Memiş Hoca

10 Eylül 2012 Pazartesi 13:24 DİĞER KÖŞE YAZILARI

LİEBERMAN TÜKÜRDÜĞÜNÜ KIVIRTARAK YALAYACAK

Türkiye ile İsrail, Amerika Birleşik Devletleri’nin iki yakın müttefiği... İki ülke arasındaki gerginlikler, ABD’nin bölgedeki planlarını ve girişimlerini elbette ki çok ciddi şekilde etkiliyor. İsrail’in Filistinlilere karşı değişmeyen barbarca davranışları, Türkiye ile aralarındaki gerginliklerin daha uzun süre devam edeceğinin işareti. Ve son olarak Mavi Marmara gemisi olayı, İsrail Hükümeti’nin insanlık dışı davranışları ve sonrasındaki küstah tavırları nedeniyle iki ülkenin ilişkilerini tam anlamıyla kesilme noktasına getirdi.

SONUNDA PES ETTİ AMA...

ABD, Ortadoğu’daki bu iki müttefiği arasındaki gerginliğin bir an önce sona ermesini istiyor. Gerginliğin devam etmesine, İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman’ın, Türkiye’nin özür dileme şartını kabul etmemesi sebep oluyordu. Şimdi Lieberman’ın, Clinton'ın İslamabad'dan özür dilemek için kullandığı ifadeyi aynen kullanarak Türkiye’den özür dilemeyi kabul ettiği bildiriliyor. Çünkü Lieberman da hizaya geldi. “Türkiye’den asla özür dilemem” diyen İsrail Dışişleri Bakanı, şimdi açık açık tükürdüğünü yalayacak ve Ankara’dan özür dileyecek.

BUNU SÖYLEYEBİLİRMİŞ! 
Efendim neymiş, Lieberman ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın Pakistan’a karşı kullandığı özür metnini Türkiye kabul ederse aynen kullanacakmış. ABD askerleri geçen yıl kasım ayında Afgan sınırı yakınında yanlışlıkla 24 Pakistan askerini öldürünce, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ülkesinin, 'Pakistan ordusunun kayıpları için üzgün olduğunu ve bir daha tekrarlanmaması için çaba göstereceğini' söyledi. İsrail’in aşırı sağcı Dışişleri Bakanı Lieberman, 'Eğer Türkler Amerikalıların kullandığı bu ifadeyi kabul ederlerse, bunu söylerim. Bunu kabul etmeye ben de hazırım' dedi.

YÜREKTEN DİLEYEMİYOR

İsrail pes etti etmesine de Lieberman hala kalkıp Mavi Marmara gemisinde katlettikleri silahsız masum insanlar için açık açık özür dileyemiyor. Tükürdüğünü yalıyor ama hala kasım kasım kasılıyor. Bir insan tamamen suçsuz ve günahsız bir insanın ölümüne sebep olursa her halde vicdan azabından kahrolur. Şimdi ben, Lieberman adındaki bu adamın insanlığından şüphe etmekte haksız mıyım? Bu ne vicdansızlık, bu ne barbarlıktır sevgili okuyucularım? Adam, özür dilemek için başkalarının kullandığı ifadelere sarılıyor. Yürekten özür dileyemiyor.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59