MICHAEL RUBİN VE CÜNEYT ÖZDEMİR’İ ERDOĞAN PAYDASINDA BULUŞTURAN KÜRESEL GÜÇ KİM?

Mesud Akgül'ün yazısı...

04 Aralık 2017 Pazartesi 17:45 < GÜNDEM

Mesud Akgül'ün yazısı...​

15 yıllık AKP iktidarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile küresel sermaye medyası ve yerli versiyonları arasında çok şiddetli bir çatışma/ kavga söz konusuydu.

 

Arama motorundan bu kavgayla ilgili veri tabanını sorguladığımızda karşımıza on binlerle ifade edilen bir geniş arşiv çıkıyor!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Aydın Doğan Kavgası: Yaklaşık 210.000 sonuç!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Aydın Doğan’a Yüklendi: Yaklaşık 31.000 sonuç!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aydın Doğan’a sert eleştiri: Yaklaşık 56.200 sonuç!

 

Küresel sermaye medyasıyla harp halinde olduğu günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belleklere kazınmış bir siyasi retoriği vardı!

 

“Biz bu makamlara manşetlerin desteğiyle değil manşetlerle kavga ede ede geldik!”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın manşetlerle kavgası 16 Nisan referandumundan sonra bitti!

 

Küresel sermaye medyasının yerli paydaşlarıyla ateşkes anlaşması imzalandı!

 

Yerli küresel sermaye medyası ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki bu çetin mücadele yerini 7 aydır son derece olumlu, serinkanlı ve ılımlı bir bahar havasına terk etmiş durumda.

 

Kendi ifadesiyle manşetlerle kavga ede ede seçimlerden zaferle çıkmayı başarmış Erdoğan, aylardır gazete manşetlerini süslüyor!

 

Merkez medyanın geçmişinde hiç olmamış belki de bir daha görülmeyecek bir garabet durum yaşanıyor!

 

Küresel sermaye medyası haber bültenlerinde, gazete manşetlerinde ve köşe yazılarında Cumhuriyetin kurucu partisi CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ciddi ciddi sansür ve ambargo uyguluyor!

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarında AKP iktidarı ve Erdoğan aleyhine söylediği sözler ve yaptığı açıklamalarla ilgili canlı yayını kesmek ana akım medyada adet haline gelmeye başladı!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Biz bu iktidara manşetlerin desteğiyle değil manşetlerle kavga ede ede geldik” açıklamasını hatırlatacak tek bir medya mensubu yok tabi bu ülkede!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın küresel sermaye medyası ve yerli mümessilleriyle ilgili en net fikrini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

 

11.06.2015’te Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO Congresium'da düzenlenen 4. Uluslararası öğrenciler mezuniyet töreninde adeta kendisine kin kusan batı medyasına tepki göstermiş ve şöyle konuşmuştu:

 

"Özellikle batının, şahsıma yönelik tüm çirkin agresif hakikaten seviye kaybına uğramış o batı medyasının açıklamalarını tabi ki çirkin bulduğumu buradan açıklamak durumundayım. Bu tahammülsüzlüklerini anlamak mümkün değil. Bunun bir şeyi gösterdiğini de ifade etmek istiyorum. Allah'ıma hamdolsun demek ki doğru yoldayız. Onlar övgü yağdırsaydılar, o zaman kendimden şüphe etmem gerekirdi."

 

Küresel sermaye medyasının yerli şubelerini kast ederek, “Onlar övgü yağdırsaydılar, o zaman kendimden şüphe etmem gerekirdi" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu soruyu sormanın tam zamanı değil mi?

 

“Küresel sermaye medyası bu ülkede size aylardır övgüler yağdırıyor. Kendinizden şüphe duyuyor musunuz Sayın Cumhurbaşkanı?”

 

Gayri milli ana akım medyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gösterdiği müspet ilgi ve alaka, ABD’de görülen Rıza Sarraf davasıyla âdete pik yaptı!

 

Yandaş ve merkez medyanın Sarraf davasıyla ilgili manşetleri adeta tek bir kalemden çıkmış gibi!

 

Rıza Sarraf’ı ve itiraflarını kamuoyunda yıpratmak, itibarsızlaştırmak ve etkisizleştirmek için yerli Yahudi medyasının yandaş medyadan daha yoğun bir mücadele verdiğini görmemek için yandaş ötesi bir varlık olmak lazım gelir!

