İNSANLAR AKILLARIYLA DEĞİL EN ÇOK İNANÇLARI VE DUYGULARI İLE HAREKET EDERLER

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

10 Haziran 2019 Pazartesi 00:23 < ZEKİ GEÇKİL
-
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

 

İnsanlar akıllarıyla değil en çok inançları ve duyguları ile hareket ederler. O yüzden en kolay korku ve umutla yönlendirilir. Seçimlerde sevilen bir müzik parçasının ya da bir parlak gösterinin etkilediği kadar hiçbir ikna edici güçlü söylem etkileyemez.
 
İnsan mizahtan hoşlanır. Mizahla, karikatürle anlatım çok etkilidir. İnsan hicvedilmeye dayanamaz. Rakip en kolay hicivle yıkılır. Seçim kampanyaları insanların hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler üzerinden yürütülür. İkna edilerek kitleler yönlendirilemez. Diktacılar korku, demokratlar umut üretip yayarak kitleleri etkilerler. Medya/akademiya iki tür rejimde de suç ortağıdır.
 
***
 
BİNALİ YILDIRIM’IN HAMLESİ
 
Binali Yıldırım akılcı bir hamleyle moderatörlük için Uğur Dündar'ı önerdi. Kabul edip-caymasıyla Tv düellosuna 1-0 önde başlar.
 
***
 
HAYATI ANLAMLI KILAN…
 
Yaşamak anlamlı olursa eğer. Meşakkatlerine katlanmaya değer. Yoksa çekilir değil bir mutluluk için bin keder. Hayatı anlamlı kılan ahirete imandır. Yoksa yaşlılık ve ölüm devasız hicrandır. Cennet sevgilileri buluşturan ihtişamlı mekândır.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42