HAMİDİYE CAMİİ VE KÜLLİYESİNİN TEMELİ ATILIYOR

İlimiz Abdullahpaşa Mahallesinde inşasına başlanan Hamidiye Camii ve Külliyesinin temeli 21 Eylül 2017 Perşembe günü saat 17.00’da atılıyor. Temel atma törenine Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya da katılıyor.

20 Eylül 2017 Çarşamba 09:50 < GÜNDEM

İlimiz Abdullahpaşa Mahallesi'nde inşasına başlanan Hamidiye Camii ve Külliyesinin temeli 21 Eylül 2017 Perşembe günü saat 17.00’da atılıyor...

Mimari projesiyle Elazığ’da bir ilk olan Hamidiye Camii müştemilatı, mahallenin birçok sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak olması bakımından Elazığ'da bir ilk ve örnek olma özelliği taşıyor.Konuyla ilgili açıklama yapan Hamidiye Camii ve Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Cahit Demirbağ şunları söyledi:

“Abdullahpaşa Mahallesinde 1300 metrekare alan üzerine kurulacak olan camimiz, külliyesi ile birlikte yaklaşık 2000 kişilik bir ibadethane olacaktır.

Mimari özellikleri ile de bölgeye katma değer sağlayacağını düşündüğümüz Hamidiye Camii ve Külliyesi, eğitime ve kültürel faaliyetlere imkân sağlayan müştemilatıyla ilimizde bir ilk olma özelliği taşımaktadır.”

Dernek Başkanı Cahit Demirbağ, Hamidiye Camii ve Külliyesi içerisinde yer alan müştemilatıları ise şu şekilde sıraladı:

“Camimiz külliyesi içerisinde; Kütüphane, öğrenciler için etüd odaları, itikaf odası, dernek odası, aşevi, bay-bayan taziye evleri, şadırvanlar, gasilhane, morg olacaktır. Ayrıca cami bahçesinde bir hayırsever hemşerimizin -taahhüdü gerçekleşirse- Kuran Kursu inşa edilecektir. Cami ve Külliyemizin tahmini keşif bedeli ise 3 milyon civarındadır.”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın da katılacağı temel atma törenine tüm Elazığ halkını davet eden Cahit Demirbağ, bu projeye hayırsever işadamlarının desteklerini de beklediklerini ifade etti.

 HAMİDİYE CAMİİ VE KÜLLİYESİ’NİN TEMELİ ATILDI - TIKLAYIN 

O.G.
Etiketlermücahit yanılmaz yusuf sarıkaya elazığ müftülüğü
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • kenan tan - 21 Eylül 2017 Perşembe 14:53
    Harika bir şey. kelimelerle anlatmak imkansız . böyle bir şeyin olması demek olmayan bir şeyin ortaya çıkmış olması demek olduğundan fevkalede. Yapanlardan Allah ebediyen razı olsun. İnşallah Allah izin verirse görürüm. Ben dışardayım İstanbulda yaşıyorum. Ama Elazığa dönmeyi istiyorum zamanı belli değil henüz.
  • mustafa - 20 Eylül 2017 Çarşamba 23:30
    Camileri sadece ölülere hizmet veren mekanlar olmaktan kurtaracak bu proje İnşaAllah diğerlerine de örnek olur. Taziye evi ve morgtan başka müştemilatı olmayan camiler dine de millete de hizmet edemez. Camilerimizde tıpkı atalarımızın yaptığı gibi coçuğundan gencine, fakirinden zenginine herkese hitap edecek alanlar ve hizmetler olmalı. Müftülük kubbelerle donatılmış 4 duvar yapıp, süslü minareler diken derneklere artık müsaade etmemeli. Alanı ve içeriği geniş HAYAT VEREN camiler için toplumu teşvik etmeli. Bu örnek Projeyi yapanları takdir ve tebrik ediyorum. Eğer bu projeye bir de 4-6 yaş için hizmet verecek bir kuran kursu eklenirse mükemmel olur. Elazığ'ın buna çok ihtiyacı var. Müftülüğümüzün bu camiye buraya uygun ve aşkla hizmet verecek görevliler ataması ise çok önemli tabi. Allah muvaffak eylesin...
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164