ELAZIĞSPOR BAŞKAN ADAYI MURAT YÜMLÜ MERAK EDİLEN SORULARA CEVAP VERDİ

22 Haziran Cuma günü yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul öncesi nefesler tutulurken, Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

20 Haziran 2018 Çarşamba 20:33 < SPOR


22 Haziran Cuma günü yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul öncesi nefesler tutulurken, Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

İşte Başkan adayı Hacı Murat Yümlü’nün basın toplantısından satır başları:

 “Kongrede mutlaka sonuca varılmalı”

“Kongremiz yapılacak. Delegelerimiz itibar edecektir. Bu kongrede mutlaka bir sonuca varılmalı. Eğer bu kongrede bir sonuç alınamazsa Elazığspor’a en büyük ihanet yapılmış olur. Bu ihanet edenlerin kamuoyunun takdirine bırakırız. Zaman kaybına tahammülümüz yok ancak yine yılmayız. Delegelerimiz duyarlı olacaktırlar.”

“Siyasilerimiz yanımızda olacaklarına dair söz verdiler”

“Sayın Mehmet Ağar ile bir araya geldik. Görüşmelerimizde Elazığspor’un yanında olacağını TFF’de Elazığspor için ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Milletvekillerimizle de bir araya geldik. Belediye başkanı ve valimizin de bir protokol dahilinde bordo-beyazlı kulübümüz için neler yapabiliriz şeklinde fikir alışverişinde bulunduk. Mehmet Ağar’ın samimi tutumu ve takımın arkasında olacağını söylemesi, federasyonda tahta diye tabir ettiğimiz futbolcu alacakları konusunda önümüzü açacağını söyledi. Bu bize büyük cesaret verdi. Belediye başkanımla da yarım saat bir görüşmemiz oldu.

Kendisine de teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız sonuna kadar Elazığspor için, bizler için neler yapması gerekiyorsa onların sözünü verebilirsin dedi. Tolga Ağar bey ile de görüştük. Bizlere cesaret veren projeler anlattı. Birkaç gün sabırlı olmamızı, çok iyi görüşmeler yaptıklarını ve kaynak noktasında neler gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Başbakanımızın da ilimizde Elazığspor’un sahibi benim demişti. Sayın vekillerimiz de bunun bilincinde. Metin Bulut bey ile de görüştük. Bizleri yalnız bırakmayacaklarını ve yanımızda olacaklarını paylaştılar. Sayın Ağar, Sayın Bulut’a teşekkür ediyorum.”

“Açılan elektrikler kesinlikle kapanmayacak”

“Elektrikle ilgili seçimlerden sonra kesileceği yönünde spekülasyonlar çıkıyor. Sayın vekilimizle olan görüşmemde samimi cevaplarla bize açılmış olan elektriğin kapanmasının söz konusu olmayacağını ifade etti. Bu işi kendilerinin takip ettiğini birkaç güne kadar başbakanlıkta olan ödenek kamuoyuyla paylaşılarak borç kapatılacaktır. Şu an elektrikler açık. Metin Bey ve Şahin Bey Elazığspor’un her zaman yanında olacaklar.” 

“Transfer tahtasını açacağız”

“Transfer tahtası sorunu da Elazığspor’u çok fazla mağdur edecek paralar değil. Buradan işadamlarımıza, belediye başkanımıza, valimize, vekillerimize, Mehmet Ağar’ın girişimleriyle bu borcun bitirileceğine eminim. İşadamlarımız da duyarlı olurlarsa, az çok demeden zor dönemde taşın altına elini koyarlarsa çok rahatlayacağız.

Transfer tahtası konusunda %60’lık kısım bir avukatta. Avukatla görüşmelerimizde anlaşmaya vardık. Verdiğimiz taahhütler var ve kabul gördü. Diğer kısımda da görüşmeye başladık. Herkes parasını istiyor. Bunların faizlerini aşağı çekerek inşallah sıkıntımızı aşacağız.”

