Anasayfa » Manşet
SÜRPRİZ TAHRAN ZİYARETİ
Başbakan Davutoğlu Türkiye-İran ilişkilerinin sıkıntılı olduğu bir süreçte Tahran’a gerçekleştirdiği gayet stratejik ziyaret ile yalnız bölgenin değil dünyanın dengelerini etkileyecek bir adım attı.
TÜRKİYE’YE KARŞI İTTİFAKTIR
Şimdi açıkça görülüyor ki ABD ve Rusya bir Müslüman ülke olan Suriye’deki iç savaş nedeniyle NATO üyesi Türkiye karşısında ateşkes konusunda ittifak oluşturmuş bulunuyor. İran ve Suriye’nin katil rejimi de Müslümanlara ihanet ederek bu Haçlı ittifakına destek olmaktadır.
TÜRKİYE DOBRA DOBRA
Malum çevrelerin ısrarla dillendirildiği gibi Türkiye salt ilkeli, ahlaki ve insani bir dış politika izlediğinden yanlışlar yapmıyor; aksine oldukça basiretli, vizyoner, başarılı stratejiler, taktikler uyguluyor ve sonuçta hep kârlı çıkıyor.
OSMANLI KORKUSU
Irak’ta, Suriye’de Türkiye’ye karşı giderek daha açık şekilde hareket etmekte olan ABD, Rusya ve İran, Birinci Dünya Savaşında tarih sahnesinden silinip toprakları bölüşülen Osmanlı Devletinin yeniden hak ve adalete dayalı her türlü farklılığın bir arada barış içinde yaşama düzeninin kurulmasını engellemeye çalışıyorlar.
BU DEFA AVRUPA HASTA
ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri Türkiye’ye karşı terör örgütleri üzerinden tıpkı yüzyıl önce Osmanlı Devletine yapıldığı gibi bölüp parçalamayı amaçlayan ölümüne bir vekâlet savaşı yürütüyorlar. NATO’da 65 yıllık müttefikleri Türkiye’ye para ile satmaktan imtina ettikleri silah ve mühimmatı bu terör örgütlerine elleriyle teslim ediyorlar.
TÜRKİYE BİR YANA
Cenevre görüşmelerinde PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin masada yer almasının ABD, Rusya, Avrupa Birliği, İran ve tabii ki İsrail birlikte savunucusu oldular.Lakin Türkiye dayatmaya, köşeye kıstırılmaya karşı her zamanki ilkeli yaklaşımı ile tek başına direnerek şer ittifakını yarıp geri püskürttü.
FENA HIRPALANDI
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye ziyareti sömürge valisi edası ile başlamış, şamar oğlanı durumuna düşürülerek son bulmuş oldu.
ENGELLENEMEYEN TÜRKİYE’DİR
Türkiye’nin dünyadan bağımsız iç ve dış politikalar üreterek uygulama kabiliyeti göstermesi karşısında, küresel güçlerin hiçbir projelerinin başarı şansı olmadığını Irak işgali ve onu takip eden Arap Baharında herkes gördü.
TÜRKİYE ALDIRMIYOR!
ABD ve müttefikleri şimdi bambaşka tellerden, havalardan çalıyorlar.Türkiye’yi bölge politikalarının dışında tutmaya çalışıyorlar.Lakin karşılarında her istediklerini yaptırdıkları müstemleke tipi Eski Türkiye yok; Millî Görüş’ün 40 yıllık destansı mücadelesi sonunda şekillenen iktidarın bağımsız, özgür, özgün ve şahsiyetli politikalar izleyerek hayata geçirdiği bir Yeni Türkiye var.
ZORBALIKLA NEREYE?
Dünya tam bir sahipsizlik, başıboşluk, düzensizlik, kaos dönemi yaşıyor. Yapanın her yaptığını yanına kâr bırakmaya çalıştığı bir gücü yeten yetene, zorbalık, kuralsızlık süreci yaşanıyor. Bu, asla böyle devam etmeyecek süreçte hak, adalet, barış, özgürlük, demokrasi diyen ve gereğini yapan tek ülke Türkiye. Başta bölge ülkeleri, toplumları bütün dünya bunu görüyor.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:09
Güneş 06:31
Öğle 12:15
İkindi 15:15
Akşam 17:45
Yatsı 19:02
DÖVİZ KURLARI
USD 3.6704     EURO 4.3242     IMKB 108489     ALTIN 152,555