AFRİN 'ZEYTİN DALI' HAREKATI VE SİYONİST ALGI OPERASYONLARIYLA DÜNYA KAMUOYUNDAN SAKLANAN GERÇEKLER

Türkiye'nin başlattığı Afrin 'Zeytin Dalı' Harekatı ve Siyonist Algı Operasyonlarıyla Dünya Kamuoyundan Saklanan Gerçekleri öğrenmek istiyorsanız mutlaka okumanız gereken değerlendirmeler...

13 Şubat 2018 Salı 16:26 < GÜNDEM


Zeki GEÇKİL / SOSYAL MADYA PAYLAŞIMLARINDAN DERLEME
 
Siyonist Algı Operasyonlarıyla Dünya Kamuoyundan Saklanan Gerçekler

Türkiye Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtıyla bir beka savaşı veriyor. Bunun PKK/PYD ile ya da Pentagon ve İsril'e karış yapılması ne fark eder?

Hiçbir ülke beka sorunum var demez; Türkiye neden dedi? ABD (İsrail) ile savaşı göze aldı, bunu gerekçe yapıyor. Nasılsa yok olma riski altındayım!

En yetkili ağızlar Türkiye'nin bir beka sorunu ile karşı karşıya olduğunu kaç defa tekrarladılar. Kaçınılmazlığı bakımından beka savaşının PKK/PYD ya da İsrail, ABD ve NATO ile yapılmasının farkı yok. Önemli olan doğru bir savaş stratejisinin belirlenmesidir.

Bir Türkiye-İsrail savaşı kaçınılmaz görünüyor. İsrail kendisi savaşa bulaşmadan ABD ya da NATO üzerinden savaş çıkarmaya çalışıyor ama Trump ve Putin engelini aşamıyor. Savaşı kim nasıl çıkartırsa çıkartsın Türkiye'nin ilk hedefi İsrail ve işini bir an önce bitirmektir.

Büyük İsrail için nihai Sevr Planını hayata geçirme projesinin ilki 1 Mart Tezkeresi ile Türkiye'nin kalleşçe işgaliydi gerçekleştirilemedi. İkincisi 15 Temmuz Darbesiyle işgali gerçekleştirmekti başarılamadı. Üçüncüsü PYD üzerinden savaş açarak işgali gerçekleştirme projesidir.

Amik Ovasında yaşanacağı kimi kaynaklarda "Armegedon", kiminde "Melheme-i Kübra" olarak ifade edilen kanlı büyük savaş başlamış görünüyor. Tünelin ucunda görünen ise İsrail'in yıkılışı ve Türkiye liderliğinde kurulacak Yeni Bir Dünyadır.

ABD’nin İki Yüzü

70 yıllık NATO müttefiki ve Kore'de yanında savaşan Türkiye'yi bir terör örgütü için satan ABD'ye "bize devlet kuracak" diye bel bağlayanlar ise avanaktır.

ABD'de de bir kesim -ki Trump'ı destekliyor, Ulusalcılar deniyor- İsrail kamburundan ülkeyi kurtarmak istiyor; Türkiye ve Rusya ile ittifak kurmaya çalışıyor. Ve sanki Pentagon'un İsrail ile Türkiye'yi kapıştırmasına çanak tutuyor. Türkiye'yi yöneten devlet aklı bunu fırsat biliyor!

Şunu bilmek gerekir ki; Pentagon Münbiç için blöf yaparak Türkiye'ye geri adım attırmaya çalışıyor. Trump'a ABD toplumunun desteği yok; savaş çıkartamaz.

Pentagon Münbiç'te TSK ile çatışacak olsa Türkiye muazzam donanmasıyla birkaç saatte İsrail'i denizden ablukaya alır. İsrail'in atomu var denebilir. Eğer Türkiye'nin de olmasaydı bu kadar tahammül gösterilir miydi hiç? 12 Eylül yönetimi İncirlik'teki 60 atom bombasına elkoymuş!

12 Eylül yönetiminin İncirlik'teki 60 atom bombasına elkoyduğu söylentisi doğru olmasa bile Pakistan'ın Türkiye'ye nükleer bomba verdiği kesin. Zira Pakistan Erbakan sayesinde nükleer teknolojiye sahip oldu. Nitekim Pakistan her vesileyle askeri gücümüz Türkiye'nin gücüdür diyor!

