HEM KOL SAATİ HEM CEP TELEFONU

Görevimiz Tehlike ve James Bond filmlerinin klişelerinden biri daha gerçek oldu. Yeni nesil cep telefonları artık hem FM bantlı radyo hem de şık bir kol saati. Boyutlarına rağmen, birçok cep telefonundan eksik olmayan yetenekleri var.

09 Ekim 2010 Cumartesi 19:00 < TEKNOLOJİ

Görevimiz Tehlike ve James Bond filmlerinin klişelerinden biri daha gerçek oldu. Yeni nesil cep telefonları  artık hem FM bantlı radyo hem de şık bir kol saati. Boyutlarına rağmen, birçok cep telefonundan eksik olmayan yetenekleri var.

Öyle görünüyor ki günümüz teknolojisinde  kol saati dışında ayrıca bir şey taşımak zorunda kalınmayacak. Çünkü kol saatimiz aynı zamanda telefonumuz, kameramız, video oynatıcımız, FM bantlı radyomuz ve mp3 çalarımız olacak.

         Yakın zamana kadar bilim kurgu olmaktan öteye gidemeyen görüntülü konuşma sağlayan kol saati şeklindeki telefonlara 3G özelliği de ekleniyor. İçine yerleştirilen SIM kart ile normal bir cep telefonun özelliklerine kavuşan kol saatlerinde bluetooth, video ve ses kaydı, USB portu, telefon hafızası, alarm, hesap makinesi, dahili hoparlör ve mikrofon da bulunuyor.

Bu sıra dışı telefonlar  ile kullanıcılar, bir yandan farklı bir tasarım ürününü taşırken bir yandan da hareket halindeyken iletişimde kalmaya devam edecekler.
 
 
 
N.Ç.
 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,530    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:37
Yatsı 18:58