MALATYA-ELAZIĞ-DİYARBAKIR HIZLI TREN HATTI İÇİN İHALEYE ÇIKILDI

Malatya-Elazığ Demiryolu alt yapı, üst yapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı ihaleye çıkarıldı...

22 Eylül 2017 Cuma 20:22 < GÜNDEM


Yıllardır Elazığ’a söz verilmesine rağmen adım atıymayan hızlı tren için ciddi adımlar atılmaya başlandı...

Malatya-Elazığ Demiryolu alt yapı, üst yapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı ihaleye çıkarıldı.

Elazığ’a hızlı trenin gelmesi için çalışmalar devam ediyor. Yıllardır hem Elazığ hem de komşu şehirler Malatya ve Diyarbakır da merakla beklenen hızlı tren çalışmalarında önemli bir adım atıldı.

Sivas-Malatya arasındaki hızlı tren proje çalışmaları son aşamaya gelinirken, Malatya–Elazığ–Diyarbakır hızlı tren çalışmaları da sürüyor.

İHALEYE ÇIKARILDI

Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren hattı projesi için ilk adım olarak Malatya-Elazığ Demiryolu alt yapı, üst yapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarıldı.

Yaklaşık 121 kilometrelik demiryolu etüt ve proje için 12 Ekim 2017 tarihinde ön yeterlilik teklifleri alınacak. Ardından ise Elazığ-Diyarbakır arasındaki hızlı tren demiryolu etüt proje için Ekim ayında ihale ilanına çıkılması planlanıyor.

BAKAN ARSLAN: “ENTEGRE EDECEĞİZ”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Temmuz ayında katıldığı “Anadolu Soruyor” programında Kanal Fırat’ın ilgili sorusunu cevaplandırarak:

“Trabzon’dan, Erzincan’a bir hat çalışmamız var. Sivas’tan; Diyarbakır’a, Mardin’e inecek bir hat çalışması var. Yine aynı hattı Malatya, Elazığ üzerinden birbirine bağlayacak, entegre edecek hızlı tren çalışmamız var.” demişti.

Kaynak: elazigsonhaber

M.T
 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Atif Yılmaz - 24 Eylül 2017 Pazar 12:29
    Daha önce Fırat tren yolu köprüsünden karayolu ulaşımıda sağlanacağı haberi vardı. Projeleri tamamlanmıştı. inşallah karayoları projeside erken zamanda faal duruma geçer.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164