Türkiye için Afrin'in stretejik önemi Münbiç'ten daha büyüktür. Bunu en iyi bilen ABD eğer Türkiye ile savaşı göze alabilseydi Münbiç'te değil Afrin'de başlatırdı. Türkiye artık Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtları ile 2-0 önde. Bundan sonra ABD savaşı göze alamaz!

Münbiç'te soru üzerine "Benim işim savaşmak" diyen Pentagonlu general doğru ama eksik demiş. "İşim savaşmak ve yenilmek" demeliydi. ABD Vietnam, Somali ve Irak'ta yenildi; Afganistan'da ise 20 yıldır savaşıyor ve kazanamıyor. Münbiç'te de değişen bir şey olmaz.

1 Mart Tezkeresi ile Türkiye'yi kalleşçe işgal etmeyi planlayan Pentagon bozguna uğratılınca güneyden Irak'ı İşgal ederek sınırına dayanma hesabı yaptı. Küresel cihatçı örgütler Irak'ta mağlup edince geri çekildi. Suriye'den saldırma planı Türkiye'nin politikasıyla ilgili değildir.

Türkiye'nin Mümbiç'le ilgili kararlılığı karşısında ABD tıpkı Afrin için yaptığı gibi sürekli değişik ağızlar kullanarak patinaj yapıyor. Kurulu düzenin Trump karşıtı ölümüne iktidar mücadelesi ABD'yi küresel güç olmaktan çıkardı.

ABD’deki kurulu düzen neden Trump'ı istemiyor, devirmeye çalışıyor; dünya asıl gerçeği bilmiyor!

Trump ve destekçisi Ulusalcılar ABD'nin çıkarını Yahudi'nin ve İsrail'in çıkarından önde gördükleri için. Başka bir nedenle değil. Trump ne deli, ne de serseridir.

Üstün Akıl Hep Kazanıyor

Milli Görüş Lideri ERBAKAN teknolojik alanda ülkemize kazandırdığı milli savunma silahlarını açıkladığı bir toplantıda: “Biz hakkı üstün tutan bir medeniyetiz ama gücün de kıymetini biliriz…” demişti.

İşte şimdi gören gözler için siyasi-ekonomik-teknolojik savaşta Türkiye kurulu dünya düzenini alt-üst eden hamlelerini bir bir gerçekleştiriyor.

İsrail eskiden süper güç ABD'yi çok itinalı kullanır, itibarını korurdu. Şimdi, Suriye'de Türkiye'ye karşı -bıçak kemiğe dayanmış olmalıdır ki- 40 yıldır dünyanın bildiği bir terör örgütünü alenen destekleterek ABD'yi dünyanın gözleri önünde paspas gibi kullanıyor!

Beyaz Saray ve Pentagon ölümüne bir iktidar mücadelesine giriştiklerinden ABD İsrail'i desteklemede yetersiz kalıyor. Irak'ı işgal eden ABD ve müttefiklerinin İran liderliğinde Türkiye'nin önüne Şii kuşak örme politikası da çöktü. Türkiye namağlup rakipsiz lider!

TSK'nın Suriye'de zemin elde ederek konuşlanması İsrail'i caydırmada çok önemli bir kazanımdır. Bir çılgınlık yapması durumunda savaş Türkiye sınırında değil İsrail sınırında başlayacaktır. Vekâlet savaşı sürgit devam edemez. Karşı karşıya gelecek taraflar Türkiye ve İsrail'dir.

NATO neden mi Türkiye'yi korumuyor? NATO üye ülkeleri korumak için değil; üye ülkelerin askeri, silahı ve parası ile üyesi olmayan İsrail'i korumak için var. Yoksa Varşova Paktı dağıldıktan sonra, ona karşı kurulmuş olan NATO da lağvedilirdi.

Yahudi illüzyonu Türkiye'nin Esat'a sırt çevirdiğini sürekli empoze etti. Oysa İsrail etkisiyle Esat Türkiye'ye sırtını döndü. Umduğunu bulamayınca Esat Rusya vasıtasıyla yeniden yüzünü Türkiye'ye çevirdi. Dolayısıyla Soçi sürecinde ABD ya yok ya etkisiz.

