Hacı Yakışıklı

17 Ekim 2015 Cumartesi 11:58 DİĞER KÖŞE YAZILARI

HER ŞEYİ DEVLET YAPTIYSA SİZ KİMİN ÜRÜNÜSÜNÜZ?

Devletsiz olmaz! Bunu HDP ve PKK biliyor ki onların meselesi devlet/özerklik değil, devletin kılcal damarlarında rant yolları açmak! Demirtaş ile avanesi mensup oldukları devlete/millete karşı büyük ayıp içindeler. Diyar-ı Bekir’de peygamberimize hakaret karikatürünü bilboardlara çeken kışkırtıcıların yoldaşları Hüda Kaya ve Altan Tan ne düşünüyor acaba? Sırf maddi menfaat, makam ve belli grupların siyasi ikbali uğruna “kan akmasına göz yumanları” tarih affetmez. “Devletsiz olmaz” derken 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın, 1990’ların “ele geçirilip kuşatılmış” devletini kastetmiyoruz.

Bizler Abdullah Öcalan’ı devletin icat ettiğini biliyoruz. Madımak’ı, Başbağlar’ı devletin(!) yaptığını; Diyarbakır Cezaevi’nde devletin zulmünü biliyoruz. Ancak o devlet, şimdiki devlet değil! O devleti millet yönetmiyordu. Eski bir ezberi tekrarlayıp her kötülüğü 2015’in devleti yapıyor diyenler, varlığını hâlâ sürdüren statükocu zihniyetin ortaya çıkardığı birer pazarlama ürünüdür!

“SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ VURULUNCA NEDEN SUSTUNUZ?”

Adliyenin içinde “Katil Erdoğan” diye bağıran hukukçular, cüppeli dağ başı müdavimleri; Savcı Mehmet Selim Kiraz aynı adliyenin içinde şehit edilince neden sustunuz?

“VECİHİ HÜRKUŞ’A YAPILAN BÜYÜK HAKSIZLIK”

Milletin devletine ait “yerli otomobil”in ilk versiyonu gün yüzüne çıkınca birileri hemen “Ama bu yeni bir model değil” diye itiraz etti. Haklılar, çünkü asıl elektrikli araç piyasaya çıkınca gösterilecekti. Bakanlık bunu tam izah etmeyince karışıklık oldu. Bazıları olayı “Türkiye bir şey üretemez” sloganıyla bayram havasında duyurdu. Bunlar olurken aklıma yine Vecihi Hürkuş geldi. Bütün imkânlarını kullanarak 1960’larda yerli uçak yapan Vecihi Hürkuş’un seri üretim yapmasına izin verilmedi. Toplum mühendisleri ve Türkiye’nin gelişmesini istemeyenler bununla yetinmeyerek Hürkuş’u karalamak için sinema filmlerini kullandılar. Şener Şen’in canlandırdığı Vecihi karakterini hatırlıyorsunuz değil mi? Orada Vecihi’yi sakar pilot olarak aşağıladılar. Devrim arabalarında da benzer bir durum yaşandı, araç ilk denemede çalışmayınca “yerli oto” rafa kaldırıldı. Beni tek sevindiren Bakan Fikri Işık’ın her şeyin farkında olması ve“1961’de Devrim arabalarını boğan ve seri üretime geçmesini engelleyen zihniyeti” iyi bilmesi! Erbakan’ın dediği gibi: Mesele Türkiye’nin şeftali yerine motor üretmesiydi. Biz üretelim de dileyen mesele etsin! 

O.G.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1048     EURO 6.8129     IMKB 83675     ALTIN 249,773    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16