MEHMET PARLAKYILDIZ ELAZIĞSPOR’UN 52. BAŞKANI OLDU

Bordo Beyazlı Kulüb’ün Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa 116 delegenin oyunu alan Mehmet Parlakyıldız seçildi. Belediye destekli yeni Başkan Mehmet PARLAKYILDIZ Elazığspor’un 52. Başkanı oldu. Elazığspor kongresinde yaşananlar...

26 Mayıs 2018 Cumartesi 20:41 < SPOR


Elazığspor’da Selçuk ÖZTÜRK Yönetimi’nin ardından 2 yıl görev yapan Sedat KARATAŞ Yönetimi resmen sona erdi…

Bordo Beyazlı Kulüb’ün Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa 116 delegenin oyunu alan Mehmet Parlakyıldız seçildi. Belediye destekli yeni Başkan Mehmet PARLAKYILDIZ Elazığspor’un 52. Başkanı oldu.

Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezinde saat 13:00’da yapılan Mali Genel Kurul ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısına Kulüp Başkanı Sedat Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eski kulüp Başkanımız Mustafa Urfan, Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Şahin Şerifoğulları, Başkan Adayları Necati Erdem, Mehmet Parlakyıldız, Burak Çiftçioğlu, Genel Kurul Üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Elazığspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün 16. maddesinde Olağanüstü toplantı başlıklı 2. ve 3.bendi gereğince Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye 120 delege katıldı.  

Açılış ve Toplantı Çoğunluğunun Tutanakla Tespiti’nin ardından, Divan Başkanlığı’na Galip Belhan, Katip üyeliklerine İbrahim Menengiç ile Doç. Dr. Mehmet Turan seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporu 2. Başkan Karahan Çelik tarafından kamuoyuna açıklandı. Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu delegelerin oylarına sunuldu ve ibra edildi.

ELAZIĞSPOR’UN BORCU: 33 Milyon 300 Bin TL

24 Mayıs 2017 ve 18 Mayıs 2018 tarihleri arası gelir gider tablosu da 2. Başkan Çelik tarafından delegelere sunuldu ve Elazığspor’un toplam borcunun 36 Milyon 372 Bin 227,59 TL olduğu kamuoyuna duyuruldu. Çelik, Spor Toto ve TFF alacaklarının ardından borcun 33 Milyon 300 Bin TL gibi bir rakama ineceğini ifade etti.

GERGİNLİK YAŞANDI

Divan Başkanı Galip Belhan’ın çağrısının ardından Elazığspor Kulübü Başkanlığı için 3 isim, yönetim kurulu listelerini divana sundu.

Burak Çiftçioğlu, Necati Erdem ve Mehmet Parlakyıldız başkanlık için yarışırken, yeni üyelerin delege olabilmeleri için oylama yapıldı.

Yapılan oylama neticesinde Burak Çiftçioğlu’nun listesindeki isimler delegeler tarafından kabul görmezken, Necati Erdem’in istediği üyelikler kabul edildi.

Çiftçioğlu ve destekçileri ile Elazığspor delegeleri arasında yaşanan polemik araya emniyet güçlerinin girmesiyle yatıştırıldı. Olayın akabinde Burak Çiftçioğlu destekçileri salonu terk etti.

BEEDİYE DESTEKLİ BAŞKAN PARLAKYILDIZ FARK ATTI

Kapalı zarf usulüne göre yapılan oylamada 148 delege oy kullandı. 148 oyun 116’sını Mehmet Parlakyıldız, 31’ini Necati Erdem alırken, 1 oy geçersiz sayıldı.

Bu oylamanın ardından 19 Mayıs 2018 – 31 Mayıs 2019 Dönemi tahmini Bütçe Tasarısı da Elazığspor delegelerince kabul gördü.

ERDEM/ “HER ZAMAN ELAZIĞSPOR’UN YANINDAYIM”

Kazananın Elazığspor olduğunu ve seçilmediği için üzülmediğini söyleyen Necati Erdem:

“Ben her zaman Elazığspor’un yanındayım. Divana tek sitemim bana kongre başlamadan söz hakkı verselerdi, projelerimi açıklayacaktım. Bu konuda bir kırgınlığım var. Elazığspor’un başarısı için her zaman dua edeceğiz” dedi.