Suriye ve bölge politikalarında başından itibaren doğru bir strateji uygulayan Türkiye bölgenin tartışmasız lideri konumuna geldi. TSK gereksiz hiçbir savaşta yer almayarak gücünü sürekli zirvede tutmayı başardı. ABD ve Batılı müttefikleri hep kan kaybetti.

Türkiye'nin bekası adına başlattığı Zeytin Dalı harekâtı ne PKK-PYD-YPG ne de ABD'ye yöneliktir. Beka sorunu yaşayan iki ülke Türkiye ve İsrail savaşmaktadır. Bu bölgede Türkiye ve İsrail birlikte var olamaz; ancak biri var olabilir.

Hiç şüphesiz Türkiye PKK'nın ABD'nin müttefiki ve İsrail'in öz kuruluşu olduğunu yeni öğrenmiyor! Yeni olan ABD'nin bunu aleni yapması ve Türkiye'nin müsaade etmeyecek güce erişmesidir.

Dışişleri ve Savunma bakanları ile Trump'ın Ulusal Güvenlik Müsteşarı -ki bunlar ABD'nin tümü demek- artarda Türkiye'ye geliyorlar... Talimat vermek için ayağına gitmezler; ayağına çağırırlar!

Ünlü diplomat Kamuran İnan "Gücün yoksa diplomasi gevezeliktir" demişti. Türkiye artık gevezeliği bıraktı; gücünü konuşturuyor. Gevezelik sırası ABD ve Batılı müttefiklerinde!

Ayrı Bir İllizyon

İran'ın Lübnan'a, Suriye'ye, Yemen'e girmesine sessiz kalan Batı; Türkiye'nin Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı harekâtına itiraz ediyor!

İsrail, ABD, Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye'yi müttefik; İran'ı düşman göstermeleri sahtedir. Fiiliyat tersini doğruluyor!

Millet Ve Mankurtlar

Müslüman Türk Milleti Haçlı Seferleri karşısında Ümmet bilinciyle yaptığı savunma savaşlarında bin yılda 50 milyon şehit vermiştir.

Millet şuuruyla 1.000 yıllık şanlı bir tarih yazarak Hakkı temsil eden bu coğrafyanın içinde mankurtlar hiç eksik olmadı.

Türkiye düşmanı mankurtları Suriyelilerle mübadele etmek gerekir. Baas Rejimine yakışırlar. Suriyeliler bunlar gibi nankör değil, asla Türkiye düşmanlığı yapmazlar. Bunların dedeleri Lozan'a konulan Mübadele maddesiyle Türkiye'deki Rumlarla takas edilen Sabetayist Yahudilerdi.

Küresel emperyalizm sağ-sol çatışmasıyla, bölücü PKK ile, FETÖ ile, mankurt akademisyenlerle bu ülkenin geleceğini tahrip etti.

Millîliğin sağlıklı testi: Fırat Kalakanı, Zeytin Dalı harekâtları sizi heyecanlandırıyor, gururlandırıyorsa şüphesiz millîsiniz demektir.

Zeki GEÇKİL

 DÜŞÜRÜLEN ATAK HELİKOPTERİ VE İSRAİL UÇAĞININ SIRRI- TÜRKİYE/İSRAİL SAVAŞI YAKLAŞIYOR - TIKLAYIN 

M.T


 
 
Etiketlertsk erbakan zeki geçkil
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Mehmetoglu - 19 Ekim 2018 Cuma 21:25
  Siz bu yorumunuzla acikca Ermenileri
  destekliyorsunuz.Türkleri ve Kürtleri
  öldüren yahudiler degil,Ermenilerdir.
  Saddam ,Kadafi,Esat bunlar hepsi
  Ermenidir,Sizin gayeniz Tütkiyeyi
  Ermenilestirmektir.
 • yaşar inan - 21 Şubat 2018 Çarşamba 09:27
  amerika israili korur kollar .doğrudur ama nereye kadar sınır nedir .israilin hakim olma durumuna asla müsade etmez. ebedi mahküm olduğunu unutturmayana kadar..
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31