FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE OKÇULUK KULÜBÜ KURULDU

Fırat Üniversitesi'nde okçuluk sporunun gelişmesi amacıyla bir kulüp kuruldu...

13 Mart 2012 Salı 13:27 < GÜNDEM
Fırat Üniversitesi gerçekleştirdiği bilimsel ve teknik çalışmalarla öğrencilerini geleceğe hazırlarken, bünyesinde oluşturduğu öğrenci kulüpleriyle de öğrencilerinin sosyal alandaki faaliyetlerini geliştirmeye devam ediyor.
Bu kapsamda Fırat Üniversitesi’nde okçuluk sporunun gelişmesi amacıyla bir kulüp kuruldu. Öğretim Görevlisi Öner Kova koordinatörlüğünde faaliyetlerine başlayan Okçuluk Kulübü’ne öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
 
 
Yeni kurulan kulüp hakkında bilgiler veren Kova, şu an 32 öğrencinin Okçuluk Kulübü’ne üye olarak çalışmalarına başladığını belirterek, ilk aşamada kendilerine temel okçuluk eğitimi verileceğini söyledi.
 
Kova, “Rektörümüz Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl’ün onayı ve destekleriyle Okçuluk Kulübü’nü kurduk. Kulübümüzü kurduktan sonra gereken malzemeler ile ilgili çalışmalara başladık. Çünkü okçuluk kendine has malzemeleri olan bir dal. Şu anda bir takım oluşturabilecek kadar yay ve malzeme aldık. Hemen akabinde çalışmalara başlamak için girişimlerde bulunduk. Güvenli bir alan olması açısından ilk çalışmalarımızı Elazığ Atatürk Stadyumu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdik. Bu kulübün kurulmasında başta Rektör Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl olmak üzere, kulübe malzeme alımı noktasında desteklerini esirgemeyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kılıç ve Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanı Hacı Çimtay’a teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Fırat Üniversitesi Okçuluk Kulübü üyesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Hacı İbrahim Özbal ise, Fırat Üniversitesi bünyesinde böyle bir kulübün açılmasının önemli olduğunu belirterek, açılan kulüp sayesinde kendisinin ve bu spora gönül verenlerin okçuluk alanında daha iyi bir konuma gelebileceklerini söyledi.

M.G.

YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • nazlı çalışkan - 18 Nisan 2018 Çarşamba 15:59
  merhabalar okçuluk kulübüne üye olmak istiyorum. Dışardan öğrenci alımı yapılıyor mu yoksa sadece fırat öğrencilerine yönelik bir eğitim kursu mu??
 • hacer merve nalbant - 19 Aralık 2016 Pazartesi 19:22
  merhaba ben egitim almak istiyorum yardimci olurmusunuz
 • tülay şen - 01 Şubat 2016 Pazartesi 20:37
  Çok sevindirici biretkinlik,ilk öğretimideiçeriyor mu tşk.
 • Yıldırım Akyıldız - 01 Şubat 2015 Pazar 13:50
  Merhabalar bende okçuluk federasyonuna katılmak ve bu sporla ilgilenmek istiyorum küçük yaştan beri olimpiyat sporlarında hayretler içerisinde izliyorum ve bende yapmak ve diğer sporcular gibi olimpiyatlara katılmak istiyorum. Fakat Elazığ ilinde ikamet etmemden ve araştırmalarıma rağmen bu sprla ilgilenen bir kulü bulamadım bana yardımcı olacak ve benimde bu spora gidip kendimi geliştirmem için Elazığ yada malatyada bu spor merkezi varsa beni yönlendiricek yer varsa söylerseniz sevinirim...
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01