ORDUEVİ KATLI KAVŞAĞI İÇİN ELAZIĞ BELEDİYESİ HALK OYLAMASI YAPACAK

Orduevi kavşağında yapılan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının üst kısmının yıkılmasıyla ilgili halk oylaması yapılmasına karar verdi. Halk oylamasında üst kısmın yıkılması çıkarsa; kavşağın üst kısmı yıkılacak...

21 Mayıs 2019 Salı 20:36 < GÜNDEM

 
Elazığ Belediyesi; Orduevi kavşağında yapılan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının üst kısmının yıkılmasıyla ilgili halk oylaması yapılmasına karar verdi. Halk oylamasında üst kısmın yıkılması çıkarsa; kavşağın üst kısmı yıkılacak.
 
Elazığ Belediyesi tarafından geçen yıl yapımı tamamlanarak hizmete açılan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağı’nın üst kısmının yıkılmasıyla ilgili Elazığ Belediyesi halk oylaması yapacak.
 
Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi bölgedeki esnaflara ve vatandaşlara kavşağın üst kısmı yıkılsın mı yıkılmasın mı diye soracak. Halk oylaması Çarşamba – Perşembe – Cuma günü yapılacak ve sonuca göre hareket edilecek.
 
OYLAMA İÇİN İKİ SANDIK KURULACAK
 
Konuyla ilgili Elazığ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada; "2018 yılında yapımı tamamlanan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının üst kısmının yıkılıp yıkılmamasıyla ilgili Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'nın talimatıyla Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahallelerinde esnaf ve vatandaşlara yönelik Halk Oylaması yapılacak.
 
Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'nın kavşağın bulunduğu bölgeye yaptığı ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlardan gelen köprünün yıkılması talebi sonucunda yapılmasına karar verilen Halk Oylaması 22-23-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Oylama için kavşağın iki noktasına sandık kurulacak ve oy kullanma işlemi 09.00-16.00 saatleri arasında yapılacak.
 
Ali Rıza Septioğlu Bulvarı, Adnan Orakçıoğlu Caddesi ve Şeyh Şamil Bulvarını kapsayan üst geçidin yıkılıp yıkılmayacağına oylama sonucuna göre karar verilecek" ifadeleri kullanıldı.
 
OY PUSULASI HAZIRLANDI
 
"Şehrimizi Birlikte Yönetiyoruz" başlığıyla hazırlanan ve EVET-HAYIR bölümlerinin yer aldığı oy pusulasında ise şu ifadelere yer verildi: "Gönül Belediyeciliği sloganıyla çıktığımız bu yolda yapacağımız her çalışmada halkımızın düşüncesi bizim için önemli bir kılavuz olacaktır.

Bu doğrultuda; Rüstempaşa Mahallesinde 2018 yılında hizmete açılan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının köprü olan kısmının kaldırılması konusundaki görüşünüz Elazığ Belediyesi için önemlidir. Alacağınız her hizmette söz sahibi olduğunuza inanıyor, oylamadan çıkacak sonucun esnaf ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz."

 ORDUEVİ KAVŞAĞI’NIN YIKILMASI YANLIŞ OLUR  TIKLAYIN 

Etiketlerelazığ belediyesi şahin şerifoğulları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • RAMAZAN YAMANOĞLU - 22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:28
    BENCE YIKILMASIN BEDAVA YAPILMAMIŞ HER HALDE
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42