HALKOYUNCULARIMIZIN BÜYÜK BAŞARISI

Türkiye Halkoyunları Federasyonu'nun düzenlediği Halkoyunları Yarışmalarından Kahramanmaraş Grup Müsabakaları tamamlandı; Elazığ 4 birincilik ve 2 ikincilik elde ederek 4 dalda Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

20 Mayıs 2010 Perşembe 00:01 < KÜLTÜR - SANAT
    Türkiye Halkoyunları Federasyonu'nun her yıl düzenlemiş olduğu Halkoyunları Yarışmalarının bölge ayaklarından biri olan Kahramanmaraş Grup Müsabakaları tamamlandı.

    İlimizi temsil eden kulüp derneklerinin altı dalda katıldığı ve toplam 160 kişilik halk oyuncu ekibi, müzisyen ve idarecinin hazır bulunduğu yarışmaya Elazığ'ın yanısıra Batman, Adıyaman, Bingöl, Malatya ve Mardin illeri de katıldı. 14-16 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen yarışmalarda İLİMİZ 4 BİRİNCİLİK ve 2 İKİNCİLİK elde ederek 4 DALDA Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

    Bölge müsabakalarına katılan kulüp dernekleri adına bir açıklama yapan Musiki Konservatuarı Derneği Başkanı Feti Ahmet Deniz, "Halkoyunları, kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Bizler birlik ve beraberliğin tesisi anlamında gerçekleştirdiğimiz kamu kurumları, sivil kuruluşlar ve toplumun her kesimi arasındaki birlik beraberlik ve diyalog mücadelemizde kısmen de olsa başarılı olduğumuzu ifade ediyoruz. Halkoyunları ve kültür teşkilatları arasındaki güçbirliğinin oluşturulmasındaki en büyük payı üstlendiğimiz için onurluyuz" ifadelerini kullandı.

    Deniz, sözlerine şöyle devam etti: "Bu yıl da 4 dalda katılan Kulüp derneklerimiz Gençler ve Yıldızlar dalında 2 birincilik, Gençler Stilize dalında birincilik, Minikler Geleneksel dalda ikincilik almıştır. Ayrıca güç ve dayanışma sağladığımız kulüplerimizden EFTUD Derneği de Büyükler Stilize dalında birincilik, EHEM-HOYDER derneğimiz ise Büyükler Geleneksel dalda ikincilik elde etmiştir."

    Başkan Deniz, çekişmeli geçen yarışmalardan Elazığ'ın toplam 4 birincilik, 2 ikincilik aldığını ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazandığını sözlerine ekledi.

    asmt
1677 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:40
İkindi 15:14
Akşam 17:36
Yatsı 18:57
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8058     EURO 4.6547     IMKB 115147     ALTIN 163,118