PARLAKYILDIZ/ “TAKIMIMIZI HEDEFE TAŞIMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Kendisini Elazığspor Başkanlığı’na layık gören delegelere teşekkür ederek konuşmasına başlayan yeni başkan Mehmet Parlakyıldız:

“Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın öncülüğünde, Sedat Karataş ve yönetiminin borcu 33 Milyon TL gibi bir rakama düşürmelerinden dolayı kendilerine müteşekkirim. Bundan sonraki bayrak yürüyüşümüzde yönetimimle birlikte hedefi daha ileriye taşıyıp, borcu mümkünse sıfırlayıp takımımızı hedefe taşımaya çalışacağız. Bu süreçte tabi ki sıkıntılarımız çok. Bütün Elazığ halkından dualarını eksik etmemelerini istiyorum. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

KARATAŞ/ “BÜYÜK DESTEK, BÜYÜK KÖSTEK OLANLAR OLDU”

İki yıllık süre zarfında büyük sıkıntılarla uğraştıklarını dile getiren Elazığspor eski başkanı Sedat Karataş:

“Spor Toto 1. Lig’de hiçbir kulüp bu borçla lige tutunamadı. İlk göreve geldiğimizde bizzat Yıldırım Demirören tarafından bu bize söylendi. Bütün kanallarda Elazığspor ligin ilk düşen takımıdır yorumu yapılırken biz göreve geldik. Elimizden geldiğince destek çıkmaya çalıştık. Büyük destek olan, büyük köstek olanlar oldu.

Tüm Elazığlılar’ın yönetime sahip çıkacaklarına inanıyorum. İnşallah artık problemlerle anılan bir takım olmaz Elazığspor. Kupalarla şampiyonluklarla anılır inşallah. Büyük Elazığspor taraftarına da teşekkür ederiz. Elazığspor’dan alacağım yoktur” diye konuştu.
 
AYHAN POLAT İSTİFA ETTİ

Yeni Başkan Mehmet Parlakyıldız'ın yönetim kurulu listesinde olan iş adamı Ayhan Polat, listede olduğundan haberi olmadığını gerekçe göstererek istifa ettiğini açıkladı.

İşte Mehmet Parlakyıldız Başkanlığındaki Elazığspor Yeni Yönetim Kurulu:

ASİL ÜYELER:

Mehmet Parlakyıldız
Sedat Acar
Zeki Dağ
Ahmet Ballıca
Tolga Gecekuşu
Burhan Kaya
Muhammed Taş
Fatih Can
Ahmet Feti Yılmaz
Enver Yılmaz
Tamer Kurtoğlu
Kadir Nar
Bayram Özdemir
Ahmet Parlakyıldız
Tekin Bulut
Ahmet Dağoğlu
Cumali Yıldırım
Mehmet Hamedi
Ayhan Atlan
Yunus Evliyaoğlu
Şefik Su
Ayhan Polat (İstifa Etti)
Enes Hardalaç
Cemal Gezer
Hüseyin Taşkan

YEDEK ÜYELER:

Yüksel Üstündağ
Nurettin Parlakyıldız
Mustafa Baloğulları
Sedat Parlakyıldız
Muzaffer Demir
Kadir Yıldırım
Serhat Tutaş
Cengiz Yıldız
Bilal Parlakyıldız

DENETLEME KURULU ASİL:

İbrahim Parlakyıldız
Hasan Üstündağ
Nizamettin Demirelli

DENETLEME KURULU YEDEK:

Murat Bankur
Halil Taha Akalın
Onur Tekin

DİSİPLİN KURULU ASİL:

Yavuz Yıldırım
Muzaffer İnceoğlu
Şemsettin Erdoğan

DİSİPLİN KURULU YEDEK:

Hüseyin Özdemir
Muhammet Özdemir
Sinan Özdemir

Yeni yönetimin kısa süre içinde toplanıp görev bölümü yapması bekleniyor.

 
Etiketlermehmet parlakyıldız elazığspor kongre elazığspor yönetimi sedat karataş necati erdem
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ali taş - 27 Mayıs 2018 Pazar 18:27
    amaç süper lige çıkmak, evet, ama öncelikle klübün kalıcı gelirler elde etmesi gerek. aksi takdirde bir kaç yıl sonra yine aynı borç batağına saplanır kalırız..hep belediye, hep işadamı desteği, hep bağış, bağış nereye kadar.. fifa nın mali kriterleri çok net, sert ve açık..gelirin kadar transfer yapabilirsin, aksi halde para cezası, puan silme veya alt lige düşürülme ve en kötüsü kapatılma cezaları var..alt yapıdan futbolcu çıkarıp oynatan ve satan klüpler ayakta kalacak yeni sistemde..gerisi hikaye..kendi kendimizi günübirlik şampiyonluk hayalleri ile kandırıp durmaktansa, gerçekçi gelirler elde edebilecek altyapı ya yönelmeliyiz..bakınız ajax. clüb brugge. psg ve hatta nice avrupa klüpleri altyapıdan kendi çıkardığı oyuncuları oynatıyor sonra isteyene satıp para kazanıyor..kalıcı gelirin yoksa sürünmeye hatta düşemeye mahkumsun..iki kere iki dört..hayal satmanın anlamı yok..
  • Bedri buluş - 27 Mayıs 2018 Pazar 10:55
    Elazığspor'a inşallah hayırlı işler yapanlar iyi bir yönetim olursa Süper Lig'e çıkarlar
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5761     EURO 6.3067     IMKB 100908     ALTIN 235,524    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:56
Güneş 06:18
Öğle 12:35
İkindi 16:01
Akşam 18:43
Yatsı 20:00