“Muhammed İldiz’den haber bekliyoruz, Sabri ile görüşeceğiz”

“Kampın ilk 10 günlük dilimi kendi tesislerimizde olacak. Sonra Bolu programını yapacağız. Mevcut görüştüğümüz Orhan Şam, Serkan Kurtuluş gibi isimleri Elazığ’a çağıracağız. Görüşme yapacağız. Hocamız da seçimlerden sonra yani Pazartesi günü Elazığ’da olacak.

Anlaştığımız oyunculardan Emre Öztürk 27 Haziran’da Elazığ’a gelecek. Diarra’nın da bir alacağı var ve kendisine Pazartesi günü bu ödemeyi yapacağız. Diarra da bizim için önemli bir oyuncu. Takımın %75 iskeletini korumak istiyoruz. Muhammed İldiz konusunda da girişimlerimiz var.

Giresunspor’da beklediği samimiyeti göremezse bizimle birlikte yola devam edecek. Değerli bir oyuncu. Muhammed’i de takımda tutmak istiyoruz. Ahmet Sabri ile de görüşeceğiz. Bizlere uygun olursa değerlendireceğiz. Elazığspor’un artık yanlış yapacak lüksü yok.”

“Bütçemizi dengeleyip borçlarımızdan kurtulmak istiyoruz”

“Bu dönemde futbolculara yanaşmak zor. Politikamızdan farklı transfer yapmayacağız. Sportif direktör konusunda da bir değer bulursak anlaşacağız. Elazığlı olmazsa aslen Elazığlı bir yurt dışından isim getireceğiz. Transfer konusunda yurt dışında 5-6 oyuncu ile görüştük. Bu isimler ligimizde değerlenecek oyunculardır. Transfer yapmak kolay anca aceleci olmayacağız. Her gün bir dosya ve avukatla uğraşıyoruz. Bütçemizi dengeleyip borçlarımızdan kurtulmak istiyoruz. Bütün transferlerde ben olacağım. 

“Eski Başkan Selçuk Öztürk’e sesleniyorum”

Eski Başkan Selçuk Öztürk ile iki defa görüşmem oldu. Bize yardım edeceğini söylemişti ancak başka bir haber gelmedi. Benim Selçuk Öztürk’ten bir isteğim var. Kardeşim alacaklarının faizlerinde indirime giderse en büyük iyiliği yapmış olur. Selçuk Öztürk’e faizlerle ilgili düşünmesini istiyorum. Elazığspor’a kim ne yapmışsa unutmaz. Selçuk beyin centilmenliğini bekliyoruz. O da bu kulüpte başkanlık yaptı ve bu da zor bir görev."

“Traore ile ilgili haberler gerçek değil”

“Eski oyucumuz Traore ile ilgili çıkan dedikodular gerçeği yansıtmıyor. Avukatlarımız görüşmeler yapıyor. Salı günü Traore ile ilgili FIFA’nın yetkilileriyle görüşecek. Traore bize haber gönderdi. Ankara’da eski bir başkan ve yöneticimizle birlikte bize haber gönderdi. Bize 15 Bin Dolar verirseniz Traore dosyasını kapatırız dediler. Ben de hukukçularımla görüştüm. Hukukçularımız işin peşini bırakmayacak. Temsilcimiz hak ettiği parayı alacak.” 

“Altıparmak alacaklarında indirim yapacak”

“Mehmet Altıparmak ile görüşme yaptık. Mehmet hoca borçlarıyla ilgili kararı bize bıraktı. Borçlarında indirim yapacak. Bizlere Elazığspor’u çok sevdiğini, geçmiş dönemde yanlış anlaşılmaların olduğunu dile getirdi. Her zaman Elazığspor’un emrinde olduğunu ve borçları konusunda da takdiri bana bıraktığını söyledi.”
 

 HACI MURAT YÜMLÜ ELAZIĞSPOR’UN YENİ BAŞKANI OLDU - TIKLAYIN 

Etiketlerhacı murat yümlü elazığspor kongre
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ahmetsahin - 21 Haziran 2018 Perşembe 01:41
    Anil koc, oktay ozturk, ilkay durmus. Al baskan ucuz ucuz diyip dorisin al sana hem ucuz hemde yetenekli futbolcular.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25