MURAT YÜMLÜ BAŞKANLIĞINDAKİ ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDE İSTİFALAR SÜRÜYOR

Elazığspor yönetiminde Başkan vekili Fatih Ahmet Eren yaptığı yazılı açıklamada görevinden istifa ettiğini açıkladı...

07 Temmuz 2018 Cumartesi 15:34 < SPOR

22 Haziran’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da seçilen Murat Yümlü başkanlığındaki yeni yönetimde istifalar devam ediyor…
 
Başkan Yardımcısı ve Mali ve İdari İşler Sorumlusu Mustafa Güngör ile başlayan istifa furyası, Başkan Yardımcılarından Dr. Alper Künkül ve Başkan Yardımcısı, Basın Yayın ve ARGE Sorumlusu Dr. Emrah Aydemir ile devam etmişti.

4. İstifa: Başkan vekili Fatih Ahmet Eren

Elazığspor Başkan vekili Fatih Ahmet Eren yaptığı yazılı açıklamada görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Mevcut yapının Elazığspor'a zarar verdiğini ifade eden Başkan vekili Eren basın bildirisinde istifa nedenini şu sözlerle açıkladı:

"Elazığsporumuz’un gerek sportif gerek kurumsal yönetim anlamında ciddi sorunlar yaşadığı bir dönemde bireysel bilgi, beceri ve deneyimlerimiz ile kulübümüze fayda sağlayabileceğimizi düşünerek aday olduk. Sayın başkan Hacı Murat Yümlü ile ekonomik ve sportif yönetim, altyapı, profesyonel izleme komitesi ve kurumsallaşma gibi konularda seçim öncesi bir araya geldik. İzlenecek yollar konusunda görüşerek hemfikir kaldığımız çalışma prensiplerini belirledik. Bu doğrultuda da kendisinin kurduğu yönetim ekibinde bende daveti üzerine yer aldım.

Kısa zamanda Önemli transfer çalışmaları gerçekleştirdim. Bu süreçte hocamızı, başkanımızı ve yönetimdeki arkadaşlarımıza gerekli bilgi paylaşımında bulundum. Geçen seneki futbolcuların alacaklarını ödemek için futbolcularla iletişime geçtim. 

Ne yazık ki göreve başladıktan kısa süre sonra üzerinde uzlaştığımız yönetim anlayışının tam tersine bir tarz ile yine üzerinde anlaşılmış prensiplere aykırı birçok uygulama ile karşılaştım. Birebirde ve yapabildiğimiz kadarıyla bu yönetim tarzının uygunsuzluğunu çok defalar dile getirmeme rağmen duruma bir çözüm üretme çabam sonuçsuz kaldı."

"MEVCUT YAPI ELAZIGSPOR'A ZARAR VERİYOR"

"Çözüm için elimden gelen çabayı harcadım, "Sayın delegelerimizin bizlere olan inancı ile verdiği oyların gereği olarak, kulübümüzün geçtiği finansal ve idari hassas süreci gözetip bu sıkıntılı yaklaşımın çözümü için yönetimde kalıp, elimden geldiğince çaba harcamaya çalıştım. Ne yazık ki gelinen noktada kurumsallaşma, şeffaflık, ortak kültür iddiamızı bu yönetim tarzı ile daha fazla ilerletemeyeceğimiz ortadadır.

Artık "temsili" yönetim kurulu üyeliğimin de pek bir anlamı kalmadığını üzülerek görmüş durumdayım. Ne yazık ki Sayın başkanımızın tek başına aldığı kararlardan dolayı, Elazığspor Yönetim Kurulu "kurul" hüviyetini tümüyle yitirmiş, bireysel bir oyun alanı haline dönüşmüştür. Bu tarz nedeniyle sadece kulübümüz kötü yönetilmiyor, 3.lig oyuncuları transfer ediliyor, transfer tahtasını açmak için siyasilerden medet umuluyor ve buna karşılık hiçbir varlık gösterilemiyor. 

Bu yapının kulübümüze fayda değil zarar getirdiği ortadadır. Bu nedenle acilen yönetim kurulu ve ilgili kurulların yenilenmesini önemsiyorum. Bu yenilenme adına yolu açmamız gerekiyor. Sonuç olarak, Ben Fethi Ahmet EREN bugün itibariyle yönetim kurulundaki Başkan vekilliği görevimden ayrılmayı bir zaruret olarak görüyorum. Canımız Elazığsporumuz’a birer taraftar olarak her zaman hizmet etmeye ve maddi manevi destek vermeye devam edeceğim"

 ELAZIĞSPOR YÖNETİMİ’NDE 3. İSTİFA - TIKLAYIN 
 ELAZIĞSPOR'DA TRANSFER TAHTASI KRİZİ-BAŞKAN YÜMLܒDEN AÇIKLAMA -
TIKLAYIN 


 
 
Etiketlerhacı murat yümlü elazığspor yönetimi istifa
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2843     EURO 5.9542     IMKB 102715     ALTIN 223,931    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:42
İkindi 15:40
Akşam 18:08
Yatsı 19:25