NUMAN KURTULMUŞ HABERİ İLE GÜNAH ÇIKARTAN MİLLİ GAZETE AKLINI YİTİRDİ

Milli Gazete aklını yitirdi: Numan Kurtulmuş'tan Mesnetsiz Saadet Partisi Açıklaması-Temel Karamollaoğlu; “Beni Tayyip Bey’in günahına ortak etmeyin” demiş…

20 Mart 2018 Salı 14:20 < GÜNDEM

 

Genel Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana partideki abilerinin sözünden çıkmayarak Erbakan ve davasına ihanetini sürdüren Temel Karamollaoğlu; “Beni Tayyip Bey’in günahına ortak etmeyin” demiş…

Türkiye, bir yandan sınır dışında beka mücadelesi, bir yandan da tarihi bir kırılma yaratacak 2019 seçimlerine hazırlanırken, Saadet Partisi kabuk yönetimi yürüttüğü politika ve söylemler ile Erbakan’ın kemiklerini sızlatmayı sürdürüyor.

Erbakan ve ailesine ihanet eden parti içi şebekenin kontrolündeki Temel Karamollaoğlu, şer ittifakı ile sıkı-fıkı ilişkiler içinde görüşmelerini sürdürürken,  Milli Görüş düşmanı medyanın da ilgi odağı olmaya devam ediyor.

****

Sırf Erbakan gibi konuşmuş olmak adına; “Beni Erdoğan’ın günahlarına ortak etmeyin” diyen Karamollaoğlu’nun bu sözünü haberleştiren Milli Gazete ise bugün ‘güler misin-ağlar mısın’ cinsinden bir habere imza attı.

Erbakan’a rağmen 2 yıl boyunca SP Genel Başkanlığı yapan ve bu süreçte “Vesayet kabul etmem” diyerek Milli Görüş ilkelerinden ayrılarak Erbakan’ı hedef alan Numan Kurtulmuş’u o dönemde destekleyip parlatmaktan başka tek kelime etmeyen Milli Gazete bakın şimdi neler yazmış:

İşte Milli Gazete’nin o haberi:

NUMAN KURTULMUŞ'TAN MESNETSİZ SAADET PARTİSİ AÇIKLAMASI!

Saadet Partisi Genel Başkanı olduğu dönemde parti tabanı tarafından kabul görmeyen ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın yapılan olağanüstü kongreyle Genel Başkanlık görevini devraldığı Numan Kurtulmuş'tan Saadet Partisi açıklaması geldi.

Temel Karamollaoğlu'nun AKP-MHP arasında kurulan "cumhur ittifakı" içinde yer almayacağını açıklamasına rağmen Kurtulmuş, parti tabanının ittifaktan yana olacağını iddia etti. Kurtulmuş'un açıklamaları Saadet'i tanıyamamış yorumlarına neden oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı olduğu süreçte parti tabanıyla bir türlü anlaşamayan ve olağanüstü kongreyle gönderilen Numan Kurtulmuş, Erbakan Hoca'nın Genel Başkan seçildiği kongrede sert eleştirilere muhatap olmuştu.

Milli Görüş lideri Erbakan, Kurtulmuş ve arkadaşlarına isim vermeden yönelttiği eleştiride "Son olaylar Saadet Partisi'ni şuurlandırdı, çelikleştirdi, heyecanlaştırdı. Diğer partilere heves edenler büyük gaflet içindeler. Diğer partilere heves edilirse yavaş yavaş onlara benzenir, Milli Görüş‘ten uzaklaşılır ve adım adım helak olmaya gidilir." ifadelerini kullanmıştı.

Kendi Kurduğu Has Parti'yi Kapatıp AKP'ye Geçti

Saadet Partisi tabanı tarafından kabul görmeyen Kurtulmuş görevi bırakmak zorunda kalmıştı. Daha sonra HAS Parti'yi kuran Kurtulmuş, AKP'den aldığı teklifle kendi kurduğu partiyi kapatarak AKP'ye katılmıştı.

Numan Kurtulmuş: “Saadet Partisi Tabanı İttifakı Destekler”

2019 seçimlerinde 50+1 oy oranını yakalamak zorunda olan partileri ittifaka iten değişiklikler yapıldı. AKP ve MHP "cumhur ittifakı" adı altında birleşti. Ancak yapılan kamuoyu araştırmaları bu ittifakın istenilen oranı yakalamasını mümkün göstermeyince yeni bir arayışa girildi. AKP tabanı üzerinde güçlü bir etkisi bulunan Saadet Partisi ittifaka davet edilse de Genel Başkan Karamollaoğlu, AKP'nin politikalarını gerekçe göstererek bu ittifakın içinde olamayacaklarını kesin bir dille açıkladı.

Ancak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TRT'de katıldığı bir programda ittifak konusunda açıklamalar yaptı. Kurtulmuş, "Sandık günü seçmen ittifakı yapar. Saadet Partisi'ne oy veren çok geniş kitlenin cumhur ittifakının yanında yer alacağını düşünüyorum" diye konuştu.

*****
NUMAN KURTULMUŞ’UN KISA BİYOGRAFİSİ:

2001 yılında Fazilet Partisi'nin kapatılmasının ardından da Saadet Partisi'ne üye oldu.

25 Ekim 2008 tarihine kadar Saadet Partisi'nde Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

17 Ekim 2008 tarihinde ise dönemin Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, yaptığı basın toplantısında 26 Ekim 2008 günü Ankara’da yapılacak kongrede tek genel başkan adayı olarak Numan Kurtulmuş’un katılacağını açıkladı.

“Saadet Şimdi!” ve “Fark Var” sloganı ile 26 Ekim 2008 tarihinde Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen 3.Büyük Kongrede kullanılan 946 oyun geçerli olan 924 oy alarak Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi.

Genel başkanlığı sürecinde malum medyanın desteğini arkasına alarak Milli Görüş camiasında büyük bir kabul gören Kurtulmuş’a karşı, Erbakan ve Milli Görüş aleyhine söylem ve uygulamalar yapmasına rağmen El-Aziz Gazetesi dışında muhalefet eden olmadı.

11 Temmuz 2010’da Ankara’da yapılan 4. Olağanüstü Kongre’ye iki listenin tek adayı olarak katılan Numan Kurtulmuş, yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

Aynı kongrede partinin Genel İdare Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerinin belirlenmesi için yapılan seçimlerde Necmettin Erbakan’ın desteklediği ve Erbakan’ın yakınlarının da bulunduğu yeşil listeye karşılık Numan Kurtulmuş beyaz liste ile çıktı.

Yaşanan bu olayın ardından 17 Ekim kongresine aday olmaya cesaret edemeyen Kurtulmuş 1 Ekim 2010 tarihinde partiden istifa etti.

2010 Eylül ayında inisiyatif kullanarak kayyum sürecini başlatan Milli Görüş Lideri Erbakan Kurtulmuş’un elinden partiyi almış oldu.

17 Ekim 2010’da yapılan kongrede delegeler tarafından tek aday gösterilen Erbakan 84 yaşında genel başkanlık koltuğuna yeniden oturduktan sonra ise: “Elhamdülillah yeniden partimize kavuştuk” açıklamasını yaptı.

Geçmişte ne yaptığını unutturmak isteyen Milli Gazete arşivinden sadece birkaç örnek:

 
 


 TÜRKİYE DÜNYAYA MEYDAN OKURKEN, SAADET PARTİSİ KABUK YÖNETİMİ KİMDEN YANA? - TIKLAYIN 

M.T


 
Etiketlermilli gazete temel karamollaoğlu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01