PALU'YA, TKDK DESTEĞİ İLE OTEL-"BİLİNÇLİ GENÇLER MUTLU YARINLAR" PROJE TANITIM TOPLANTISI

Palu ilçesi bugün iki önemli faaliyete ev sahipliği yaptı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle yapılacak olan otelin temeli atılırken, “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar" Proje Tanıtım Toplantısı düzenlendi...

24 Ağustos 2017 Perşembe 21:08 < GÜNDEM
 
PALU'YA, TKDK DESTEĞİ İLE YAPILACAK OTELİN TEMELİ ATILDI

Palu ilçesi bugün iki önemli faaliyete ev sahipliği yaptı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle yapılacak olan otelin temeli atılırken, “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar" Proje Tanıtım Toplantısı düzenlendi...

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı bugün Palu’yu ziyaret etti. Heyet ayrıca Palu’da inşası devam eden Kütüphanede de incelemelerde bulundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle yapılacak olan otelin temeli Vali Çetin Oktay Kaldırım ile Milletvekili Ejder Açıkkapı tarafından atıldı.

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü tarafından kırsal kalkınma programı kapsamında Palu'nun turizmine katkı sağlaması hedeflenen otel yapımı için yüzde 65'lik hibe desteği verdi.

Tarihi yapısı ile turizm merkezi olan ilçede yapımına başlanılan otelin 24 odalı 54 yataklı olacağı bildirildi. 1 milyon 600 bin TL'lik yatırım bedeli bulunan otel için bugün temel atma töreni düzenlendi.

Törene, Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, TKDK Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
 
Palu'nun kadim bir medeniyet merkezi olduğunu ve butik otelin temel atma töreni için bir araya geldiklerini belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım:

"Palu gibi tarihi çok geçmişe dayanan kadim bir yerleşim birimine böyle bir butik otelin yapılması çok önemli. Palu önemli bir medeniyet merkezi ve önemli bir kültürel yapı var." dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Kaldırım ve Milletvekili Ejder Açıkkapı tarafından otelin temeline ilk harç atıldı.

"BİLİNÇLİ GENÇLER MUTLU YARINLAR" PROJE TANITIM TOPLANTISI

Palu’da "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar" Projesi için tanıtım toplantısı düzenlendi...

Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Vali Çetin Oktay Kaldırım beraberindeki heyetle "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar Proje Tanıtım Toplantısı'na" katıldı. Toplantıda projenin içeriği anlatılırken, heyet daha sonra satranç oynayan çocuklara eşlik etti.

“Gençlerimizi Her Açıdan Donatacağız”

‘Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar ’projesi hakkında bilgi veren proje koordinatörü Bülent Günay, bütçesi 80 bin TL olan projenin amacını ilçedeki gençlerin milli manevi değerlerine bağlı, bilgi ve özgüven sahibi, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkan ve zemini oluşturmak olarak açıkladı.

“Projenin Tanıtımını Yapıyoruz”

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ise, Palu’nun birçok medeniyetin temelinin atıldığı bir ilçe olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Gerçekten özellikle kadim tarihi olan, kadim bir geçmişi olan, tarihi Urartulara dayanan ve birçok medeniyetin temellerinin atıldığı Palu ilçemizde özellikle gençlerimize yönelik, engellilere yönelik, öğrencilerimize yönelik birçok proje kapsamında seminerlerin yapılacağı projenin tanıtımını yapıyoruz. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum.”
 
“Gençler Ve Çocuklar Bizim İçin Çok Önemli”

Elazığ’ın öz değerlerinin önemine dikkat çeken Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım:

“Palu’da anlamlı, güzel ve isabetli bir proje yapılmış. Bunun hem tanıtımını hem de gençlik merkezinin açılışını yapıyoruz. Bizim için gençler, çocuklar çok önemli. Geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerin kaliteli yetişmesi, her açıdan iyi eğitilmiş, donatılmış ve milli manevi değerlerle yetişmesi çok önemli. Bu açıdan güzel etkinlikler yapılıyor. Güzel destekler oluyor. Gidip gençlik ve spor bakanlığına başvurup destek almışlar. Çok güzel bir gençlik merkezinin açılışını yaptık. Hem lise çağındaki çocuklar için hem engelliler için hem de Palulu gençlerimizin güzel etkinlikler yapacağı bir merkez olacak. Güzel etkinlikler, güzel geziler yapacaklar aynı zamanda farklı yerler görmüş olacaklar. ”diye konuştu.

“Amacımız bu değerleri ayakta tutmak”

Gençlik merkezinin sürekli uğranan bir mekan olarak kalıcı eserler bırakacağına dikkat çeken Vali Kaldırım:

“Gençlerimizin sürekli uğradığı bir mekan olacak. Zamanlarını orada iyi değerlendirip el becerilerini geliştirecekler. Yeni yetenekler kazanacaklar. Elazığ’ın öz değerleri çok önemli. Amacımız bu değerleri ayakta tutmak. Hep diyoruz gençlerimizi bu değerlerle donatmak en büyük amacımız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Palu Kalkınma, Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hüseyin Saylan tarafından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür plaketi takdim edildi.

M.T


 
Etiketlerejder açıkkapı çetin oktay kaldırım palu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34