ELAZIĞ EYÜPBAĞLARI SULAMA BİRLİĞİ İŞÇİLERİNİN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Haklarını aramak için daha önce açlık grevi de dahil bir çok eylem yapan işçilerle ilgili bayram arifesinde Elazığ Belediye’sinde bir toplantı yapıldı...

25 Haziran 2017 Pazar 04:47 < GÜNDEM
 

Yaklaşık 6 yıl önce önce tasfiye edilen Eyüp Bağları Sulama Birliği ve orada çalışan işçilere yeni iş imkanı sağlamak için bir toplantı yapıldı...

Haklarını aramak için daha önce açlık grevi de dahil bir çok eylem yapan işçilerle ilgili bayram arifesinde Elazığ Belediye’sinde bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve birlik işçileri katıldı.

“İŞÇİLERİN SORUNU ÇÖZÜLDܔ

Toplantının ardından Milletvekili Ömer Serdar, sosyal medya hesabından işçilerin sorununun çözüldüğünü belirten bir paylaşım yaptı. Milletvekili Serdar, “Eyüp Bağları Sulama Birliği işçilerinin sorunu nihayetlendirildi. Hayırlı olsun” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Valimiz Murat Zorluoğlu ve TBMM Divan Üyesi Milletvekilimiz Ömer Serdar’ın katılımlarıyla, Eyüp Bağları Sulama Birliği  işçileri ile toplantımızı gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

SÜLAYMAN TANIŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Konuyla ilgili Eyüpbağları Sulama Birliği İşçilerinden Sülayman Tanış bayram öncesi alınan bu karardan dolayı teşekkür etti.

Tanış açıklamasında: “Bütün kamuoyunun da bildiği gibi bizim yaklaşık 8 yıldır süre gelen bir sorunumuz vardı. Açık yüreklilikle söyleye bilirim ki bugün adalet tecelli etmiştir. Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu, Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Bey, Sayın Milletvekilimiz Ömer Serdar ve Eğitim Bir Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi bu sorunun çözülmesinde çok büyük emekleri vardır. Hepsine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eyüp Bağları Sulama Birliği'nde çalışan işçiler uzun bir süredir kendilerine verilecek yeni bir iş imkanı bekliyorlardı.

M.T
 
 
Etiketlermurat zorluoğlu mücahit yanılmaz ömer serdar eyüp bağları sulama birliği
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Firat Cetin - 07 Aralık 2017 Perşembe 11:50
    Mevsimlik işçilerin sorunu çözülmedi
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:06
Güneş 06:28
Öğle 12:14
İkindi 15:18
Akşam 17:49
Yatsı 19:05
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 223,567