kayalı diye bağırıyor. Ben onları anlıyorum. Murat Elazığ’lı ve sahada olmasını istiyorlar tabi ki. Saygı da duyuyorum. Murat benim kardeşim gibi. Futbolcu oynamadığı zaman tabi üzülecek kızacak. Murat ilk yarı oynuyordu sonra sakatlık geçirdi biliyorsunuz. O mevkide daha dinamik, topla dikine gitmeye çalışan daha güçlü arkadaşları vardı. Geri dönüşü biraz geç oldu. İkili mücadelelerde daha güçlensin diye bekledik ve olgunlaşsın istedik. İnsanlar bilmiyor, sanki biz Murat Kayalı'yı oynatmak istemiyormuşuz gibi yani öyle bir şey yok...” dedi.

“Ben gerçekten çok yoruldum”

Sezon sonunda veda edip etmeyeceği yönündeki soruyu net olarak cevaplandıramayan Bektaş’ın kafasının karışık olduğu ortaya çıktı.

Mukavelesindeki şartların neler olduğunun sorulması üzerine Bektaş; 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapılan sözleşmede kulüp veya kendisi tarafından oturulup anlaşma sağlanmaz, fesh edilecek veya çalışılmayacak diye bir karar alınırsa ona göre hareket edileceğini açıkladı.

Bektaş, “Şu ana kadar mukavelemiz devam ediyor diye düşünüldüğü için şu ana kadar bana bir şey söylenmedi. Ancak şartları göz önünde bulundurmamız lazım. Yönetimimizle daha görüşmedim.” Dedi.

Elazığspor’da kalıp kalmayacağı konusunda kafasında net bir düşüncesi olmayan Bektaş:

“Kalmak isterim ancak şu var. Gerçekleri konuşmamız lazım. Ben gerçekten çok yoruldum. Ben görevimi yaptım diye inanıyorum. Ben bu takım liderken gitmiştim, ben -12’de bu takımı kabul ettim ve bu takım kümede kalacak diye inandığım için geldim.

Şimdi önümüzdeki senenin şartları için Yönetim çağırır oturur değerlendiririz. Bakırız olursa olur olmazsa can sağlığı teşekkür ederim. Ben burada olmaktan ne üzgünüm ne pişmanım. Benim Elazığspor ve Elazığ iline karşı çok farklı bir sempatim var…” dedi.

 BAŞKAN KARATAŞ VE KARAHAN ÇELİK’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR - TIKLAYIN 
 
Etiketlerelazığspor bayram bektaş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • hasan - 16 Mayıs 2017 Salı 16:41
    Bu adamın derhal gönderilmesi lazım çünkü huylu huyundan vazgeçmez. Yaptığı işi ne kadar ciddiye aldığı yaptığı gaflardan anlaşıliyor. Futbolcu ilişkilerinde de kendisine yakın ve kendi (!) insisatifi ile transfer edilen topçularla ilgili kamuoyunun bilmediği işler var. Yönetim aklı başında ve önce elazığsporu düşünen bir teknik adam bulmalı bence
ELAZIĞ ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737