ABD VE MÜTTEFİKLERİNİN GÜCÜ OLSAYDI

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

16 Mayıs 2019 Perşembe 08:36 < ZEKİ GEÇKİL
-
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

3 denizde birden dev tatbikat yapan TSK İsrail liderliğindeki Doğu Akdeniz ittifakına karşı savaşa hazır olduğu mesajını veriyor. ABD'nin Ortadoğu'da savaşacak bir askeri varlığı bulunmadığı halde Türkiye'deki İsrail gücünü abarttıkça abartıyor.

ABD'nin tek süper güç, Türkiye'nin ise en zayıf oyduğu 2003'te 1 Mart Tezkeresinin hesabı sorulamazken bugün ne yapılabilir? Türkiye'yi kalleşçe işgal planı olan 1 Mart Tezkeresi reddedilerek aynı şekilde ABD'nin Irak'ta yenilmesinin şartları hazırlandı.

Tek süper güç ABD müttefikleriyle birlikte yüz binlerce askeriyle Irak'tayken Türkiye'den 1 Mart Tezkeresinin hesabını soramadı. Irak'tan yenilip çekilmiş, küresel ekonomik krize girmiş bir ABD ve müttefikleri o günkünden 10 kat güçlü Türkiye'ye ne yapabilir?

ABD ve müttefiklerinin gücü olsaydı Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Astana süreci, İdlib kuşatması için Türkiye'ye bir şey yaparlardı! Bizzat bir şey yapamayan ABD bölücü terör örgütüne silah vererek Türkiye'nin karşısına çıkartmaya çalışıyor.

Türkiye'nin sınıra büyük yığınak yapması karşısında ABD Suriye'den çekildim-çekiliyorum manevralarında öte bir şey yapamıyor. Defalarca kanıtlanan bir realite olarak ABD'nin Türkiye'ye boyun eğdirecek bir askeri ve siyasi kabiliyeti artık kalmamıştır.

Ancak Türkiye'deki İsrail medya ve akademiyası bu gurur verici gerçekleri illüzyonlarla hipnotize ederek kamuoyundan saklıyor! Türkiye'nin milli bir medya ve akademiyası henüz oluşturulamadığından yalancının mumu yatsıya kadar söndürülememektedir. Devletin bildiği gerçeklerin kamuoyunca bilinmemesi seçimleri bir ölçüde etkilese de sonucu değiştirememektedir.

(*) Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ahmet - 16 Mayıs 2019 Perşembe 22:29
    YAŞASIN YENİDEN BÜYÜK VE LİDER ÜLKE TÜRKİYE YAŞASIN MİLLİ DEVLET
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7570     EURO 6.5028     IMKB 94984     ALTIN 256,067    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:00
Güneş 04:51
Öğle 12:30
İkindi 16:24
Akşam 19:58
Yatsı 21:41