NETANYAHU'NUN OĞLUNDAN YAHUDİ KARŞITI PAYLAŞIM

İsrail Başbakanının oğlu Yair Netanyahu'nun Facebook'ta paylaştığı, babasının muhaliflerini hedef alan Yahudi karşıtı karikatür gündem oldu.

11 Eylül 2017 Pazartesi 10:06 < GÜNDEM

26 yaşındaki üniversite öğrencisi Netanyahu'nun Facebook'ta paylaştığı "Gıda zinciri" adlı karikatürde "dünyayı Yahudilerin yönettiği" algısına gönderme yapılıyor.

Karikatürde, Netanyahu'ya sert eleştirileriyle bilinen Amerikalı Yahudi milyarder George Soros, sürüngen bir yaratığın önünde, ucunda 'Dünya'nın' asılı olduğu bir sopa sallandırıyor.

Netanyahu'nun oğlundan Yahudi karşıtı paylaşım

Bu yaratık da ellerini ovuşturan bir tüccar figürüne, simyada dokunduğu her şeyi altına dönüştüreceğine inanılan felsefe taşını sarkıtıyor.

'Gıda zinciri'nde, yolsuzluk iddialarının ardından Netanyahu'nun istifası talebiyle düzenlenen protesto gösterilerine öncülük eden eski Başbakan Ehud Barak, aktivist Eldad Yaniv ve eski başbakanlık konutu kahyası Meni Naftali de var. Naftali, kötü muamele iddiasıyla Netanyahu'nun karısına dava açmıştı.

Netanyahu'nun oğlundan Yahudi karşıtı paylaşım

(Karikatürün orjinali)

BARAK: PSİKİYATRA GÖRÜNMELİ

Ehud Barak, Yair Netanyahu'nun bir psikayatra görünmesi gerektiğini söyledi.

İşçi Partisi lideri Avi Gabbay, bu karikatürle Netanyahu'nun oğlunun "akla gelebilecek tüm kırmızı çizgileri aştığını" ve "İsrail için üzücü bir gün" olduğunu söyledi.

Yahudilere karşı ayrımcılık ve hakaretle ilgili çalışmalar yapan ABD merkezli İftira ve İnkarla Mücadele Birliği'nin İsrail bürosu Twitter'da karikatürü kınadı.

Mesajda "Yair Netanyahu tarafından paylaşılan karikatür aleni Yahudi karşıtı unsurlar taşıyor. Yahudi karşıtı bir söylemdeki gizli tehlikeyi kimse hafife almamalı" denildi.

Netanyahu'nun oğlundan Yahudi karşıtı paylaşım

IRKÇILARDAN YAİR'E DESTEK

 

ABD'de beyazların üstünlüğünü savunan aşırı sağcı Daily Stormer sitesinin kurucusu Andrew Anglin ise Twitter mesajında "Yair, gerçek bir kanka" dedi.

Irkçı Ku Klux Klan örgütünün eski lideri David Duke da Twitter mesajında "Kulübe hoş geldin, Yair. İnanılmaz. Gerçekten inanılmaz" diye yazdı.

Ensonhaber

O.G.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • MESUD AKGÜL - 11 Eylül 2017 Pazartesi 13:10
    Dünya Siyonizm'inde bir bölünme yaşandığını, muhafazakar ve liberal diye ikiye ayrılmış rakip iki küresel gücün kavgasının en fazla İsrail'de hissedildiğine dair bir yazıyı geçen haftalarda okuyucularımızla paylaşmıştuk. Bu haber bizi doğruluyor elhamdulillah.

    http://www.el-aziz.com/mesud_akgul_rohtschild_hanedanligi_israili_gozden_cikardi_mi_yazi12205.html
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164