MİTAT ULAŞ/ “BİN 500 ESNAFA EĞİTİM VERİLDİ”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’ın, 2014 yılında göreve gelmesinden sonra 5 yıl içinde, Fırat Kalkınma Ajansı, KOSGEB İŞ-KUR İl Müdürlükleri işbirliğiyle bin 500 esnafa eğitim verildi.

18 Nisan 2019 Perşembe 22:20 < GÜNDEM

 
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’ın, 2014 yılında göreve gelmesinden sonra 5 yıl içinde, Fırat Kalkınma Ajansı, KOSGEB İŞ-KUR İl Müdürlükleri işbirliğiyle bin 500 esnafa eğitim verildi.
 
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Mitat ULAŞ, Fırat Kalkınma Ajansı, İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliği ile ücretsiz olarak bin 500 kursiyere ücretsiz eğitim verildiğini bazı eğitim programlarında ise; kursiyere eğitime geldikleri günlerde ücret ödendiğini açıkladı. 

“Esnaflarımızın yanında olacağımızın sözünü vermiştik”

2019 yılında Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından yürütüleceğini açıklayan Ulaş; Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesinin imza töreni gerçekleştiğini ve projenin eğitimlere Nisan ayının son haftası ya da Mayıs ayının ilk haftası başlanacağını belirtti.
ULAŞ yaptığı açıklamada: “ 2014 yılında göreve geldiğimizde esnaflarımızın faydası olacağı tüm işlerde esnaflarımızın yanında olacağımızın sözünü vermiştik. Allah şükürler olsun ki bizler her zaman esnafımızın yanında yer aldık. Esnaflarımızın faydasına olan çalışmaların içinde olduk.

Bizler yönetim olarak 1500’e yakın esnafımıza eğitim verdik. Eğitimlerimizi Fırat Kalkınma Ajansı, İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliğinde verdik. Eğitimlerimizde hiç esnafımızdan bir ücret talep etmedik. Ve bu eğitimlerde odamızın kasasından hiçbir ücret çıkmadı. Odamız tarafından yüzlerce genç kardeşimize KOSGEB girişimcilik kursları verdik. Bu esnaflarımızın yarısından çoğu şuanda esnaflık yapıyor. Yanında elamanlar çalıştırıyor. Bu durum bizleri çok sevindiriyor.
Odamız tarafından verilen KOSGEB kurslarında çevre illerimizden gelen genç kardeşlerimizde eğitim aldı. Onlarda esnaflığa başladı.

Bu eğitimler sayesinde ilimizi de tanıtmış oluyoruz. Ben eğitimlerimize sürekli destek olan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’ya, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Bağcı’ya ve KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa’ya çok teşekkür ediyorum. Ben birlik ve beraberliğe çok önem veren birisiyim. Kurumlarımızla ve STK’larımızla sürekli olarak diyalog içindeyiz. Bu birliktelik esnaflarımıza ilimize çok büyük katkılar sağlıyor” dedi.

“Tekstil kursları başlıyor”

Son aylarda Elazığ’da tekstil anlamında çok güzel işlerin meydana geldiğini vurgulayan ULAŞ:

“İlimizde son aylarda tekstil alanında güzel çalışmalar yapılıyor. İnşallah kısa sürede kurulacak fabrikalarda yaklaşık 10000 gencimiz iş imkânına kavuşacak. Bizlerde tekstil sektörümüz için elaman yetiştirmek için kurslar eğitimler düzenleyeceğiz. Ayrıca oda olarak 2019 yılında; pazarlama, kişisel gelişim, diksiyon ve teknoloji odaklı eğitimlerimizde olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 
Etiketlermithat ulaş ekonomi yatırım
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0406     EURO 6.7414     IMKB 86796     ALTIN 248,760    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:38
Yatsı 21:12