NEDEN VAR OLDUĞUNU, KİMİN YARATTIĞINI, SENDEN NE İSTEDİĞİNİHİÇ DÜŞÜNMEDEN YAŞARSAN…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

20 Nisan 2019 Cumartesi 17:15 < ZEKİ GEÇKİL
-
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in yazısı…

Bilir misiniz: Mana âleminde sözler seslere, güzellikler şekillere, bilgiler zekâya, hikâyeler olaylarla yansıtılmadan anlaşılır. Allah buyurdu: Ben bilinmeyen bir hazine idim; bilinmek istediğim için her şeyi yarattım. Allah'ta yok olan vasıtasız idrak eder.

Gördüğün, yaşadığın, öğrendiğin her şey Allah'ı tanımana yaramıyorsa sen cehenneme odun olmaktan başka hiçbir şeye yaramazsın! Neden var olduğunu, kimin yarattığını, senden ne istediğini hiç düşünmeden yaşarsan cehennem kuyusunda düşünmek zorunda kalırsın!

Yüce Allah yarattığı kullarına neden cehennemde azap etsin diye soranlar; dünyada cehennem hayatı yaşattıklarına bir baksın! Yüce Allah "rahmetim gazabımı aştı" buyurdu. Ancak "gazabım hiç yok" demedi. Rahmetini ümid et ama gazabından da sakın!

Hayat dünyadan ibaret ahiret yok diyenler; bir oh çektirmeye karşılık bin ah çektiren şu dünyada niye yaşamaya devam ediyorlar ki! Ahirete inanmayanlar dünyadaki sıkıntılara, bir çaresiz hastalığa, sakatlığa, yaşlılığa, umutsuzluğa nasıl katlanır; anlamıyorum!

Ahirete iman edip de ahiret hiç yokmuş gibi sorumsuz, pervasız yaşayarak bir hazırlık yapmayanlar insan şeklindeki devekuşudurlar! Ahirette hayal kırıklığına uğrayıp en kötü sürprizle karşılaşacak olan kendini bir şey zannedip iyi biri olduğundan emin olandır.

(*) Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • milli görüş - 21 Nisan 2019 Pazar 15:45
    Allah razı olsun hocam.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0406     EURO 6.7414     IMKB 86796     ALTIN 248,760    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:38
Yatsı 21:12