İSTANBUL'DA MÜZİKLER BULUŞTU

Elazığ Valiliği ile Fırat Üniversitesi'nin (FÜ) organize ettiği, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Elazığ Belediyesi'nin katkıda bulunduğu "Müziklerin Buluşması" programı İstanbul'da da iki konserle gerçekleştirildi.

16 Nisan 2010 Cuma 18:34 < KÜLTÜR - SANAT
    Elazığ Valiliği ve Fırat Üniversitesi tarafından organize edilen ve Elazığ Belediyesi ile Ticaret Sanayi Odasının da katkıda bulunduğu “Müziklerin Buluşması” adlı konser programı iki güzel konserle İstanbul’daki Elazığlılarla buluştu.

    Fırat Üniversitesi (FÜ) Devlet Konservatuarı tarafından gerçekleştirilen konserleri Konservatuar Müdürü Güldeniz Egiş yönetti; İnce Saz Topluluğu, Fasıl Topluluğu, Türk Halk Müziği Topluluğu ve Şan Topluluğundan oluşan ve öğrencilerden oluşan koro da eşlik etti.

    "Müziklerin Buluşması" adlı ilk konser programı 14 Nisan Çarşamba günü Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

    İkinci program ise 15 Nisan 2010 tarihinde Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda müzik severlerle buluştu. Konser öncesi saat 19.00'da Cemal Reşit Rey Konser Salonunda bir resepsiyon da verildi.

    Programa Elazığ Valisi Muammer EROL, Fırat Üniversitesi Rektörü Feyzi BİNGÖL, Elazığlı çok sayıda bürokrat, İstanbul’da faaliyet gösteren çok sayıda derneğin temsilcileri, Elazığlı sanatçılar, sanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda isim ve kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

    Konser programı hem izleyiciler hem de katılımcı sanatçılar tarafından büyük beğeni topladı.
 
    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:26
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.5836     EURO 5.3954     IMKB 102258     ALTIN 190,236