HAK-BATIL MÜCADELESİNDE TARAFSIZLIK BATILDAN TARAF OLMAK GİBİDİR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

12 Şubat 2019 Salı 10:28 < GÜNDEM
HAK-BATIL MÜCADELESİNDE TARAFSIZLIK BATILDAN TARAF OLMAK GİBİDİR
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

Hak tanınıp tabi olunmadan hiçbir nimetin, mazhariyetin, başarının önemi yoktur. Hak ve hakikatten gafil olan büyük hüsrandadır.

Güç/iktidar Hak-batıl arasında gündüz-gece gibi değişir. (ERBAKAN) Hakkı tanıyıp tabi olmanın en değerli vakti en güçsüz vaktidir.

Hak-batıl mücadelesinde yanlış tarafta yer alan baştan kaybetmiştir. Hakka tabi olan dünyada olmasa bile ahirette mutlaka kazanır.

Hak-batıl mücadelesinde yer almayan ve Hakkın tarafında olmayanın hiçbir ibadetinin kendisine faydası yoktur.

"İman ve akıl birleşince tıpkı ateş-barut gibi mutlaka amel (eylem) başlar. Ameli olmayanın ya aklı ya imanı yok. -ERBAKAN-

"Bir lokantada tesadüfen televizyon izleyip İsrail-Suudi Arabistan futbol maçında Suudi Arabistan'ı tutmayan kâfirdir" -ERBAKAN-

Hak-batıl mücadelesinde tarafsızlık batıldan taraf olmak gibidir. Taraflardan biri Hak değilse Hakka yakın olana taraf olunur.

(Ehl-i kitap Bizans İmparatorluğu ile ateşperest Mecusi Sasani İmparatorluğu (İran) arasındaki savaşta Müslümanlar Bizanslılardan, müşrikler Sasanilerden taraf oldular.)

"Millî Görüşçü olmayan Müslüman Çanakkale'de Osmanlı Devletine karşı İngiliz Ordusunda savaşan Anzaklı Müslüman gibidir" -ERBAKAN-

Müslümanların başındaki yöneticiler Haktan saptıklarında onlara Hakkı tebliğ etmek marufu emir, münkeri nehiy farizası gereğidir.

(Hazreti Ömer hutbede sordu: Ben eğer Haktan saparsam ne yaparsanız? Bir sahabi ayağa kalktı kılıcını uzattı ve "Seni bununla doğrulturuz" dedi.)

Saadet Partisi kabuk yönetimi açıkça Millî Görüş'ten saparak inkârcı söylemle batıldan yana hareket etmektedir. #KIYAM farzdır.

BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN GÖRSELE TIKLAYIN...(*) Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8254     EURO 6.5527     IMKB 96216     ALTIN 239,897    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:01
Güneş 05:31
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:36