KETEM'İN ŞUBAT AYI FAALİYETLERİ

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü KETEM Birimi (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi), 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeni ile şubat ayı içerisinde eğitim ve halkımızda farkındalık meydana getiriyor

25 Şubat 2014 Salı 17:11 < YAŞAM-SAĞLIK

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü KETEM Birimi (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi), 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeni ile şubat ayı içerisinde eğitim ve halkımızda farkındalık meydana getirecek bir dizi faaliyetlerde bulundu.

 

            İlk olarak Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik ve servis katlarında bulunan ilan panolarına günün anlam ve önemini vurgulayan afişler asıldı.

 

Daha sonra poliklinikler katında bir stant kurularak kanserin tanımı, belirtileri, erken tanı ve tedavinin önemi, kanserden korunma yolları, Mide Kanseri, Meme Kanseri, Serviks Kanseri, Deri Kanseri ve Kalın Bağırsak Kanseri ile ilgili bilgiler içeren yaklaşık 1000 adet el ilanı dağıtıldı. Ayrıca KETEM’ in tanıtımı yapılarak, yapılan eğitim, muayene, tetkik ve tahlillerin ücretsiz olduğu belirtilerek bayanlar taramaya daveti edildi.

 

            Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmakta olan 62 sağlık personeline “Kanserle İlgili Genel  Bilgiler (tanım, belirti, risk faktörleri, korunma tedbirleri )” konulu  hizmet içi eğitim verildi.

 

 Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisinde yatan hastalara ve refakatçilerine Kanser ve KETEM hakkında kısa bilgiler verilerek broşür dağıtıldı.

 

 KETEM çalışanları tarafından Halk Eğitim Merkezi’nde 75 bayana “Meme kanseri,  Kendi Kendine Meme Muayenesi ve Serviks Kanseri”  konularında eğitim verildi.
 
EG.

 

1931 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:30
Öğle 12:41
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:00
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7771     EURO 4.6283     IMKB 118509     ALTIN 162,334