AK PARTİ’DE ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLARI ÇOĞALIYOR

Ak Parti Elazığ Belediye Başkanlığı adaylığı için Şahin Şerfioğulları, Celal Arslanoğlu, Abdulvahap Yılmaz ve Fırat Ataşsalar başvurularını yaptılar…

10 Kasım 2018 Cumartesi 22:43 < GÜNDEM

Ak Parti Elazığ Belediye Başkanlığı adaylığı için Şahin Şerfioğulları, Celal Arslanoğlu, Abdulvahap Yılmaz ve Fırat Ataşsalar başvurularını yaptılar…

ŞERİFOĞULLARI, AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI

Şahin Şerfioğulları AK Parti’den Elazığ Belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

24 Haziran genel seçimlerinde AK Parti’den Elazığ 5.Sıra milletvekili adayı olan Şahin Şerfioğulları, Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

ŞERİFOĞULLARI/ “Rabbim yar ve yardımcımız olsun”

Şerfioğulları, adaylık başvurusunda yaptığı açıklamada:

“Aday adaylık başvurumuzu yoğun katılımla gerçekleştirdik. Millete hizmet esasıyla çıkmış olduğumuz bu kutlu yürüyüşte  herkese doğrudan temas edeceğiz. Bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan teşkilat mensuplarımıza ve AK davaya gönül vermiş kıymetli hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

CELAL ARSLANOĞLU, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Celal Arslanoğlu, resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan Celal Arslanoğlu, başvuru evrakını İl Başkan Yardımcısı Atilla Uğur’a telim etti.

ARSLANOĞLU / “Düzenleme ile yeniden imar edeceğim”

Elazığ Belediye Başkan Aday adayı Celal Arslanoğlu yaptığı konuşmada:

“1953 yılında başlayan, ömrü hayatının tamamını bu aziz şehirde geçirmiş olan kardeşinizin belediye başkanlığı için hazırlamış olduğum seçim manifestosu değerindeki yapmak istediğim projelerimin önemli bir kısmını sizlere sunmak istiyorum. Memleketimizin kör düğüm haline gelen imar problemini temelden çözmek, düzeltmek birinci görevimdir. Elazığ Belediyesi’nin yer altı yatırımları, kanalizasyon temiz su, yağmur suyu ve benzeri tüm çağdaş yatırımlarını, çağdaş imkanların el verdiği ölçüde düzenleme ile yeniden imar edeceğim” şeklinde konuştu.

Arslanoğlu konuşmasının devamında: “Kentsel dönüşüm mevzuatı gereği Elazığ’ın tüm imar çalışmaları ile elden geçirilecek, gereği ne ise onları yapacağım. Yıllardır çözülmeyen ve gittikçe arapsaçına döndürülen, benim rüyam hayalim ve hedefim olan fuar ve kongre merkezi sorununa kalıcı olarak çözüm getireceğim. Elazığ’ın Güney Çevreyolunda bulunan, parsellenmiş ve her biri birer metrekare olan belediyeye ait arazinin sanayi merkezi olarak tam teşekkürlü inşa edilerek, başta şehrimizin çok önemli ve başarılı bir meslek grubunu oluşturan mobilyacıların İŞGEM’den ayrılan sektörlerin, gıdacıların inşaat malzemesi satıcılarının hizmetine sunacağım. Ülkemizin, ilimizin tamamen ters dönem bazı problemleri aynen piramit gibidir. Bir bina nasıl baş ütünde değilse, nasıl bi iki ayağımız yerine iki el üzerinde yürümüyorsak işte bizimde problemlerimiz aynen piramit gibidir. Düz olarak bakacağız, düz olarak değerlendireceğiz, tersine dönen değerleri tekrar inşallah yerine getireceğiz” dedi.

ABDULVAHAP YILMAZ, ADAY ADAYI

AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olan Abdulvahap Yılmaz, başvuru evrakını partisine teslim etti.
AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olan Abdulvahap Yılmaz, başvuru evrakını İl Başkan Yardımcısı Atilla Uğur’a teslim etti.

