İŞTE MERAKLA BEKLENEN İSİMLER

AKP 24 Haziran'da yapılacak seçimler için milletvekili adaylarını belirledi.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 18:14 < GÜNDEM

AKP 24 Haziran'da yapılacak seçimler için milletvekili adaylarını belirledi.

İşte AKP'nin milletvekili adayları:

1- Metin Bulut
2- Sermin Balık
3- Z. Tolga Ağar
4- Zülfü Demirbağ
5- Şahin Şerifoğulları

Listelerin açıklanmasının ardından tepkiler yükselmeye başladı. Özellikle sosyal medyada listeye büyük tepki var.

AK Parti’nin 27. dönem milletvekili adayları ve özgeçmişleri

1- METİN BULUT

3 Ocak 1971'de Elazığ'da doğdu. Baba adı Bedri, anne adı Bedriye'dir. İşletmeci; Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini bitirdi. Aynı üniversitenin Tıp Fakültesinde Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Boston?da, Business & Management Certificate?de dil ve yerel yönetimler eğitimi aldı. İnşaat, turizm ve danışmanlık alanındaki şirketlerinin kurucu ve yöneticiliğini yaptı.

Elazığ MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Harput Tarih Turizm Sosyal Hizmetler ve Çevre Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Bulut, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2- SERMİN BALIK

7 Şubat 1972'de Tunceli'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zülfiye'dir. İşletmeci; Tunceli Üniversitesi,Tekstil Bölümü mezunudur. Özel sektörde üst düzey şirket yönetici olarak çalıştı. Elazığspor Yönetim Kurulu ile birçok sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyesi ve yöneticilik görevini üstlenmiştir. Orta düzeyde İngilizce bilen Balık, evli ve 2 çocuk annesidir.

3- TOLGA AĞAR

1975 yılında Elazığ-Ağın’da doğdu. Amerika’da ekonomi ve işletme üzerine çift ana dal yaptı. Akaryakıt, gıda ve turizm sektörlerinde şirket sahibi. Palmali turizm şirketi yönetim kurulu başkanı. İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. Tolga Ağar, bir çocuğa sahiptir.

4- ZÜLFÜ DEMİRBAĞ

1956 yılında Elazığ-PALU ilçesinde doğmuştur. Fırat Üniversitesi Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü – İngilizce – İnşaat Mühendisi – Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü Artvin Köy Yolları, Elazığ İl Müdürü, Doğuş İnşaat Samsun Derbent Barajı Mühendisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Onarım Müdürü, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanı.Zülfü Demirbağ Evli ve 3 Çocuk babasıdır.

5- ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

1980 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Üniversite eğitimini Fırat Üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı. Akaryakıt istasyonu, İnşaat ve Güneş Enerjisi Sektörü alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda görevler aldı. Evli olup, üç çocuk babasıdır.

O.G.

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • mehmet demir - 22 Mayıs 2018 Salı 07:52
    Ben reise hayran bir adamım .reisi yanlış yönlendirmişler.yazık oldu.
  • Murat fırat - 21 Mayıs 2018 Pazartesi 22:35
    Hayal kırıklığı.... Yeni şeyler söylemek ve yapmak gerek bunun içinde bilgi olarak donanımlı, heyecanlı, projeleri olan yeni yüzlere ihtiyacımız var.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25