Lütfü Oflaz

03 Aralık 2011 Cumartesi 10:59 DİĞER KÖŞE YAZILARI

SENİN ATAN BİR MELEKTİ YAVRUM!


- Lütfü Bey; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü dönemlerinde sadece Dersim katliamının değil, İstiklal Mahkemeleri’nde olduğu gibi daha pek çok katliamın gerçekleştiğini ve bunların da gündeme getirilmesi gerektiğini söyledi. Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

- Demek ki sadece yeni bir anayasa yapılması yetmeyecek; yeni bir tarih yazılması da gerekecek. Resmi tarih denilen yalandan tarih yerine gerçek tarihin yazılması da gerekecek. Çünkü ilkokuldan itibaren tarihimiz bize “Senin atan bir melekti yavrum” tarzında anlatılıyor! Oysa tarihimizin “Senin atan bir insandı; sevapları gibi günahları da vardı yavrum” tarzında anlatılması gerekiyor. Ama bu yapılmıyor; tarihimizin günah sayfaları gizleniyor. Benim düşünceme göre, devletin bilip de milletin bilmediği hiçbir şey olmamalı. Devlet millet için var olduğuna göre, devletin milletten gizlisi saklısı olmamalı. Devlet olarak kendi insanlarına karşı katliamlar yapıyorsun, milletten gizliyorsun.

Devlet olarak kendi insanlarına karşı “faili meçhul” denilen cinayetler işliyorsun, milletten gizliyorsun. Yalandan tarih yazıp millete bunu okutuyorsun. Neyse ki tarihimizdeki gerçekler geç de olsa, güç de olsa yavaş yavaş ortaya çıkıyor şimdi.

Millet öğrenmeye başladı geçmişte olup bitenleri. Yakın zamana kadar millet, yakın tarihinde olup biten gerçekler hakkında bilgi sahibi değildi. Maalesef yakın tarihimiz, Cumhuriyet tarihimiz, Kemalistlerin zulümleriyle dolu değil mi? Kemalistler Cumhuriyet tarihimiz boyunca dindarlar, Kürtler, sosyalistler gibi birçok kesime zulmetti. Birçok kesimi katletti. Kürt, Alevi önder Seyit Rıza’yı da, İslamcı İskilipli Atıf Hoca’yı da, Demokrat’ların lideri Başbakan Adnan Menderes’i de, sosyalist gençlik önderi Deniz Gezmiş’i de asanlar Kemalistlerdi.

Sosyalist önder Mustafa Suphi’yi boğduranlar da, solcu yazar Sabahattin Ali’yi kafasını parçalayıp öldürenler de Kemalistlerdi. İslamcı şair Necip Fazıl’ı, sosyalist şair Nazım Hikmet’i hapislerde çürütenler de, Türkçü yazar Nihal Atsız’ı bile hapsedenler de Kemalistlerdi. Bunlar gibi daha birçok idam, cinayet, zulüm hep “Kemalizmi koruyup kollamak” adına gerçekleştirildi. “Kemalizmi koruyup kollamak” adına ülkemizde birçok askeri darbe gerçekleştirildi. Çünkü Kemalistler bu ülkede Kemalizmden başka hiçbir düşünceye hayat hakkı tanımak istemediler. Kemalizme tapmayan kim varsa, onların kanıyla tarih yazdı Kemalistler!

ÇOK ÇALANA ÇOK AZ AZ ÇALANA ÇOK FAZLA CEZA!

- Futbolda şike yapanların cezasını çok aza indiren yasa, Meclis’teki tüm partilerin onayıyla kabul edildi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Siyasi görüşleri birbirlerine zıt partiler, şike yapıp trilyonları çalanların cezalarının çok aza indirilmesinde birleştiler. Ama bunlar hasta çocuğu için bir kutu ilaç, bir şişe süt, bir tane ekmek çalan yoksul insanların cezalarının indirilmesinde birleşmezler. Bakın futbol dünyası trilyonlarca paranın döndüğü bir dünyadır. Bu dünyanın göbeğinde de futbol mafyası vardır. İşte bu futbol mafyası Meclis’teki partileri teslim alıp, şike yapmanın cezasını yok denecek kadar aza indiren yasayı çıkarttırmıştır. Futbol mafyası deyip geçmeyin; bunun içinde paraya, silaha hükmeden her türden güç odakları vardır. Futbol mafyası derin devlet gibi derin bir yapılanmadır.

Milyonlarca taraftarı olan futbolu yöneten de işte bu derin yapılanmadır. Peki Meclis bu derin yapılanmanın karşısında geri adım atarsa, futbolun Ergenekon’u nasıl yok olacaktır? Futbolun Ergenekon’u bile yok edilemezse, siyasetin Ergenekon’unu yok etmek nasıl başarılacaktır? Ne yazık ki Meclis futbolun Ergenekon’una karşı geri adım atmış, şike yapanların cezaları yok denecek kadar azaltılmıştır. Eğer Cumhurbaşkanı da bu yasayı onaylarsa, futbol mafyası trilyonlarca paranın döndüğü futbol dünyasında yine istediği gibi at oynatabilecektir. Yine trilyonları çalabilecek, dolandırıcılık, gasp yapabilecektir.

Peki buna futbolun milyonlarca taraftarı hiç tepki göstermeyecek midir? Bu ülkede şike yapıp trilyonları çalanlara bir yıl, Gaziantep’te olduğu gibi bir dilim baklava çalan çocuklara 27 yıl hapis cezası verilmesine rıza mı gösterilecektir? Çok çalana çok az, az çalana çok fazla ceza verilmesine rıza mı gösterilecektir?


YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01