MECLİS KARARINI VERDİ ELAZIĞ FUAR ALANI DOĞUKENT’TE YAPILACAK

Elazığ Belediye Meclisi Elazığ fuar alanı için Doğukent'i tercih etti...

18 Şubat 2016 Perşembe 21:13 < GÜNDEM


Belediye Meclisi’nde Elazığ’ın gelişimine katkı sunacak önemli bir karar alındı...

İlimizin kangren haline gelmiş ve yıllardan beri şehrin değişik alanlarına kurulması gündeme gelmesine rağmen bir türlü karar verilip hayata geçirilemeyen Fuar Alanı tartışmasına son nokta konuldu.

Belediye Meclisinin Şubat ayı toplantısında Doğukent’te bulunan 55 dönüm alanın plana  “Fuar Alanı” olarak işlenmesi tüm üyelerin oyu ile karara bağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde askıya çıkartılan ve birçok tartışmayı da beraberinde getiren yeni imar planına göre Fuar alanı Doğukent’ten alınarak Güney Çevre Yolu bölgesine işlenmişti. Bu planın birçok yerine itirazlar yükseldiği gibi Fuar için öngörülen alana da itiraz edilmişti.

Şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda kalkınmasına ve marka şehir olmasına önemli katkılar sunacak olan fuar alanının yeri konusunda son 40 yıldan beri değişik görüşler ortaya atılmış ancak adım atılamamıştı.

BELEDİYE MECLİSİNDEN GEÇTİ

Bugüne kadar değişik resmi kurumlar ile STK’ların farklı görüşler ortaya koymasına rağmen imar planına değişik alanlarda işlenen ancak somut hiç bir adım atılamayan Fuar Alanı konusunda son karar bugün Belediye Meclisinden çıktı ve bu konuda önemli bir adım atılmış oldu.

Fuar alanı yer sorununun çözülmesinin ardından uygulanacak proje ve projenin ne zaman hayata geçirileceği ise şimdilik belli değil.

M.T
 
1977 defa okundu.
Etiketlermücahit yanılmaz elazığ belediyesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • bordo - 06 Mayıs 2017 Cumartesi 14:51
    yıllardır fuar alanı ha yapıldı ha yapılaak !!! ne oldu nerede fuar için çalışma halen hazırda göremiyorum ... biran önce artık hakla verilen sözler tutulsun , sözünüzün eri olduğunuzu kanıtlayın !!! ayrıca çok sıkmaya başladı çok bekliyordunuz , beledeiye nerede hadi biran önce başlasanız artık , seçimlerde yaklaşıyor sözüznü tutsanız iyi olur ...
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:00
Güneş 04:53
Öğle 12:33
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:42
DÖVİZ KURLARI
USD 3.5028     EURO 3.9236     IMKB 99639     ALTIN 141,794