Mehmet Barlas

01 Nisan 2016 Cuma 07:52 DİĞER KÖŞE YAZILARI

ERDOĞAN BAŞARISIZ OLURSA TÜRKİYE DE BAŞARISIZ OLMAZ MI?

İnanılır gibi değil ama ne yazık ki bir gerçek bu... Sanki hepimizin kaderlerimizi bağladığımız, yarınlarımızı onun geleceğine bağlı olarak mutlu ya da mutsuz yaşayacağımız Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet yok. Bu topraklar rakip şirketlerin birbirlerini yok etmek için amansız bir rekabet yaşadıkları sanki bir ticaret odası... Bu ülkenin Cumhurbaşkanı da, sanki bu rakip şirketlerden birinin yönetim kurulu başkanı...

Gerçekleri görmüyorlar
Ülkenin kentleri sanki içeriden ve dışarıdan tezgâhlanan terör saldırılarının hedefinde değil... En yakın müttefiklerimiz bile "Benim teröristim iyidir" çizgisinde Türkiye'yi hedef alan saldırganlara kayıtsız kalmaktalar. 2'nci Dünya Savaşı'nın bitiminden beri kader ortaklığı yaptığımız ABD, ne olduğu tam anlaşılamayan ama sonu hep fiyasko ile biten kararlarla, Ortadoğu'yu krizler coğrafyasına dönüştürmüş.
Irak paramparça ve ülkenin ikinci büyük kenti Musul IŞİD'e teslim edilmiş. Suriye bitmez tükenmez bir iç savaş ülkesi halinde ve ABD burayı da Rusya'ya teslim etmiş. Filistin sorunu da, ABD'nin kayıtsız şartsız destek verdiği İsrail tarafından bir trajedinin sahnelendiği coğrafyanın simgesi haline gelmiş.

Yazının devamı için tıklayın >>
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0406     EURO 6.7414     IMKB 86796     ALTIN 248,760    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:38
Yatsı 21:12