 

Rıza Sarraf davası hakkında yandaş ve iktidar muhalifi medya ortaklaşa bir söylem ve bakış açısı geliştirip aynı hedefe günlerdir birlikte kurşun sıkıyorlar!

 

“Bu davanın hedefindeki kişi Erdoğan’dır...

 

Asıl hedefte olan ise Türkiye’dir…”

 

Günlerdir yukarıdaki iki ana yaklaşım doğrultusunda kamuoyu yandaş ve muhalif medya tarafından bir bilgi kirliliği bombardımanına mahkûm edilmiş vaziyette!

 

Hatta Rıza Sarraf soruşturmasının arkasındaki üst aklın İsrail, ABD Yahudi lobisi ve küresel sermaye olduğunu iddia edenler bile var!

 

Peki, bu iddiayı gündeme getirenler kimler?

 

İsrail sevdalıları…

 

Mavi Marmara yardım gemisi organizasyonuna kin kusanlar…

 

Filistin davasına saldıranlar…

 

Türkiye’nin bölgedeki tek dostu ve müttefikinin İsrail olduğunu iddia edenler…

 

ABD mandacılığını şeref sayanlar…

 

“Rıza Sarraf yargı sürecinin arkasında küresel güçler var” fikrini topluma pompalayanların bizatihi içimizdeki küreselciler olması ilginç değil mi?

 

Bu küreselcilerden birisi de gazeteci Cüneyt Özdemir!

 

Cüneyt Özdemir’in Sarraf kovuşturmasındaki AKP yanlısı tutumu bile tek başına küresel güçlerle Erdoğan arasında derin bir mutabakat sağlandığının en açık delili olmaya kâfidir.

 

Zira Gezi Parkı isyanı baş destekçisi Cüneyt Özdemir sıradan bir kişilik değildir!

 

15 yıllık AKP iktidarında her zaman Türkiye düşmanı kesimlerle yatıp kalkan; iktidarı ve Türkiye’yi karalamaya çalışan; 17/25 Aralık yargı kovuşturmasını alkışlayan; PKK’lı teröristi sunduğu televizyon programına konuk ederek “kırmızı fularlı kız” diye tanıtan sicili fosseptik çukuru kadar temiz Cüneyt Özdemir şimdi Sarraf olayında Erdoğan’ın safında kılıç sallıyor!

 

Cüneyt Özdemir, Sarraf davasıyla ilgili bakınız neler söylüyor?

 

"27 yıllık gazeteciyim, burada bir numara var. Lafı evirip çevirip bankalarımıza ve Erdoğan'a getiriyorlar. İçini dolduramıyorlar, algı operasyonu yapıyorlar. Burada hedef ekonomi ve Erdoğan! Mahkemeye sunulan delillerin lakayt ve saçma sapan!”

 

Cüneyt Özdemir’in bu Sarraf düşmanlığı ile Erdoğan yanlılığını vatan, millet ve ülke aşkıyla ya da gazetecilik ilkeleri, dürüstlük ve basın etik kuralları doğrultusunda yaptığını düşünen varsa ne işle uğraşıyorsa uğraşsın ama ne olur siyaset yapmaya asla yeltenmesin!

 

Çünkü siyaset bu kadar çukurluğu, düzeysizliği, niteliksizliği ve seviyesizliği kaldırmaz!

 

Ne idüğü belirsiz bir kısım saray beslemesi yandaş yazarlar ise utanmadan, sıkılmadan Cüneyt Özdemir’in iktidar destekçiliğini Sarraf davasını itibarsızlaştırmak için bir unsur olarak kullanmaya yeltendiler.

 

“En sert Erdoğan düşmanı Cüneyt Özdemir bile isyan etti” şeklinde algı operasyonu düzenleyerek Rıza Sarraf itiraflarını itibarsızlaştırma operasyonlarına imza attılar!

 

Oysa namuslu, vicdanlı, mantıklı, dürüst ve samimi bir gazetecinin yapması gereken, Cüneyt Özdemir’in sergilediği bu ikircikli, samimiyetsiz tavır üzerinden iktidar veya Erdoğan dalkavukluğu yapmak olmamalıydı!

