İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞܒNDEN İŞARET DİLİ EĞİTİMİ

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurum ve bağlı hastanelerdeki sağlık çalışanlarına yönelik “İşaret Dili Eğitimi” verildi.

07 Ocak 2019 Pazartesi 17:05 < GÜNDEM
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurum ve bağlı hastanelerdeki sağlık çalışanlarına yönelik  “İşaret Dili Eğitimi” verildi.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanlığı’na bağlı Eğitim Birimi ile Elazığ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü iş birliğinde olmak üzere 2018 yılında gerçekleştirilen eğitime programına 27 çalışan katıldı.

Müdürlüğe bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde olmak üzere 2 grup halinde verilen eğitimler sırasında engelliler ile çalışanlar arasında etkili iletişim kurabilmek, sağlık hizmeti erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmaya yönelik teorik ve pratik sunumlar yapıldı. Etkinlik sonunda eğitim programını başarıyla tamamlayan müdürlüğümüz ve hastane çalışanlarına sertifikaları verildi.Sertifika almaya hak kazanan sağlık çalışanları, engelli vatandaşlarımızın sağlık tesislerindeki hizmetlerden en iyi şekilde faydalanmaları, sağlık problemlerini etkin bir şekilde anlatmalarında kolaylık sağlanması, tedavilerinin ivedilikle yapılması ve engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmet kalitesinin arttırılmasında etkin rol alacaklar. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bu amaçlar doğrultusunda verilecek olan işaret dili eğitimleri 2019 yılında da devam edeceği belirtildi.O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8080     EURO 6.6160     IMKB 95182     ALTIN 264,293    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:01
Güneş 04:52
Öğle 12:30
İkindi 16:25
Akşam 19:59
Yatsı 21:41