İL MÜFTÜSÜ YUSUF SARIKAYA’DAN BERAT GECESİ MESAJI

Bu gece idrak edilecek olan Berat Gecesi vesilesi ile Elazığ İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA bir mesaj yayımladı...

19 Nisan 2019 Cuma 08:55 < GÜNDEM

İL MÜFTÜSÜ YUSUF SARIKAYA’DAN BERAT GECESİ MESAJI
 
Bu gece idrak edilecek olan Berat Gecesi vesilesi ile İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA bir mesaj yayımladı...

Müftü SARIKAYA Mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla”

“Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve bereketi ile 19 Nisan Cuma’yı 20 Nisan Cumartesi’ne bağlayan gece Berat Kandilini idrak etmenin sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşayacağız.

Regaib ve Miraç gecelerinin ardından Ramazan ayının müjdecisi Berat Gecesi’ne de kavuşmuş bulunmaktayız.
Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olma şuurunu da kazandırır.

Dolayısıyla mübarek gün ve geceler, kendimizi sorgulamamız ve yenilememiz gereken zaman dilimleridir. Yaşadığımız tüm hayatımızı ve gönül dünyamızı yeniden sorgulayarak hatalarımızı onarmak için nefislerimizi hesaba çekme zamanlarıdır.

Bizim inancımızda dünya ve ahiret dengesi vardır. Ahiret için dünyamızı; dünyamız için ahiretimizi ihmal edemeyiz. Dünya ahiretin ekin tarlasıdır. Ahiret ise ebedi hayatın adıdır. Bu sebeple Müslüman ölmeden önce ölmesini; öldükten sonra da yaşamasını bilen insan demektir.

Rabbimden temennim ve niyazım odur ki; bizleri bu mübarek gecelerde kendini yenileyen ve sorgulayan, tövbesi kabul olan ve bir daha yaptığı hataya düşmeyen kullarından eylesin.

6 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan Mübarek Ramazan ayına, günahlarımızdan arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Milletimiz ve İslam Alemi’nin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum.”

 
Etiketleryusuf sarıkaya elazığ müftülüğü diyanet işleri başkanlığı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0406     EURO 6.7414     IMKB 86796     ALTIN 248,760    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:38
Yatsı 21:12