YILMAZ: “Bizim önceliklerimiz hep şehrimiz Elazığ olmuştur”

Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Yılmaz:

“Benim günüm bugünüm, yarınım var tabi. Her ne kadar biz yaklaşık bir 11 yıldır Ankara’da görev yapsak da bizim önceliklerimiz hep şehrimiz Elazığ olmuştur. Dün 24’lü yaşlarda 1994 ile 2005 yılları arasında yaklaşık 11 yıl Elazığ Belediyesi park bahçeler de bulundum. Rahmetli Hamza Bey’in Belediye Başkanı olduğu dönemde onun ekip arkadaşıydım. 1994’te çıktığımız bu yolda genç yaşta Elazığ’ımıza öyle tahmin ediyorum ki, çok büyük hizmetler verdik. Bir kaçını sıralayacak olursak; bugün Mustafa Temizer parkı, Çaydaçıra Parkı orası vardı ama kullanılmıyordu. Biz sonradan revize ettik. Zübeyde Hanım Caddesi, Abdullahpaşa yeşil kuşak projeleri, bizim şehrimize kazandırdığımız projelerdi. Rahmetli Hamza Bey’di, ben yöneticiydim. Park Bahçeler Müdürü olarak o işleri yönetiyordum.

Geçmişimiz geleceğimiz değildir Elazığ’da hep ilklere imza attıklarını ifade eden Yılmaz:

“Ya lider olursunuz, bugün için söylüyorum bunu, ya lider olursunuz, veya yönetici olursunuz. Bu sizin tercihinizdir. Biz bugün liderliğe talibiz. Elazığ’da şehrül emin sıfatı taşıyan belediye başkanlığına lider olarak talibiz. Yönetici olarak talip değiliz. Çünkü yönetici kadrolar, belediye başkanının altında görev yapan arkadaşlardır. Belediye Başkanları hedef belirler, liderler hedef belirler, alttaki yöneticiler ise o belirlenen hedef için proje yaparlar. Ve onları hayata geçirirler. Peki, nedir bizim hedeflerimiz? Elazığ için şunu diye bilirsiniz; Abdulvahap Yılmaz Elazığ için ne hedef koyuyor? Geçmişimiz geleceğimiz değildir. Bunu özellikle söylüyorum” dedi.

ATAŞSALAR, ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

Elazığlı İşadamı Fırat Ataşsalar, AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan aday adayı oldu. Ataşsalar, AK Parti İl Başkanlığında Elazığ Belediye Başkan aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı.

Ataşsalar, yaptığı açıklamada, görev verildiği takdirde Millet ve Devlet için her türlü fedakarlıkta bulunacağını kaydetti.

Fırat Ataşsalar Kimdir?

1979 yılında Elazığ’da doğdum ilk orta ve lise öğrenimimi Elazığ ilinde tamamladım. Küçük yaştan itibaren tekvando ve kickboks sporlarıyla uğraşmaya başladım. Tekvando Türkiye, kickboks dünya şampiyonluğum var.

Babamın hastalığı nedeniyle iş hayatına erken atılmak zorunda kaldım askerlik vazifemi tamamladıktan sonra işlerin idaresini devraldım. İnşaat sektörü, sanayi ve petrol sektörüyle uğraşmaktayım. 1997 yılında rahmetli Erbakan Hocamızla yollarımız kesişti sporcu ve iş adamı kimliğimizden dolayı bizi yanında görmek istedi 2002 yılına kadar Erbakan Hocamızın yanında görev yaptım.

2002 yılında çok yakından takip ettiğim ve örnek aldığım Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda gitmeye karar verdim. 2002 yılında Ak Parti’de aktif olarak göreve başladım, 2009 yılında Ak Parti Elazığ Belediye Meclis Üyesi oldum. Meclis üyesi olduktan sonra  komisyonlarda görev aldım Çevre ve Şehircilik Komisyon Başkanlığı ve İmar Komisyon Başkanlığı yaptım. Bu dönemde de  Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Vekilliği yaptım. Yine aynı dönemlerde Elazığspor’da başkanlık yaptım. Ak Parti Siyasi Akademi diploması aldım. Bütün bunların yanında ilimiz ve partimiz adına Kültür sanat ve spor etkinliklerine katılarak destek sundum. Ak Parti milletvekilliği aday adaylığım oldu. Evli ve bir erkek ve bir kız çocuk babasıyım.”

M.T
 
Etiketlerak parti elazığ ak parti belediye şahin şerifoğulları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Tarık Türkmen - 11 Kasım 2018 Pazar 10:16
    Bunların destesi beş para etmez. Yazık; Elazığ bunlara mı kaldı?
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59