ELAZIĞ STADYUMU YAPIM AŞAMASINA GİRMİŞTİR

Uzun zamandır gündemde olmasına rağmen yapımı yılan hikayesine dönen Yeni Elazığ Stadyumu’nda mutlu sona az kaldı.

20 Haziran 2017 Salı 18:09 < SPOR

 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Elazığ Atatürk Stadyumu’nda incelemelerde bulundu...
 

Uzun zamandır gündemde olmasına rağmen yapımı yılan hikayesine dönen Yeni Elazığ Stadyumu’nda mutlu sona az kaldı.
 
Geçtiğimiz hata yaptığı açıklama ile spor kamuoyunun kafasındaki sorulara cevap veren Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk Elazığ Atatürk Stadyumu’nda incelemeler yaptı.
 
Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin Şerifoğulları ile TSYD Elazığ İl Temsilcisi Coşkun Kamaç ziyarette hazır bulundular.

Stadyum hakkında bilgiler alan Türk yaptığı gözlem ve incelemelerin andından şöyle konuştu:

“ELAZIĞ’DA 2011 YILINDA YAPMAYI AMAÇLAMIŞTIK”
 
“Gençlik Spor Bakanlığı olarak şu an Türkiye’de 30’a yakın stadyum yapıyoruz. Elazığ’da 2011 yılında yapmayı amaçlamıştık, hatta bir yer bulundu, yer tahsis edildi, projesi çizildi artık imalatına dönüşme zamanıydı ama olmadı.
Stadyumlar kendileri işletilsin istiyoruz biz. Gelirleri giderlerini karşılasın. Buranın bizim için bir zorluğu takımın burada maçlarını oynayacak olmasıdır”
 
“ZEMİNİN 25 METRE ALTINDA NELER VAR GÖRMEMİZ LAZIM”
 
“Kapasite Elazığ için mevcut yerine ne çıkarsa o olacak. Benim için stad kapasitesini 2 bin kişi arttırmak demek üstteki beton sırayı bir sıra arttırmak demektir. Biz mesela koltuk adetini 23.000’e göre ayarlarsak, bunun içinde VIP Tribün, localar, basın tribünü yoktur. 33 Bin kişilik yaptığımız statlarda bu rakam 35 Bin’i buluyor. Mesela Malatya’da yapılan 25.044. Sonuçta Elazığ’daki de 20.000’in üstünde bir stat olacak. Projesini çizdirdik. Bakanımızda cumhurbaşkanımızın onayına sundu. Kendisi de çok beğendi. Zeminden başlayacağız. Zeminin 25 metre altında neler var görmemiz lazım. Elazığ Stadyumu yapım aşamasına girmiştir. Sıkıntımız yok. Kale arkalarından yıkıma başlayacağız. Zemine göre detaylara başlayacağız”
 
STADYUM YAPIMI NE KADAR SÜRER
 
“Bizim Elazığ için beklememizin bir artısı var. Biz diğer taraflardaki proje eksikliklerimizi burada yapmayacağız, artık tecrübelendik. Tüm tecrübemizi burada kullanacağız. Ben 3 yıldan önce stat bitiremedim. Mevsimsel olarak 800-850 gün civarında. İki sezon Elazığspor’un maçlarında ya böyle eksik tribünler, 5-6 aylık geçici bir yer olabilir”
 
“MADDİ ANLAMDA HİÇBİR SIKINTI OLMAYACAK”
 
“Yılın sonunda ihale sürecini tamamlayabilirsek, doğru bir mevsimde başlayacağız diye düşünüyoruz. Kulüpler ile renkler üzerinde konuşacağız. İnşallah biz buraya diğer statlardan daha fazla zorlanarak ama daha güzel şekilde bitireceğiz. Maddi anlamda hiçbir sıkıntı olmayacak. Bitirdikten sonra stadyumun ismini belirleyeceğiz”

 SEDAT KARATAŞ YÖNETİMİ NEDEN İSTİFA ETTİ  - TIKLAYIN 

Etiketleryeni stat elazığ atatürk stadı atatürk stadı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Hayri - 18 Mart 2018 Pazar 22:12
    ELAZIĞ ilimizin Yeni stadyumu seyirci kapasitesi 23 bin olsun diğer illere yeni stadyumlar yapıldı çokda güzel Al-lah devletimize zeval vermesin Devletimiz güzide şehrimize yapılacak yeni stadyum seyirci kapasitesini 23 bin olarak yaptırsın Aradığınız her yönüyle tüm güzelliklere layıktır
  • ali taş - 20 Haziran 2017 Salı 23:01
    hayvan terli yemiyor..15 yıldır stat yapılıyor yalanlarına karnımız tok..elazığspor kapanmadan önce milletin gazını almaya yönelik basit bir hareket..siz gidin malatyaya 2. hatta yetmez 3. stadı yapın..elazığa stat ne lazım..
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01