 

“15 yıldır Türkiye, Erdoğan ve AKP düşmanı çevrelerle içli dışlı olan Cüneyt Özdemir bu davada ne diye iktidardan yana? Neler oluyor böyle? Düşman niye aniden dost oluverdi?”  sorularını sormak ve milyonların aklına, gönlüne projeksiyon tutmak daha adil/hakkaniyetli bir yaklaşım olmaz mı?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sarraf davasında destek veren bir diğer ilginç kişilik ise ABD’nin Cüneyt Özdemir’i NEO-CON yazar Michael Rubin!

 

Michael Rubin sosyal medya hesabından Sarraf davasıyla ilgili attığı twette bakın ne diyor?

 

“Zarrap ve MIT tırları gibi olaylar uluslararası mahkemede yargılanacaktır. Ancak suçlamaların muhatabı, Türk devleti değil RTE rejimi olacaktır. Çünkü devlet görevlileri bu hukuksuz olaylara müdahale etmiş ancak Erdoğan rejimi tarafından bu görevlilerin hepsi hapse atılmıştır. “

 

Yandaş ve merkez medyanın Sarraf soruşturması hakkında, “Asıl hedef Erdoğan” biçimindeki yayınlarının ne kadar haklı ve isabetli olduğunu kim ispat ediyor?

 

Pentagon görevlisi NEO-CON Michael Rubin!

 

Yandaş medya santrforları ise Michael Rubin’in kendilerine ortaladığı topa yükselip kafa vurarak Sarraf davasının kalesine güzel gol ya da goller atmayı ihmal etmediler tabi!

 

“Ey Türk halkı! FET֒cü Michael Rubin bile Sarraf olayında asıl hedefin Erdoğan olduğunu söylüyor. Uyanın artık. Bu davanın arkasında FET֒cü NEO-CON odaklar var” diyerek ABD’de tezgâhlanan komplonun iç yüzünü ne kadar iyi anladıklarını, kavradıklarını ve haklı olduklarını kamuoyuna ispata çalışıyor uyanık yandaş köftehorlar!

 

Michael Rubin aptal, salak, geri zekâlı ve moron kafalı biri ya…

 

Türkiye’deki Erdoğan destekçisi yandaşlar sürüsünün Sarraf davasıyla ilgili iddialarını ispat için attığı twetin içeriğini kullanılacaklarını fark etmeyecek kadar çizgi film karakterinde bir tip demek ki bu Michael Rubin!

 

Düşünebiliyor musunuz?

 

15 Temmuz FETÖ ihanet kalkışmasını aylar öncesinden attığı twetlerle duyuran Siyonist Michael Rubin, şimdi kalkmış Sarraf’ın itirafları dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zarar görmemesi için elinden gelen her türlü hinliği ve manipülasyonu yapıyor!

 

Michael Rubin ile Cüneyt Özdemir’i Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aynı safta buluşturacak dünyada tek bir küresel güç odağı var: Siyonizm!

 

Yeli küresel sermaye medyasıyla yandaş medyayı Erdoğan tarafgirliğinde özdeş hale getirecek dünyada tek bir süper güç var: İsrail!

 

Yazımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözüyle noktalamak istiyorum!”

 

“Özellikle batının, şahsıma yönelik tüm çirkin agresif hakikaten seviye kaybına uğramış o batı medyasının açıklamalarını tabi ki çirkin bulduğumu buradan açıklamak durumundayım. Bu tahammülsüzlüklerini anlamak mümkün değil. Bunun bir şeyi gösterdiğini de ifade etmek istiyorum. Allah'ıma hamdolsun demek ki doğru yoldayız. Onlar övgü yağdırsaydılar, o zaman kendimden şüphe etmem gerekirdi."

 

Yoksa siz hala şüphe etmeyenlerden misiniz?

 

Önemli bir not: Küresel sermaye medyası ile yerli distribütörlerinin desteklediği hiçbir siyasi lider kazanamadı daima kaybetti!

 

Bakalım bu kaideyi Cumhurbaşkanı Erdoğan bozabilecek mi?

O.G.


 RIZA SARRAF DAVASI-DAVUTOĞLU "4 BAKAN YÜCE DİVAN'A GİTSİN" DİYORDU - TIKLAYIN 

 AKP DÜŞMANI MEDYADA ERDOĞAN SEVDASI GÖZ KAMAŞTIRIYOR  - TIKLAYIN 


 

Etiketlerabd israil cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan medya
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3171     EURO 6.0307     IMKB 103186     ALTIN 227,130    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:37
Güneş 06:59
Öğle 12:42
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:31