DUBAİLİ YATIRIMCILAR ELAZIĞ'A DEV YATIRIM YAPACAKLAR

Merakla beklenen haber Dubaili yatırımcılardan haber geldi ve Dubaili Armada Holding Elazığ'a yatırım yapma kararı aldı...

17 Ekim 2017 Salı 19:47 < GÜNDEM

Dubaili yatırımcılardan merakla beklenen haber geldi ve Dubaili Armada Holding Elazığ'a yatırım yapma kararı aldı...

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine 24 Temmuz Pazartesi günü Elazığ’a Dubaili yatırımcılar gelmiş ve Dubaili yatırımcılar şehir de iki gün boyunca incelemelerde bulunmuşlardı.

KARADENİZİ ARAP TURİSTLERLE BULUŞTURDULAR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım şehre gelmeden önce Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri görevini yürütmüş ve o görevi sırasında Karadeniz’e bu firmayı davet etmiş ve Dubaili Firma Karadeniz’de büyük yatırımlar yaparak bölgenin Arap turizminde öne çıkmasını sağlamıştı.

YATIRIMCILAR ELAZIĞ'A DAVET EDİLMİŞTİ

Dubai Merkezli uluslararası Yatırım firması Armada Holding Sahibi Mohammad Rahif Hakmi, Firma CEO’su Jamal Abdalla ve Firma Varlık ve Fon Müdürü Ehab Albakri; Sivrice, Keban ve Harput’ta incelemelerde bulunmuş ve yatırım yapmak için araştırma yapmışlardı.

ELAZIĞ’A YATIRIM KARARI ALDILAR

Elazığ’da incelemelerini tamamlayan Dubaili Yatırımcılar daha sonra geldikleri özel uçakla Dubai’ye dönmüş ve o günden sonra gelecek müjdeli bir haber beklenmişti.

Elazığlıların büyük bir heyecanla bekledikleri haber geldi ve Dünyanın birçok yerinde önemli yatırımları olan Dubaili Armada Holding Elazığ’da yatırım yapma kararı aldı.

3 BİN DÖNÜMLÜK ARSA İSTEDİLER

Elazığ Valisi Kaldırım’ın daveti üzerine şehre gelen Dubaili yatırımcılar şehrin bazı noktalarına hayran kaldıklarını belirterek yatırımlarını Elazığ'da yapmak istediklerini açıkladılar. Armada Holding bu kapsamda Elazığ Valiliği’nden yatırım yapmak için Malatya yolunda 3 bin dönümlük arsa temin edilmesini istedi.

Dubaili yatırımcıların Elazığ'da dev turistik alanlar, rezidanslar, oteller, sağlık tesisleri yapmayı planladıkları öğrenildi. Öte yandan yatırımcıların Malatya yolu dışında bir ilçe için de yatırım yapma planlarının olduğu öğrenildi.

GAKGOLUK BERATI VERİLMİŞTİ

Elazığ’a gelen Dubaili yatırımcılar Harput Okuma Evinde düzenlenen kürsübaşı programına da katılmış ve o programda yatırımcılara Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından Gakgoluk beratı verilmişti.

Vali Kaldırım yatırımcıların artık Gakgo olduğunu ifade etmişti. Yatırımcılarla olan bu ikili ilişkiler neticesinde fahri Gakgolar Elazığ’a yatırım yapma kararı vererek şehir için tarihi bir adım attılar.

Kaynak: elazigsonhaber.com

SOYLU/ ELAZIĞ’DA KÜÇÜK DUBAİ KURULACAK
 
Elazığ Turizm Derneği Başkanı Av. Burak Soylu, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine Elazığ’a gelen Dubai Armada Holding’in Elazığ’a ilk defa geldiğini söz verdikleri gibi yatırım kararları aldıklarını belirtti.
 
Armada Holding’in talep ettiği arazi üzerinde Dubai mimarisinde Rezidans, hastane, sağlık kampüsü, otel gibi birçok yatırımın yapılacağını söyleyen Soylu:
 
“Elazığ’da küçük bir Duabi kurulacak. Armada Holding Karadeniz bölgesini Arap turistlerle buluşturan bir Holdingdir. Bu insanlar bir bölgeye gidiyor. O bölgeyi turizmle nasıl buluşturabilecekse kendi kompleksini oluşturuyor, yatırımını yapıyor ve bunun ardından turist getiriyor. Elazığ’da yapılması planlanan yatırım da bu yöndedir.” diye konuştu.
 
MÜTHİŞ BİR HAMLE OLDU
 
Armada Holding yetkililerinin almış olduğu kararın Elazığ için müthiş bir hamle olduğunu belirten Soylu:
 
“Bu karar Elazığ için tarihi bir adım olacak. Bu işler böyle yürür. Biz heyecanlıyız. Bu konuda Elazığ ufkunun ve vizyonunun açılacağına inanıyoruz. İnşallah neticesi vuku bulur ve yatırımcılar Elazığ’a gereken desteği verirler. Armada Holding’in Türkiye'de yatırım yapmasına vesile Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Karadeniz'e yatırım yapmalarını saylayan da Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’dır. Sayın Valimiz aynı yatırımcıları şuanda Elazığ’a getirdi. Bu bizim için ciddi bir kazanımdır.  Bunun kıymetini bilmemiz lazım. İnşallah Elazığ adına devam edecek bir yatırım zinciri olur.” ifadelerine yer verdi.

M.T
 
 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım elazığ valiliği
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Fatih kibar - 14 Aralık 2017 Perşembe 10:29
    Hayirli ugurlu olur insallah. Basta vali bey olmak üzere tum emegi geçenlerden Allah razı olsun. Elazigimizin hem kültürel hem ticari hemde zenginlesmesi yönünden ciddi bir adimdir bu yatirim. Bilinmeliki illaki vatandaslarimiza iş , memleketimizin kalkinmasi ve gelişmesi acisindan destek verilmesi gereken büyük bir projedir. Umarim Elazığ halki da destek verecektir. Varolsunlar..
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01