MAHİR SÖNMEZ/ “FUARLAR BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR"

TÜMSİAD Şube Başkanı Mahir Sönmez,Elazığ’da düzenlenen fuarların önemli olduğunu ifade etti…

10 Ekim 2017 Salı 18:46 < GÜNDEM


TÜMSİAD Şube Başkanı Mahir Sönmez,Elazığ’da düzenlenen fuarların önemli olduğunu ifade etti…

Fuarların Elazığ’ın her yönden kalkınmasına dikkat çeken Sönmez yayınladığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ÇOK CİDDİ ORANDA KATKI SAĞLIYOR

“Fuar; belli zamanlarda, belli yerlerde ve belli süre mal sergilemek, ürün tanıtmak ve ticaret bağlantılarını kurmak amacıyla açılan büyük pazarlardır. İlimizde son zamanlarda düzenlenen ve planlanan fuarlar, şüphesiz Elazığ'ın tanıtımına çok ciddi oranda katlı sağlıyor. Fuarlar İllerin gelişmişlik düzeyine ve Ekonomisine ciddi katkısı olmaktadır.
İl dışından  fuara katılan firmalar, il dışından gelen üretici ve tüketicilerin konaklamasından tutun yiyip içmelerine ve ilimizde yapacakları alış verişlerin kent ekonomisine katkısı olmaktadır. Her yönüyle fuarların yapılması ve iler ki zamanlarda yapılacak olan yeni fuarlar önem arz etmektedir.”

ELAZIĞ BÖLGENİN MERKEZİ KONUMUNDADIR

“Uzun bir aradan sonra Elazığ da düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı,1.Kitap fuarı bizlere insanların fuara olan susamışlığını bir kez daha gösterdi. Hem üreticilerin, hem satıcıların ve hem de son tüketicinin fuara olan ilgisi muhteşemdi. Bu tür fuarların sayısını ve çeşitliliğini  artırmak lazım. Zira, Elazığ bir kavşaktır Bölgenin her alanda merkezi konumundadır. Fuarlar, Hem üretici ve hem de tüketici firmalar açısından da son derece önemlidir. Günümüz iş dünyasının yeni vizyonu " rekabet etme gücüne ne kadar sahipsen, teknolojiyi, trendleri ve talepleri ne kadar hızlı yakalayabilirsen o kadar başarılısındır"

1. KİTAP FUARI HER AÇIDAN POZİTİF SONUÇLAR DOĞURMUŞTUR

“Günümüzde tüm sektörlerde yaşadığımız gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumlar rekabetin yoğun bir şekilde yaşadığı ortam doğurmuştur. Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Çünkü günümüz koşullarında tüketiciler aynı malın değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatifler arasından seçme şansına sahip olmaktadır.

Firmalar açısından  böylesine önemli olan fuarlar, düzenlenen kentler içinde son derece önemlidir. İllerin Hem tanıtımına, hem de ekonomiye olan katkısıyla oldukça önem arz ediyor. Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da düzenlenen ‘ Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ , 1. Kitap Fuarı ile bu önemi bir defa daha anladık ilimiz için Her açıdan pozitif sonuçlar doğurdu.”
 
MOBİLYA FUARI ZİYARETÇİLERİ BİRARAYA GETİRECEKTİR

12 - 15 Ekim tarihinde Yapılacak olan Elazığ İnşaat, Mobilya Dekorasyon Fuarı ile ilgilide açıklamalarda bulunan Sönmez:

“İlimizdeki inşaat faaliyetlerindeki yeni bir trendleri,  teknolojideki gelişmeleri ve İlimizdeki yerli üreticileri ilimiz insanı ve civar illerden gelecek misafir ziyaretçileri bir araya getirecektir. İllerin ticaretteki lokomotifi olan inşaattaki gelişmeleri ve pazardaki yenilikleri ilk defa tüketici ile buluşturacak olan Fuarın Elazığ'a Ticari, ekonomik ve Sosyal Kültürel anlamda önemli katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

Fuarlar ayrıca farklı yöre ve kültürden gelen insanları bir araya getirmesi ve iletişim kurması açısından da önem arz etmektedir. Yurdun değişik bölgelerinden gelecek insanlar ticaretin yanın da ilimizin Turistik ve kültürel paylaşımlarda bulunma fırsatı verecektir.

Fuara katılacak firmaların etkili tanıtım yaparak İş bağlantıları kurmalarını ve tüketiciye üretmiş oldukları ürünleri tanıtma fırsatı vermesi açısından da önem arz etmektedir. Ayrıca bu fuar ilimizde üretim yapan bir çok firmadan da ilimiz insanın ve dışardan gelen misafirlerin haberdar olması ve ürettikleri ürünleri göstermeleri içinde büyük bir fırsattır.”
 
M.T
Etiketlertümsi̇ad
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164