İSRAİL KATLİAMINA TEPKİ GÖSTEREN ELAZIĞ KUDÜS İÇİN AYAKTAYDI

Türkiye’nin hemen her yerinde yükselen tepkilere Elazığ’dan da katkı geldi. İsrail’in uyguladığı vahşi katliama dur demek için STK’ların çağrısı ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan Elazığlılar Kudüs için ayaktaydı.

15 Mayıs 2018 Salı 20:34 < GÜNDEM
 

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ile birlikte İsrail’in Filistinlilere uyguladığı katliama tepkiler çığ gibi büyüyor…

Türkiye’nin hemen her yerinde yükselen tepkilere Elazığ’dan da katkı geldi. İsrail’in uyguladığı vahşi katliama dur demek için STK’ların çağrısı ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan Elazığlılar Kudüs için ayaktaydı.

ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 55 Filistinliyi şehit edilip 2 bin 771 Filistinli’nin yaralanması üzerine yapılan toplantıya binlerce vatandaş katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın illere gönderdiği genel ile Elazığ’da da öğlen namazı öncesi tüm camilerde salalar okundu ve namaz sonrası şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazları kılındı.

 “ALLAH BUNLARIN CEZASINI VERSİN”

 STK Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu, katil İsrail’i sert sözlerle eleştirerek:

“14 Mayıs 1948’de İsrail vahşete başladı. Bu vahşet halen devam ediyor. Bu vahşeti yapan önce bebek katili İsrail’i sonra ortağı Amerika’yı vahşet ile kınıyorum. Allah bunların cezasını versin. Bizler burada bu zulme karşı haykırmak için toplanmış bulunmaktayız. Şunu bilsinler ki mazlumlar hiçbir zaman yok olmayacaklar. İman etmiş bir milletin önünde bu zalimler duramayacaklardır” şeklinde konuştu.

“ONLAR ŞEHİT EDERLER BİZE CENNET KAPILARI AÇILIR”

Ab-ı hayat vakfı Araştırmacı yazar Abdulbaki Çağatay ise, onlar işgal ederler bize yeniden fethin kapıları açılır diyerek başladı sözlerine ve 2 gün önce gördüğü rüya ile bu Kudüs’ün yeniden fethedilmesinin müjdesidir” diyerek:

“Onlar önce işgal ederler sonra bize yeniden Fetih kapıları açılır. Onlar şehit ederler bize cennet kapıları açılır. Onlar zulüm ederler bize kıyam yolu açılır. Onlar devlet kurarlar devlet ideali adına bir araya toplanırlar bize bu vesile ile onları bir yerde bulmuşken toplum bir şekilde imha etmenin yoları açılır. Onlar arkasında saklanabilecekleri bir ağaç, bir taş dahi bulamayacaklardır” şeklinde konuştu.

“IRKÇI EMPERYALİZM BU MÜBAREK GÜNLERİ YİNE KANA BULADI”

Irkçı emperyalizm bu mübarek günleri yine kana buladı diyen Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca’da, ABD Başkanı Trump’ı hedef aldığı konuşmasında:

“Mübarek bir zaman dilimindeyiz. Bugün şaban ayının son günü. Bu gece tüm İslam coğrafyasında teravih kılınacak ve hep birlikte sahura kalkacağız. Yarın Çarşamba günü hicri 1439 yani Ramazanın ilk günü. Böyle mübarek bir günü kana bulamak isteyen Siyonizm aklından vazgeçmiş sanki. Irkçı emperyalizm bu mübarek günleri yine kana buladı. Bugün işgalci İsrail yine Filistin de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz 2000’nin üzerinde yaralımız var. Seçildiği ünden beri aynen önceki ABD başkanları gibi dünyanın baş belası olan Trump küstahlarına devam ediyor. Trump 7 ay önce Amerika Büyük Elçiliklerinin İsrail’in başkentini Kudüs’e taşıyacağını ilan etmişti.

Geçtiğimiz hafta Kudüs sokaklarında Arapça, İngilizce, İbranice ABD Büyük Elçiliği levhaları asılmıştı. 14 Mayıs yani dün işgalci İsrail’in sözde bağımsızlığının 70. Yıl dönümüydü. Katil Amerika Birleşik Devletleri ve İşgalci İsrail bu sözde bağımsızlığın 70. Yılını Müslüman kanı dökerek kutlama kararı almışlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından meydanda gıyabi cenaze namazı kılındı. Daha sonra eller semaya kaldırılarak Filistinli Müslümanlar için dua edildi.

M.T
 
Etiketlerisrail şehit
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0227     EURO 6.7228     IMKB 86923     ALTIN 247,537    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:19
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:39
Yatsı 21:13