HAZARSAM BAŞKANI PROF. DR. ÇOBAN TEPKİ GÖSTERDİ

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin teknik donanımları ile cihazlarının sökülerek Suriye’ye gönderilmesine tepki gösterdi...

16 Ekim 2018 Salı 13:27 < GÜNDEM

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin teknik donanımları ile cihazlarının sökülerek Suriye’ye gönderilmesine tepki gösterdi...

Uygulamanın yanlış olduğunu ifade eden Çoban: “Elazığ’ın sesi herhalde ya duyulmuyor, ya da yanlış anlaşılıyor” dedi.

Artık hizmet vermeyecek olan eğitim ve araştırma hastanesi boşaltılmaya başlandı. HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, Hastanesinin teknik donanımları ile cihazlarının sökülerek Suriye’ye gönderilmesine tepki gösterdi.

ÇOBAN/ “TALEBİMİZİ HANGİ ŞEKİLDE DİLE GETİRECEĞİMİZ HUSUSUNDA GERÇEKTEN BİR ARAYIŞ İÇİNDEYİZ”

Prof. Dr. Çoban yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Şehir Hastanesi’nin açılması ile birlikte kapanma sürecine giren Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harput Devlet Hastanesi’nin ihtisas hastanesi ya da Devlet Hastanesi statüsünde hizmetine devam etmesi yönünde Elazığ’da ortak bir kanaat olmuştu.

Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile Meslek Örgütlerimizin müşterek organizasyonu ile bu konuda çok sayıda toplantı yapılmış ve bu toplantılarda Hastanelerin kapanma yerine Devlet Hastanesi statüsünde hizmetine devam etmesi ortak görüşü hakim olmuştur. Alınan bu karar tüm STK’ların ortak imzası ile başta Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, Sağlık Bakanlığımıza ve Sağlık İl Müdürlüğü’ne takdim edilmiştir.

Toplumun neredeyse tamamını temsil eden STK’ların ortak görüşü böyledir. Bununla birlikte Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak Hastane Caddesinde imza kampanyası yaparak bir gün içerisinde yaklaşık 10 bin imza toplayarak Hastanenin kapanma yerine Devlet Hastanesi olarak faaliyetine devam etmesi yönündeki vatandaşın talebi yine tüm ilgililere PTT kanalı ile gönderilmiştir.

Toplumun tüm kesimlerini temsil eden STK’lar ile vatandaşın beklenti ve talebi çok açık ve net olmasına karşın bizim bu talebimizi hangi şekilde dile getireceğimiz hususunda gerçekten bir arayış içindeyiz. Yöntemimizde ya da ifade şeklimizde il olarak acaba bir noksanlık mı var bilmiyorum” dedi.

"KİMSE OLDU BİTTİYE GETİRMESİN"

 “Talebimizi çok açık ve öz Türkçe ile yazarak dile getirdik. Elazığ şehri olarak bunu çok açık ifade ettik. Ama ne hikmetse ne sesimiz duyuluyor ne de talebimiz dikkate alınıyor. Bir şehrin talebine rağmen aksi yönde tavır almak doğru bir yaklaşım değildir. Hastanemizin teknik donanım ve cihazlarının Suriye’ye taşınmasını uygun bulmuyoruz.

Bir kez daha Elazığ halkı adına ifade ediyorum: Elazığ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Devlet Hastanesi statüsünde hizmetlerine devam etmelidir. Hastanenin içindeki fazla ya da atıl durumda cihaz var ise bunlarda ilçelerimizdeki hastanelere gönderilerek buralar güçlendirilmeli ve ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız bu hizmetlerden istifade etmelidir. Halkımızın talep ve beklentisi açık olmasına rağmen kimse oldu bittiye getirmesin. Hiçbir karar vatandaşın beklentisinin üzerinde değildir.”

M.T
 
 
Etiketlerhazarsam hastane
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • mehmet - 16 Ekim 2018 Salı 23:47
    Yahu arkadaş bu melekette hiçmi müslüman gibi düşünen kalmadı. Nedir bu Suriye düşmanlığı. Sokakta kime sorsan zehirlenmiş. Yok suriyeliler niye gelmiş, niye savaşmıyorlarmış. Niye geri dönmüyorlarmış. Bu kemalist eğitim ve devam eden kurumları müslümanı müslümandan ne kadar ayrımış Suriye olayı bunu çok iyi ispat etti.
  • Sururi Seçmen - 16 Ekim 2018 Salı 13:45
    Sayın Bilal Çoban; o cihazlar çürümeye terk edilse daha mı iyi? Bu aziz millet İslam Âlemine, bütün Müslümanlara asırlardır hamilik yapıyor. Devlet Bahçeli Türk-İslam Birliği için Türkiye'nin liderliğini istiyor. Senin Ergenekoncu kafan bir türlü Müslümanları sevemedi. Artık kendine gel. Suriyelilere olumsuz bakmanın arka planında Müslümanlara, İslam ülkelerine olumsuz bakmak var.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31