Anasayfa » Kültür - Sanat
''The Baba'' Şehir Tiyatro Sahnesinde!
İbrahim Özaydın'ın yazdığı ve Rıdvan Dağlar'ın yönettiği "the BABA" adlı komedi oyunu bugün ve yarın Elazığ Şehir Tiyatro Salonunda sahnelenecek.
Bugünkü konserde müzikler buluşuyor
Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı bugün "Müziklerin Buluşması" adlı bir konser düzenliyor. Konserde dört müzik topluluğu biraraya gelecek.
Ebru ve Resim Sergisi Açıldı
Elazığ Valiliğinin öncülüğünde Mevlana temalı ''Gel Diyen Pervaneler'' adlı resim ve ebru sergisi açıldı. Üç gün boyunca devam edecek olan sergiyi herkes gezebiliyor.
Harput Kültürü ölümsüzleştiriliyor
Elazığ İl Müftülüğü binasında kurulan Harput Kültürünü Araştırma ve Tanıtma Merkezinin çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte eşi benzeri olmayan bir hazinenin ortaya çıkacağı vurgulandı...
''Geç Kalanlar'' İlimizde!
Ankara Devlet Tiyatrosu, bugünün kadın-erkek ilişkilerine ayna tutan komedi ile dramın iç içe geçtiği "Geç Kalanlar" adlı oyunu bugün ve yarın Elazığ'da sahneliyor.
Şam'a Yunus Emre Kültür Merkezi açılacak
Türkiye-Suriye ilişkilerinin son yıllarda artan bir ivmeyle gelişmesi Suriyelilerin Türkçeye ve Türk kültürüne ilgisini de artırdı. Bu nedenle başkent Şam'a Yunus Emre Kültür Merkezi açılacak...
Hz. Mevlana Elazığ'da Konserle Anıldı
Yaşamını "Hamdım, piştim, yandım" diye özetleyen ve asıl adı Muhammed Celaleddin olan Hz. Mevlana'nın 736. Vuslat Yıldönümü nedeniyle Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konser düzenledi.
ELAZIĞ MÜZESİ 2010'DA DA KAPALI!
Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi'nin 2010 yılında da kapalı kalacağı bildirildi.
Yavuz Sultan Selim'in ''Kürt Açılımı''
Kürt beyleri İdris-i Bitlisîyi Yavuz sultan Selim'e yollayarak Safeviler tarafından ellerinden alınmış olan toprakları üzerindeki veraset haklarını tanımasını istediler. Yavuz'un hamlesi beklenenden.
İstanbul'da ilk kim Müslüman oldu?
İstanbul'un bir gün mutlaka fethedileceğini müjdeleyen Peygamberimiz (SAS)'in arzusunu gerçekleştiren isim Fatih Sultan Mehmet'ti. Peki, bu topraklarda Müslüman olan ilk isim kimdi? İşte yanıtı:
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31