İDLİB İÇİN TAHRAN’DA DÜZENLENEN 3’LÜ ZİRVE NE ANLAMA GELİYOR?

Siyonizm'in 1897 Basel Konferansında planladığı, üst üste çıkardığı iki dünya savaşı bitiminde 1945 Yalta Konferansında kurduğu küresel düzen yıkılıyor.

08 Eylül 2018 Cumartesi 13:34 < GÜNDEM


İdlib için Tahran’da düzenlenen 3’lü zirve ne anlama geliyor?

Siyonizm'in 1897 Basel Konferansında planladığı, üst üste çıkardığı iki dünya savaşı bitiminde 1945 Yalta Konferansında kurduğu küresel düzen yıkılıyor.

Suriye laboratuvarında yeni düzen kurulması için bilek güreşi yaşanırken, Türkiye bileği en güçlü ülke…

Dünya günlerdir İdlib'e odaklandırıldı ve gündemin zirvesine oturtuldu. Bunu ancak İsrail sağlayabilir.

Demek ki İdlib İsrail için hayati önemde. İsrail'in asıl tehdit algılaması Türkiye'nin İdlib'deki varlığı.

Türkiye ise hiçbir tehdit ve baskıyı dikkate almadan sürekli varlığını tahkim ve takviye ediyor.

İdlib'te barışı istemeyen ana aktör İsrail. Bu yüzden tüm Batı dünyası İdlib'e odaklanmış durumda.

İsrail gazetesi Jarusselam Post, İsrail ordusunda üst düzey bir komutana dayanarak El-Kaide bağlantılı Tahrir-üş Şam örgütüne İsrail'in silah ve mühimmat yaptığıni açıkladı!

İdlib ikiye bölünmüş durumda. Büyük kısmı Türkiye'nin desteklediği ÖSO'na ait. Bir kısmında ise İsrail destekli HTŞ var!

Rusya'nin bombalandığı kısım İsrail destekli bu terörist gruplara ait yerler! Ancak küresel Yahudi medyası bunu Rusya adeta tüm İdlib'e bombalıyor gibi haberlestirerek kamuoyunu manipüle ediyor!

Son gelen haberlere göre Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke ilinde terör örgütü YPG/PKK ile Beşşar Esed rejimi güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Suriye'nin Haseke ilinde devam çatışmalarda 11 rejim askeri ile 7 YPG/PKK'lı terörist öldü. YPG ve PYD, MOSSAD ve CIA'nin Türkiye aleyhine desteklediği proje terör örgütü!

Esad rejiminin İsrail'in taşeron örgütü YPG/PYD'ye saldırması iyiye delalet eder!

Uzun uzun TV programlarında, haberlerde, köşe yazılarında İdlib ve diğer konulara ilişkin meselelerde İsrai'den söz etmemeye özel bir özen gösteriliyor.

Oysa bölgede İsrail'in göbek taşında yer almadığı bir gelişme düşünülemez. Demek ki her şey illüzyon ve İsrail'i masum göstermek için.

İdlib'te 4 milyon Sünnî Müslüman emperyalistlerin maşası Nusayri Esat'ın gaz, varil bombaları ve İsrail'in örgütlediği teröristlerin vahşeti ile karşı karşıya bırakılmak istenirken, bütün dünya gördü ki tek hamileri Türkiye.

İdlib konusunda dünyayı ayağa kaldıran yaygaraların nedeni Türkiye'nin orada düzen kurmasına İsrail'in engel olma çabasıdır. Zira Türkiye'nin kontrol ettiği bölgelere diğerlerinde yaşayanlar gıbta ile bakıyorlar.

Bir mizansenden ibaret medyaya açık Tahran Zirvesinde "üstün aklın" en güzel rolü Türkiye'ye verdiği ortaya çıktı.

Zaten İdlib'te belirleyici ve caydırıcı kara gücüne sahip tek ülke Türkiye olduğundan zirvenin amacı dünyaya bir mesaj vermekti.

Tahran Zirvesi Rusya'nın Suriye'de bulunma nedeninin sıcak denizlere inme efsanesi olmadığını; Gürcistan ve Ukrayna'da NATO'ya karşı gördüğü desteğin diyetini Türkiye'ye ödemek için sofistike bir destek olduğunu bir kez daha gösterdi.

İdlib'te yaşayan 4 milyon insan Yahudi, Hristiyan, Yezidi kısacası Müslüman haricinde ne olursa olsaydılar; Siyonist/Haçlı aç sırtlan sürüsünün hedefinde olurlar mıydı?

İdlib'te 4 milyon Müslüman Siyonist/Haçlı zalimlerin tehdidi altında iken, ümmetin birliğini ve kurtuluşunu savunması gereken SP kabuk yönetimi ve İngiliz Temel'in İdlib umurunda bile değil!

Böyle bir Tağuti zihniyet ve kadrosunu #Değiştirmek için artık #Yeter de, El-Aziz'in #Kıyamına sen de destek ol!

Zeki GEÇKİL

 İDLİB'TE NE OLUYOR, SP KABUK YÖNETİMİ VE VAKIFÇILAR UZAYDA MI YAŞIYOYOR  TIKLAYIN 


 
Etiketlerzeki geçkil suriye siyonizm abd saadet partisi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34