HADİSLER/HADİSELER/MEHDİYET/ERBAKAN-MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TAĞUTİ DÜZENLE MÜCADELESİ

Ahir zamanla ilgili hadisler tevil edilip yorumlanmadan sözleri Hz. İsa ve Mehdi hakkında yanlış algı ve beklenti oluşturmaktadır/Harun Yahya Külliyatı ve Erbakan/İngiliz Temel "Genel Merkez niçin yapıldı bilirim" diyor, Yalan!

20 Kasım 2018 Salı 13:01 < GÜNDEM


Ahir zamanla ilgili hadisler tevil edilip yorumlanmadan sözleri Hz. İsa ve Mehdi hakkında yanlış algı ve beklenti oluşturmaktadır.

Hadisler dönemin dünya ahvali/anlayışı ile Mehdi olayını anlattığından yaşanan büyük değişim karşısında yorumsuz anlaşılmazlar.

Mehdi sokaktaki insanın gördüğünde tanıyıp idrak edeceği şekilde zuhur etmez; Sünnetullah’a aykırıdır. Zira o büyük bir imtihandır.

Her peygamber ve Rabbani şahsiyet gibi Mehdi bir yenilenme/tecdid süreci başlatır, kendisinden sonra devam ederek tamamlanır.

Her peygamber ve Rabbani şahsiyet gibi Mehdi iman nuru ile bilinir. Mehdi'yim demez ve tabi olan herkes de Mehdi olduğunu bilmez.

Mehdi dünyanın gidişatını ve yapısal düzenini değiştiren büyük inkılabını mucizelerle değil, sünnetullah içinde gerçekleştirir.

Mehdi daha önce hiç görülmeyen küresel bir küfür, inkâr, zulüm, vahşet döneminde çıkar; bir adalet, barış, huzur dönemi başlatır.

Hadisler ışığında Mehdi olayına böyle bakıldığında yaşadığımız dönemde olup bitenleri şöyle görmek durumundayız...
 
Siyonizm 2 Dünya Savaşı çıkartıp ardından 1945 Yalta Konferansında kapitalist-komünist 2 bloklu bir küresel düzen kurmuştu...

İnkârcı kapitalist-komünist küresel düzenin zirvede olduğu 1969 yılında Erbakan tek başına Millî Görüş hareketini başlattı.

Erbakan 40 yıllık mücadele sürecinde Türkiye'de Millî Görüş'ü iktidar yaparak tağuti vesayet rejimini tasfiye etti...

Erbakan bu 40 yılda örgütlediği İslami Cihad gruplarıyla SSCB'yi Afganistan'da, ABD'yi Irak'ta yenerek küresel düzeni çökertti.

Yine bu 40 yılda Erbakan'ın üstün teknoloji ile kurduğu savunma sanayii sayesinde Türkiye küresel bir güç haline geldi.

Erbakan'ın 40 yılda kurduğu mekanizma ve dinamiklerle Yeniden Büyük Türkiye dünya lideri olma yolunda dev adımlarla ilerliyor...

Erbakan 40 yılda Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen kültürel altyapısı için Harun Yahya Külliyatını yazıp 70 dile çevirtti, yayınlattı.

Şimdi; bütün bunları gerçekleştiren ve başlattığı süreç tıkır tıkır işleyen Erbakan'dan büyük bir şahsiyet beklemek akıl kârı mı?

Erbakan'a 12 Mart'ta Muhsin Batur, 12 Eylül'de Kenan Evren, 28 Şubat'ta Hüseyin Kıvrıkoğlu, siyasette Özal ve Erdoğan hizmet etti.

3 darbeye maruz kalan, 4 partisi kapatılan, 5 kez siyasi yasaklı yapılan Erbakan Millî Görüş Devrimini hayata geçirmeyi başardı.

Erbakan üstün teknoloji ile askeri-sivil alanda dev projeler hazırladı. Kimini kendisi, kimini başkası hayata geçirdi, geçiriyor.

Erbakan tüm bu işlerle birlikte maneviyat alanında büyük bir tecdid gerçekleştirecek olan muhteşem Harun Yahya Külliyatını yazdı.

Erbakan'ın 40 yılda gerçekleştirdiklerini bir insan başaramaz, mucizevidir.

Lakin o hayatın normal akışı içinde gerçekleştirdi.

*****

Saadet Partisi iktidarı ele geçireceğim derken, parti binasından da oldu.

İngiliz Temel "Genel Merkez niçin yapıldı bilirim" diyor.

Yalan!

12 Eylül sonrasıydı, Balgat'taki ABD üssü bile merak etmişti!

12 Eylül sonrasıydı, partiler kapalıydı. Genel Merkez ve Cami birlikte inşa edildi. Niçin yapıldığını yalnız Erbakan biliyordu.

Erbakan şahsi parasıyla Balgat'ta Genel Merkezin bitişiğindeki cami ile birlikte 3 camiyi daha eş zamanlı yaptırdı.

'Teşkilat parası' iddiası ise külliyen yalan!

Erbakan 12 Eylül Darbesi sürecinde Genel Merkezi inşa ederken ne yaptığı bilinmesin diye iç müştemilatını yıktırıp yıktırıp yaptırıyordu.

"Sultan Fatih: “Eğer sırrımı sakalımın bir teli bilse onu kazarım” demişti. Erbakan ise: “Ne yapmak istediğin bilinirse engellenirsin" diyordu.

Zeki GEÇKİL

  CB. ERDOĞAN'IN YAKLAŞIMI ATATÜRKÇÜLERİN İŞİNE GELMEDİ/A. OKTAR SİYONİST MEDYA KIŞKIRTMALARI YÜZÜNDEN  TIKLAYIN 
 

Etiketlerzeki geçkil erbakan milli görüş saadet partisi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • editör - 21 Kasım 2018 Çarşamba 22:51
    Erbakan Hoca'nın kendi anlatımıyla Bu LİNKTEN sorunuzun cevabını bulabilirsiniz... http://www.el-aziz.com/erbakanin_kendi_sesinden_kendi_hayati_haber3949.html
  • o.ışıl - 21 Kasım 2018 Çarşamba 13:51
    s.a.zeki abim.mehdi ile alakalı peygamberimizin soyundan olacak hadisi var .erbakan hocam peygamberimizin soyundan mı.içeriğini açıklarmısın.a.e.o.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4794     EURO 6.2177     IMKB 104862     ALTIN 230,026    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:01
Güneş 06:22
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:57