Necati Doğru

23 Temmuz 2016 Cumartesi 15:22 DİĞER KÖŞE YAZILARI

MİT’İN BAŞINA ENİŞTE GEÇSİN!

Enişte, Kemerburgaz'da oturuyor. Evin penceresinden bak, HASDAL askeri kışlası tabak gibi önünde. Enişte bir baktı, tankları gördü. Tanklar kışladan çıkmışlar, köprüye gidiyorlar. Telefona sarıldı. Cumhurbaşkanı'nı Marmaris'te tatil yaparken buldu.
Darbeyi haber verdi.
MİT'in başkanı ne yaptı?
O, uyumuş.
Ya da uyutulmuş.
MİT'in başına enişte geçsin.
Anında istihbarat.
Hem cumhurbaşkanını, hem başbakanı, hem bakanları kurtarabilirdi. Anında istihbaratla darbeyi önlerler ve böylece Türkiye'yi darbe uçurumunun başına getirmiş olmalarından halkın haberi olmazdı. Çünkü Fethullah Gülen'i överek, destekleyerek, birlikte hareket ederek “kanlı darbe girişimi ortamının hazırlanmasına” ortak olduklarını halktan hâlâ gizliyorlar.
MİT de çuvalladı.
Önceden haber alamadı.
250'den fazla insan canını verdi, Fethullah Gülen'in silahlı darbe yapabilecek gücü olduğunu ancak görebildiler. Baksanıza AKP'nin kurucu ağır toplarından Bülent Arınç, “Bana ahmak diyebilirsiniz. FETÖ'nün terör örgütü olduğunu ancak o gece anladım. Sayın cumhurbaşkanımız da o gece anladı…” diyerek bir bakıma “14 yıllık ahmaklığı” itiraf etti.

*  *  *

FETÖ geçici.
Ahmaklık kalıcı.
Bu halkın vergilerinden toplanmış oluk oluk para MİT'e bütçe olsun diye akıtıldı, akıtılıyor. 2016 yılı için işçinin, memurun emeklinin maaşındaki artış yüzde 10'nu bile bulmazken MİT Bütçesi yüzde 36.3 yükseltildi. 1 milyar 636 milyon liraya çıkartıldı.
Bu kadar para!
Başbakanlık bütçesinden.
Meclis bütçesinden.
Afet İşleri, Enerji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı bütçelerinden fazla. Son 10 yılda MİT'e harcasın diye verilen bütçe artışı yüzde 419'u buldu.

*  *  *

Harcama hızı: 419.
İstihbarat hızı: 0.
FETÖ' nün gerçek yüzünü Cumhurbaşkanı ile Başbakan ancak tanklar halkı ezince, F-16'lar halkı tarayınca, SAT komandoları oteli silahla basınca, Külliye Saray'ın duvarları bombalanınca anlaşılıyor. Kim getirdi Türkiye'yi bu ortama?
Sadece FETÖ mü getirdi?
Son 10 yılda yüzde 419 bütçe artışının yanı sıra MİT'e “örtülü ödenekten” ne kadar para aktarıldı? Açıklansın. Örtülü ödenek denilen “gizli hizmet kalemleri” de ülke güvenliği için harcanması gereken paralardır.

Yazının devamı için tıklayın >>
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0108     EURO 6.7137     IMKB 86771     ALTIN 247,546    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:18
Güneş 05:00
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15